Už nepilnamečiams parduotus svaigalus parlamentarė siūlo žvėriškas baudas

2015-08-05, 15min.lt
„Shutterstock“ nuotr. / Alaus butelis
„Shutterstock“ nuotr. / Alaus butelis

Seimo „darbietė“ Larisa Dmitrijeva siūlo už alkoholio ir tabako gaminių pardavimą nepilnamečiams griežčiau bausti verslininkus. Priėmus parlamentarės siūlomas pataisas, alkoholinių gėrimų parduotuvė licenciją prarastų ne metams, bet trejiems.

L.Dmitrijeva siūlo gerokai padidinti baudas už Alkoholio kontrolės ir  Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymų pažeidimus.

Bendroves, kurių darbuotojai nepilnamečiams pardavė alkoholio arba rūkalų, siūloma bausti nuo 1448 iki 2027 eurų bauda. Pakartotinai per trejus metus padarius tą patį, siūloma skirti 2027–2896 eurų baudą su licencijos panaikinimu.

L.Dmitrijeva siūlo prekybos vietai, kurioje buvo pažeidimas, licenciją atimti trejiems metams.

Šiuo metu baudos gerokai mažesnės

Šiuo metu bauda už nepilnamečiams parduotą alkoholį siekia 289–868 eurus, o nusižengus pakartotinai, licencija prekybos vietai atimama metams.

Už jaunesniems nei 18 metų asmenims parduotus rūkalus, taip pat ir elektronines cigaretes bei jų dalis, baudžiama 868–1448 eurų bauda, pažeidus įstatymą pakartotinai – 1448–2896 eurų bauda ir licencijos panaikinimu trejiems metams.

Parlamentarė siūlo, kad pataisos įsigaliotų kitų metų gegužės 20 dieną.

Pataisų aiškinamajame rašte teigiama, kad baudas siūloma didinti ne siekiant griežčiau bausti, o norint vykdyti prevenciją.


Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Larisa Dmitrijeva


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?