Orai.lt: karštis alins toliau, bet orų permainos jau čia pat

2015-08-12, orai.lt, orai24.lt
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Karštos dienos Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Karštos dienos Šiauliuose

Trečiadienį mūsų krašte dar išsilaikys atogrąžų oro masė, tad bus tvanku ir labai karšta: daugelyje vietovių termometrai pavėsyje rodys 30–34 laipsnius karščio, pajūryje bus apie 29 laipsnius. Įdienojus daug kur iškils kamuoliniai debesys, tačiau trumpi lietūs su perkūnija labiausiai tikėtini vakariniuose ir centriniuose rajonuose. Vėjas besikeičiančios krypties, nestiprus, bet perkūnijos metu kai kur galimi gūsiai iki 15–20 m/s.

Ketvirtadienį per Lietuvą slinks šaltasis atmosferos frontas. Naktį lis ir griaudės daugelyje šalies rajonų, o po lietaus vietomis susidarys rūkas. Debesuota naktis dar bus tvanki ir šilta: 15–20 laipsnių. Ketvirtadienio dieną trumpi lietūs su perkūnija labiausiai tikėtini pietiniuose ir rytiniuose rajonuose. Nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės vėjas atneš gaivesnį ir vėsesnį orą, tad aukščiausia temperatūra sieks 22–27 laipsnius šilumos.

Penktadienį į mūsų regioną nuo Skandinavijos atslinks anticiklonas. Lietaus nebenumatoma, o saulės bus daug. Vėjas šiaurės rytų, silpnas. Temperatūra giedrią naktį kris iki 10–15, Kuršių nerijoje laikysis apie 18 laipsnių šilumos. Dieną taip pat dar bus gaivu – apie 21–26 laipsnius šilumos.

Savaitgalį vėl žada grįžti karščiai, o sekmadienį kai kur nulis trumpi lietūs su perkūnija.

Orai Šilutėje:


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?