Privalomą šaukimą į karo tarnybą stabdo Klaipėdos regionas

2015-08-10, BNS
Baziniai kariniai mokymai © I.Budzeikaitės nuotr.
Baziniai kariniai mokymai © I.Budzeikaitės nuotr.

Surinkus šiems metams nustatytą tinkamų atlikti karo prievolininkų skaičių, stabdomas šaukimas į privalomąją karo tarnybą Klaipėdos regione, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Klaipėdos regiono privalomai šaukiamųjų sąraše esantiems karo prievolininkams, kuriems atvykimo į regioninį karo prievolės ir komplektavimo skyrių laikas paskirtas rugpjūčio 17 dieną ar vėliau, atvykti į skyrių pradėti šaukimo procedūrų nebereikia. Šaukimo procedūros nutraukiamos ir tiems karo prievolininkams, kurie dar nepradėjo tikrintis sveikatą arba jų sveikatos tikrinimo laikas taip pat paskirtas rugpjūčio 17 dieną ar vėliau. Šauktiniai, esantys Klaipėdos regiono šaukimo sąraše, kuriems buvo paskirtas atvykimo į regioninį karo prievolės ir komplektavimo skyrių laikas iki rugpjūčio 17 dienos ir kurių sveikatos tikrinimo procedūros jau yra pradėtos, atvykti į skyrių ir užbaigti sveikatos tikrinimo procedūras privalės.

Pirmadienį taip pat buvo sustabdytas šaukimas ir Šiaulių regione, nors apie tai buvo pranešta dar praėjusią savaitę. Artimiausiais mėnesiais stabdyti privalomą šaukimą planuojama ir Alytaus regione.

18–38 metų vaikinai ir merginos ir toliau gali registruotis savanoriškai atlikti privalomąją pradinę karo tarybą šiais metais dar nesukomplektuotose tarnybos vietose arba kitais metais. Pirmasis karinis vienetas iš šauktinių suformuotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje - jis bus sudarytas vien iš savanoriškai tarnybą atlikti pareiškusių jaunuolių. Kol kas tai vienintelis sukomplektuotas šauktinių vienetas. Jis anksčiausiai pradės ir tarnybą - rugpjūčio 24 dieną. Taip pat 18 – 55 metų karo prievolininkai turi galimybę prisijungti prie Krašto apsaugos savanorių pajėgų, kuriose ištarnavus ne mažiau kaip trejus metus būtų įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba. Kario savanorio tarnyba dažniausiai vyksta savaitgaliais, maždaug kartą per mėnesį, todėl ji „puikiai tinka asmenims, kurie dėl darbo, studijų, šeimos ar kitų priežasčių neturi galimybės atlikti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos“, teigia Krašto apsaugos ministerija. Aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai, kurių amžius svyruoja nuo 18 iki 32 metų, įgyti karinių įgūdžių ir atlikti privalomąją tarnybą gali ir dalyvaudami savaitgaliais vykstančiuose Jaunesniųjų karininkų vadų kursuose. Seimui priėmus sprendimą atnaujinti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą 2015 metais ją atliks 3 tūkst. jaunuolių. Rugpjūčio 10 dienos duomenimis, savanoriškai privalomąją pradinę karo tarnybą norą pareiškė 2461 jaunuolis.

 


 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?