Emigrantai atkeršijo Šilutės valdžiai

2015-08-10, Kęstutis GABŠYS
V. Pozingio politinių trofėjų kolekcijoje – visos įmanomos politinės pareigos.
V. Pozingio politinių trofėjų kolekcijoje – visos įmanomos politinės pareigos.

Rajono gyventojų emigracijos nesugebėję sustabdyti Šilutės politinio elito atstovai ir patys nuo emigracijos nukentėjo. Tai išaiškėjo rugpjūčio 6 dieną vykusiame naujojo šaukimo Šilutės rajono savivaldybės tarybos II posėdyje. Dėl sumažėjusio rajono gyventojų skaičiaus sumažėjo ne tik Savivaldybės taryba (ši Taryba bus sudaryta iš 25, o ne 27 narių, - aut. pastaba). Emigracija skaudžiai kirto ir Savivaldybės administracijos vadovybei. Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius, socialdemokratas Sigitas Šeputis šią kadenciją turės apsieiti tik su vienu savo pavaduotoju.

Suformuoti komitetai

Antrasis Tarybos posėdis buvo tvarkomasis. Jame suformuoti Tarybos komitetai, išrinkti delegatai į įvairias institucijas ir tarybas, kur savo atstovus turėjo deleguoti Savivaldybės taryba. Kaip ir praėjusioje Taryboje, rajono išrinktieji pagal savo kompetenciją darbuosis trijuose komitetuose.

Ekonomikos ir finansų komitete bei Socialinių reikalų komitete dirbs po devynis Tarybos narius. Šeši Tarybos nariai darbuosis Teritorijų ir kaimo reikalų komitete. Juos, remiantis įstatymo reikalavimais, proporcingai užpildys daugumos ir mažumos atstovai. Kontrolės komitetas formuojamas kiek kitokiu principu – į jį turi įeiti visų Tarybos mandatus laimėjusių partijų atstovai, o komiteto pirmininko postas privalo būti patikėtas opozicijos arba Tarybos mažumos atstovams. Komiteto pirmininkus (išskyrus Kontrolės komiteto, - aut. pastaba) turės išsirinkti patys komitetų nariai.

Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komitete darbuosis vicemeras Algirdas Balčytis bei Tarybos nariai Antanas Kubaitis, Arūnas Pupšys, Ričardas Stonkus, Laimutė Uselienė, Daiva Žebelienė, Algirdas Gečas, Jonas Jatautas, Sandra Tamašauskienė. Patikimų šaltinių teigimu, valdančioji koalicija komiteto pirmininko postą yra numačiusi patikėti Daivai Žebelienei.

Ekonomikos ir finansų komitete dirbs Tarybos nariai Algis Bekeris, Vladas Kainovaitis, Steponas Kazlauskas, Vaidas Pavilonis, Virgilijus Pozingis, Antanas Martinkus, Raimundas Ambrozaitis, Arvydas Jakas, Zigmantas Jaunius. Tiesa, komiteto personalinė sudėtis dar keisis – Virgilijus Pozingis tapęs administracijos direktoriaus pavaduotoju turės atsisakyti Tarybos nario mandato. Jį komitete pakeis už brūkšnio rinkimuose likęs buvęs Tarybos narys Povilas Tunaitis. Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko kėdę galimai jau matuojasi „tvarkietis“ Steponas Kazlauskas.

Teritorijų ir kaimo reikalų komitetą sudarys šie Tarybos nariai: Vaidas Bendaravičius, Tomas Budrikis, Genovaitė Kimbrienė, Alfredas Stasys Nausėda, Vidmantas Gečas, Arūnas Kurlianskas. Manoma, kad komiteto pirmininku turėtų būti išrinktas Tomas Budrikis.

