Vaikinams nepasisekė - važiavo vogti, įkliuvo, konfiskuotas automobilis

2015-08-08, Stasys BIELSKIS
delfi.lt nuotrauka
delfi.lt nuotrauka

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Šimkienė viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Andrius Toleikis ir Andrius Tunyla, praeityje ne kartą teisti, vėl pelnė bausmes.

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad abu Andriai š. m. gegužės 29-ąją, apie 1 val. nakties, atlenkę vinį, į kurią buvo įkabinta pakabinama spyna, atidarė duris ir taip įsibrovę į A. B. priklausantį gyvenamąjį namą iš jo pavogė televizorių „LG“ su pulteliu, kurio vertė 200 Eur, mobiliojo ryšio telefoną „NOKIA X2“ (vertė - 50 Eur), suvirinimo aparatą (150 Eur), elektrinį grąžtą (10 Eur). Iš nerakinto garažo jiedu išsinešė dujų balioną (20 Eur), bulvių kombaino transporterį (400 Eur), 4 vnt. užvedimo variklių magnetų (20 Eur), traktoriaus starterį (50 Eur) ir automobilio starterį (50 Eur). Nukentėjusiajam sodybos savininkui buvo padaryta bendra 950 Eur turtinė žala.

Kaltinamieji Andriai dėl jiems pareikštų kaltinimų kaltais prisipažino visiškai ir paaiškino, kaip tą naktį jie automobiliu „Audi 80“ nuvažiavo į vieną sodybą, kaip pateko į pastato vidų bei garažą. Visus pavogtus daiktus susikrovė į automobilį ir nusivežė į vienam jų priklausančią negyvenamą sodybą. Vogtus daiktus kitą dieną nuvežė į metalo supirktuvę, gavo apie 30 eurų, juos pasidalino per pusę.

Televizorius, suvirinimo aparatas, grąžtas ir dujų balionas buvo palikti toje pačioje negyvenamoje sodyboje. Į sodybą ėjo vogti todėl, kad žinojo, jog ten nieko nėra, o šeimininkai atvažiuoja tik savaitgaliais.

Nukentėjusysis A. B. ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad gegužės 30-ąją grįžęs į namus pastebėjo, jog kažkas į juos buvo įsibrovęs, pasigedo nemažai daiktų. Tą pačią dieną nuvažiavo į metalo supirktuvę, esančią Tilžės g. 48, Šilutėje, ir ten atpažino savo bulvių kombaino transporterį, užvedimo varikliuko keturis magnetus, užvedimo starterius. Visi šie daiktai buvo sudėti garaže.

Metalo supirktuvės darbuotojas ikiteisminio tyrimo metu paliudijo, kad gegužės 30 dieną vaikinai atvežė parduoti metalo laužą, jį iškrovė. Tada jis paprašė dokumentų, vienas iš jų pateikė asmens tapatybės kortelę.

Kaltinamųjų atsakomybę lengvinanti aplinkybė buvo ta, kad jiedu prisipažino padarę baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, o jo atsakomybę sunkinančios aplinkybės, kad nusikaltimą padarė veikdami bendrininkų grupėje ir būdami recidyvistai.

Visi pavogti daiktai buvo grąžinti nukentėjusiajam.

Skiriant bausmę kaltinamiesiems atsižvelgta į nusikalstamos veikos pavojingumą, motyvus ir tikslus, kad jie padarė tyčinį apysunkį nusikaltimą, yra teisti, teistumai neišnykę. Abu bausti administracinėmis baudomis, nedirba, kaltę pilnai pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi, todėl, teismo manymu, kaltinamiesiems galima skirti minimalias laisvės atėmimo bausmes, yra dar pagrindo manyti, kad bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo.

Teismas nusprendė pripažinti A. Toleikį bei A. Tunylą kaltais ir paskirti laisvės atėmimo bausmes vieneriems metams ir keturiems mėnesiams. Bet bausmių vykdymas buvo atidėtas vieneriems metams ir šešiems mėnesiams, įpareigojant per visą bausmių atlikimo laiką pradėti dirbti arba mokytis, tęsti darbą ar mokslą ir neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos jiems uždrausta išeiti iš namų nuo 22 valandos iki 6 valandos ryto.

Automobilis „Audi 80“, kaip nusikaltimo padarymo priemonė, konfiskuotas valstybės nuosavybėn.

Nuosprendis jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?