Bronzą užsitikrinęs Evaldas Petrauskas: „Padaryta tik pusė darbo“

2015-08-13, 15min.lt
Evaldo Petrausko ir Deivido Kliučako kova
Evaldo Petrausko ir Deivido Kliučako kova

Iš Bulgarijoje vykstančio Europos čempionato su medaliais grįš du Lietuvos boksininkai – Evaldas Petrauskas ir Eimantas Stanionis. Į pusfinalį patekę lietuviai užsitikrino mažiausiai bronzos medalius. Be to E. Petrauskas ir E. Stanionis iškovojo kelialapius į pasaulio čempionatą, kuriame bus kovojama dėl vietų kitų metų Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Svorio kategorijos iki 64 kg favoritu laikomas Londono olimpiados prizininkas E. Petrauskas ketvirtfinalyje vienbalsiu teisėjų sprendimu 3:0 (30:27, 29:28, 29:28) nugalėjo armėną Hovhannesą Bačkovą.

„Buvo labai sunki kova, atidaviau visas jėgas ir ringe dariau viską ką moku geriausio. Manau, kad įvykdžiau visus trenerio reikalavimus, buvo parengtas aiškus kovos planas ir jis pasiteisino.

Varžovas buvo labai stiprus – greitai judėjo ringe ir atidavė visas jėgas, kovojo iki paskutinio. Buvo tikrai gera kova ir manau, kad patiko žiūrovams. Nors jau užsitikrinau medalį, įtampa neatslūgo – čempionatas dar nesibaigė, dar padaryta tik pusė darbo“, – po kovos sakė E. Petrauskas.

Dėl kelialapio į finalą R. Petrauskas kovos su šių metų Didžiosios Britanijos ir 2011 m pasaulio ir Europos jaunimo čempionu Patu McCormacku, kuris ketvirtfinalyje 3:0 (30:27, 29:28, 29:28) įveikė ispaną Johaną Eduardo Ojedą.

„Noriu aukso medalio ir dėl jo atiduosiu visas jėgas. Man tai pirmas medalis suaugusiųjų pasaulio ar Europos čempionatuose, jausmas – žodžiais sunkiai apsakomas, bet neturiu kada džiaugtis, džiaugsiuosi tada, kai medalis bus ant kaklo, o dabar ruošiuosi artimiausiai kovai. Su anglu Patu McCormacku dar nesu kovojęs. Mačiau jo ketvirtfinalio kovą, jis – aukštas boksininkas, todėl reiks eiti į artimą kovą ir vengti tolimesnės kovos“, – sakė penktadienį pusfinalyje kovosiantis E. Petrauskas.

Svorio kategorijos iki 69 kg antruoju skirstytas E. Stanionis ketvirtfinalyje vieningu teisėjų sprendimu 3:0 (30:27, 29:28, 29:28) nugalėjo varžybų šeimininką bulgarą Simeoną Chamovą.

„Pasiekiau revanšą. Bulgarui esu pralaimėjęs dukart, bet svarbiausioje tarpusavio kovoje – Europos čempionato ketvirtfinalyje pergalę iškovojau aš ir tuo esu labai patenkintas. Kovos išvakarėse jaudinausi dėl teisėjavimo, nes bulgaras kovoja namuose, o šeimininkai neretai sulaukia ir teisėjų palaikymo ir nevisada objektyvaus. Tai tik paskatino labiau susikaupti kovai, ringe atidaviau visas jėgas ir manau, kad teisėjams neliko abejonių, kas yra stipresnis“, – pergale prieš ringo šeimininką džiaugėsi E. Stanionis.

Penktadienį pusfinalyje E. Stanionis kovos su Senegale gimusiu, tačiau Ispanijai atstovaujančiu Youba Sissokho Ndiaye, kuris ketvirtfinalyje 3:0 (30:26, 30:27, 30:27) įveikė čeką Zdeneką Chladeką. Šių metų Europos žaidynėse Baku Y.S. Ndiaye užėmė 10 vietą, prieš dvejus metus vykusiame Europos čempionate būsimas lietuvio varžovas buvo 7-as.

„Jau turiu medalį ir kelialapį į pasaulio čempionatą savo rankose ir įtampa šiek tiek atslūgo, nes taip ir tikėjausi, kad ketvirtfinalio kova bus sunkiausia, ypač psichologiškai. Dar prieš čempionatą sakiau, kad man reikia medalio ir dėl jo kovosiu iš visų jėgų. Džiaugiuosi, kad viskas klostosi puikiai – pirmoje kovoje atsirevanšavau buvusiam Europos čempionui vengrui Balaszui Bacskai, antroje pasiekiau revanšą prieš bulgarą. Sekasi gerai, todėl neketinu sustoti ir noriu pakeisti medalio spalvą. Su pusfinalio varžovu iš Ispanijos anksčiau nesu kovojęs. Mačiau jį ringe, jis daug aukštesnis už mane, todėl laukia sunki kova. Suaugusiųjų bokse dar nesu iškovojęs medalių, todėl sieksiu, kad tas medalis būtų kuo tauresnio metalo“, – tvirtina pirmadienį 21 gimtadienį švesiantis E. Stanionis.

Europos bokso čempionato pusfinaliai vyks penktadienį. Boksininkų svėrimai vyks 8-9 val., pirmi pusfinaliai prasidės 14:30 val., juose kovos E. Petrauskas, vakare pusfinaliai prasidės 20:00 val., juose dėl kelialapio į finalą kovos E. Stanionis.


Straipsnio komentarai

MALACIUS TIK NEPASIDUOK2015-08-13
EVALDAI TU GERIAUSIAS VISKAS PRIEŠAKI TIK I PRIEKI TIK PIRMYN MES UŽ TAVE ŠAUNUOLIS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?