Siekia apsaugoti vaikus nuo linkusiųjų į seksualinius nusikaltimus

2015-08-13, ELTA
© Shutterstock nuotr.
© Shutterstock nuotr.

Ministrų Kabinetas pritarė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams, kuriais siekiama užkirsti kelią seksualiniams nusikaltimams prieš vaikus.

Vyriausybė siūlo uždrausti žmonėms, pripažintiems kaltais už seksualinio pobūdžio nusikalstamas veikas, ateityje dirbti su vaikais.

Tokiems asmenims būtų draudžiama dirbti darbą arba savanoriauti vaikų socialinėse, švietimo ir sporto, sveikatos priežiūros paslaugas vaikams teikiančiose įstaigose, įmonėse ir organizacijose.

Taip pat siūloma, kad paslaugų gavėjas, sudarantis sutartį dėl paslaugų teikimo vaikui su asmeniu, vykdančiu individualią veiklą, turėtų teisę paslaugų teikėjo prašyti pateikti pažymą dėl teistumo.

Jeigu vaiko amžius nenustatytas ir yra priežasčių manyti, kad jis yra nepilnametis, siekiama užtikrinti, kad jam, kaip seksualinio išnaudojimo aukai, būtų taikoma nustatyta apsauga, kol bus nustatytas amžius.

Įstatymo pakeitimais taip pat siekiama užtikrinti, kad taikomos konfidencialumo taisyklės netrukdytų specialistams teikti pranešimus atsakingoms tarnyboms, jeigu šie asmenys pagrįstai mano, kad vaikas yra nukentėjęs nuo seksualinio išnaudojimo.

Šiuos pakeitimus paskatino siekis įgyvendinti 2011 m. gruodžio 13 d. įsigaliojusią Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl kovos su seksualine prievarta prieš vaikus, jų seksualiniu išnaudojimu ir vaikų pornografija bei suderinti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo nuostatas su Europos Tarybos konvencija dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos, kitaip vadinama Lansarotės konvencija.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, dėl to Europos teisės aktai privalomi perkelti į nacionalinę teisę, įstatymo pakeitimai patikslinti pagal Seimo pateiktas pastabas, todėl tikėtina, kad parlamente siūlymas neužstrigs.

„Manau, kad kliūčių tikrai neturėtų būti", - žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė ministrė.

Klausiama, kaip bus tokiais atvejais, ar galios įstatymas, kai nepilnamečiai sutiks santykiauti savo noru, ministrė teigė, kad kiekvieną konkretų atvejį reiktų vertinti atskirai.

„Pačiame įstatymo projekte yra kalbama apie nepilnamečių vaikų tvirkinimą ir, jeigu kompetentingi asmenys, kurie tiria tą būtent įvykį identifikuoja, kad yra prielaidos, jog tas veiksmas vyko, tai, be abejonės, taip", - sakė politikė. 

  


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?