Vyriausybė baudų nemokantiems vairuotojams siūlo neleisti registruoti automobilių

2015-08-13, BNS
LKPT nuotr. / Asociatyvi nuotr.: KET pažeidėjas
LKPT nuotr. / Asociatyvi nuotr.: KET pažeidėjas

Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui, kad baudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus nemokantiems vairuotojams būtų neišduodami bei nekeičiami vairuotojų pažymėjimai ir jie negalėtų savo vardu registruoti automobilio.

Kad įsigaliotų, pataisos dar turės sulaukti pritarimo Seime.

Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis posėdyje išsakė apgailestavimą, jog nesutarta dėl platesnio sankcijų taikymo - ne tik baudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus nemokantiems asmenims, bet ir neatsiskaitantiems už kitus administracinius pažeidimus.

„Lieka dabar tiktai tie pažeidimai, kurie padaryti dėl Kelių eismo taisyklių nesilaikymo. Tiesiog atkreipiu dėmesį, kad gerokai susiaurinta, negu buvo iš pradžių siūloma“, - kalbėjo A.Mačiulis.

Premjeras, kalbėdamas apie susiaurintą siūlymą irgi piktinosi „biurokratais“, tačiau nedetalizavo, kam ši kritika skirta.

„Galima išvadą daryti, kad mūsų biurokratai dirba ne kad būtų suinteresuoti ginti valstybės interesus, sugriežtinti tam tikrą tvarką ir griežčiau išsiieškoti pinigus, bet matosi, kaip kuria tam tikrą paaiškinimo aplinką, kad negalima, negalima, negalima“, - kalbėjo Algirdas Butkevičius.

Pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, vairuotojų pažymėjimai nebūtų išduodami ir draudimas registruoti automobilį savo vardu „Regitroje“ įsigaliotų tą pačią dieną, kai baigtųsi nustatytas baudos mokėjimo terminas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, pernai policija šalyje išaiškino 409 tūkst. 926 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Už juos 120 tūkst. 61 atveju skirtos baudos, jų suma siekė apie 11 mln. eurų. Sumokėta apie 4,2 mln. eurų baudų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?