DNB bankas įspėja saugotis bankomatuose įrengtų pinigų gaudyklių

2015-08-06, 15min.lt
DNB banko nuotr. / Bankomato pinigų gaudyklė
DNB banko nuotr. / Bankomato pinigų gaudyklė

Pastaruoju metu Lietuvoje padažnėjo nusikalstamų atvejų, kai ant bankomatų pinigų išdavimo angų sumontuojamos pinigų gaudyklės. Tai nelegalūs įrenginiai, kurie blokuoja pinigų išdavimą, o „sulaikyti“ pinigai pasisavinami klientui atsitraukus nuo bankomato.

„Primename, kad nusikaltėliai bando įvairius būdus lėšų ar klientų duomenų pasisavinimui, todėl rekomenduojame atkreipti dėmesį į pinigų išdavimo nišos veikimo klaidas, mokėjimo kortelės įdėjimo angos pakitimus, taip pat neįprastas (klijų, dažų likučių, nubrozdinimų) žymes, bei kitus sumontuotus nelegalius ir įtarimą keliančius įrenginius, pavyzdžiui, vaizdo kameras“, – pranešime cituojamas DNB banko Prevencijos departamento vadovas Šarūnas Vaineikis.

Š.Vaineikis taip atkreipia dėmesį, kad taip pat padažnėjo banko kortelių duomenų vagysčių. Ant bankomatų kortelių skaitytuvų montuojami nelegalūs prietaisai, kurie nuskaito kortelės duomenis, todėl gyventojai turėtų būti budrūs – pavyzdžiui, turėtų visada pridengti bankomato klaviatūrą, kad surenkant PIN kodą, jo nematytų kiti asmenys, ar jis nebūtų užfiksuotas neteisėta filmavimo įranga.

Pastebėjus ant bankomatų įtartiną įrangą ar kitus neįprastus pakitimus klientai prašomi informuoti DNB Kontaktų centrą tel. nr. 1608.

DNB banko nuotr./Bankomato pinigų gaudyklė

DNB banko nuotr./Bankomato pinigų gaudyklė

 


Straipsnio komentarai

as2015-08-09
tai gal čia turi būti banko garbės reikalas, kad užtikrintų savo klientų saugumą, ar ne? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TADA2015-08-09
ir kaip tam žmogui apsisaugot?-Gal pasiskiepyti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?