Savivaldybės kontrolės komitete dirbs „valstietė“ Genovaitė Kimbrienė, socialdemokratas Algirdas Balčytis, TS-LKD atstovas Zigmantas Jaunius, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Ričardas Stonkus, liberalų delegatas Arvydas Jakas. Komiteto pirmininku turės būti teikiamas vienas iš opozicijos atstovų, todėl jam vadovaus arba A. Jakas, arba Z. Jaunius.

Kuruos ūkį, kaimą ir kultūrą

Jau buvo minėta, kad įstatymai nustato, kad rajone gyvenant mažiau nei 50 tūkstančių gyventojų, Savivaldybės administracijos direktorius gali turėti tik vieną pavaduotoją. Sumažėjus pavaduotojų skaičiui Taryba privalėjo peržiūrėti jam priskirtas kompetencijas.

Naujasis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas bus tikrai galingas ir įtakingas asmuo. Jam pavesta kontroliuoti projektų, finansuojamų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, rengimą, įgyvendinimą bei kuruoti Savivaldybės administracijos Kultūros, Švietimo, Viešųjų paslaugų, Ūkio, Kaimo reikalų, Planavimo ir plėtros skyrių bei visų Šilutės rajono savivaldybės seniūnijų darbą.

Administracijos direktoriaus pavaduotoju valdančioji koalicija nusprendė paskirti rajono „valstiečių“ vadą Virgilijų Pozingį. Slaptame balsavime už jį balsavo 16 Savivaldybės tarybos narių. 7 Tarybos nariai balsavo prieš. Sugadintų biuletenių nebuvo. Administracijos direktoriaus pavaduotojas, kaip ir praėjusiame posėdyje patvirtintas administracijos direktorius, buvo pamaloninti 60 % atlyginimo priedu.

Meras pučia Savivaldybės aparatą

Sumažėjus administracijos direktoriaus pavaduotojų skaičiui, rajono išrinktieji niekaip nesugebėjo susimažinti savo apetito politinio pasitikėjimo pareigybėms. Tarybos nariai priėmė sprendimą „Dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir mero sekretoriato valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičiaus nustatymo“. Šiame sprendime numatyta padidinti Tarybos sekretoriate dirbančių politinio pasitikėjimo pareigybių skaičių. Ankstesnėje Taryboje politinio pasitikėjimo pareigas užėmė tik vienas asmuo – Tarybos sekretorius.

Pakeistame sprendime jau numatyta, kad politinio pasitikėjimo pareigas užims du asmenys. Tarybos sekretoriumi greičiausiai ir toliau dirbs Andrius Jurkus. Tačiau bus įkurta nauja mero patarėjo (mero padėjėjo) pareigybė. Savivaldybės užkulisiuose kalbama, kad šis postas gali būti patikėtas buvusiai administracijos direktoriaus pavaduotojai Inesai Murauskienei. Geras ir kompetentingas žmogus juk negali likti be darbo.

Pasiskelbė Tarybos opozicija

Posėdyje galutinai susiformavo Šilutės r. savivaldybės tarybos frakcijos. Apie savo frakcijos steigimą pranešė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Frakcijos vadove išrinkta S. Tamašauskienė. O Tarybos Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos laisvės sąjungos atstovai nutarė sukurti bendrą frakciją. Jungtinei liberalų frakcijai vadovaus Algirdas Gečas. Abi frakcijos pasiskelbė Tarybos opozicija.

Be to, Taryboje buvo išrinkti delegatai į savivaldybių asociaciją bei regiono plėtros tarybą. Suformavę valdžios organus Tarybos nariai išsiskirstė atostogauti. Eilinis posėdis turėtų įvykti tik rugsėjo pabaigoje.

 

 

 

 


Foto galerija

V. Pozingio politinių trofėjų kolekcijoje – visos įmanomos politinės pareigos.Prisiekė S.Šeputį Taryboje pakeitęs švėkšniškis, socialdemokratas A. Martinkus.Netekusi administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigų I. Murauskienė be darbo neliks. Jai greičiausiai bus patikėtos mero patarėjos pareigos.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?