Retas atvejis – muitininkai sulaikė didelį kiekį ukrainietiškų cigarečių

2015-08-15, Stasys BIELSKIS
Lietuvos Respublikos muitinės nuotr. / Cigarečių kontrabanda
Lietuvos Respublikos muitinės nuotr. / Cigarečių kontrabanda

Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnai po gaudynių antradienį, rugpjūčio 12-ąją, Šilutės rajone sulaikė automobiliu „Audi“ nuo jų sprukusį šilutiškį, kurio mašinoje aptiko ne rusiškų ar baltarusiškų, o ukrainietiškų cigarečių kontrabandą. Klaipėdos teritorinės muitinės atstovė ryšiams su visuomene Rasa Rentauskienė „Šilokarčemai“ sakė, kad ukrainietiškų cigarečių sulaikymas nėra dažnas atvejis mūsų krašte.

Dėl nepaklusimo muitinės pareigūnų teisėtam reikalavimui vairuotojui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Jam gresia ir baudžiamoji atsakomybė dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Klaipėdos teritorinės muitinės mobilioji grupė apie 18 valandą patruliavo kelyje Šilalė–Šilutė: vykdant sustiprintą kontrolę, buvo stabdomi ir tikrinami automobiliai. Tačiau vieno iš automobilių vairuotojas nepakluso pareigūnų reikalavimui sustoti ir, padidinęs greitį, nurūko toliau, Šilutės link. Pareigūnai ėmėsi persekioti pažeidėją – maždaug už kilometro nuo stabdymo vietos bėglys buvo pavytas, jo mašina blokuota. Čia paaiškėjo, kad už vairo sėdėjo šilutiškis R. C., o jo automobilio salonas - pilnas cigarečių „Winston“ pakelių su ukrainietiškomis banderolėmis.

Buvo sulaikyti automobilis ir neteisėti rūkalai (5 990 pakelių), cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 14 615 eurų. Vairuotojas po apklausos paleistas, paskyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus atstovas Gediminas Kulikauskas „Šilokarčemai“ sakė, jog dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis jau pradėtas ikiteisminis tyrimas, todėl išsamiau komentuoti negalintis. Sulaikytam šilutiškiui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 199  straipsnio („Kontrabanda“) 1 dalį, jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?