Šv. Kryžiaus bažnyčia negali būti be kryžiaus!

2015-08-17, Stasys BIELSKIS
Eskize pavaizduota, kaip atrodys užbaigtos tvarkyti Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios fasadas su naujuoju kryžiumi iš stiklo ir plieno.
Eskize pavaizduota, kaip atrodys užbaigtos tvarkyti Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios fasadas su naujuoju kryžiumi iš stiklo ir plieno.

O valdininkai - be valdiško automobilio

Neseniai įvykusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas skirti Pagėgių katalikų bažnyčiai 105 100 eurų – už tokius pinigus pastatyti didelį kryžių, kuris bus iš stiklo ir plieno. Sprendimo priede nurodyta, kad tai - Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių rėmimo programa, o paskirties eilutėje parašyta: „Apeigų paslaugų gerinimas religinėms bendrijoms ir jų bendruomenių nariams Pagėgių savivaldybėje“.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 43-iasis straipsnis skelbia: „Lietuvoje nėra valstybinės religijos“. Bet Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje tuo buvo galima suabejoti – ar vertėjo lengva ranka atiduoti didžiulius pinigus vienai religinei bendruomenei? Į Tarybos posėdį atvykęs Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Vytautas Gedvainis pradėjo posėdį savo pamokslu.

Toks klebono elgesys nepatiko Tarybos opozicijos lyderiui Edgarui Kuturiui. Pastarasis apgailestavo, kad Pagėgių klebonas į Tarybos posėdžius ateina tik tuomet, kai sprendžiami klausimai, susiję su visų pagėgiškių bendrų pinigų skyrimu jo vadovaujamai parapijai. Išgirdęs tokius galimus priekaištus V. Gedvainis paaiškino: „Priklauso nuo tavęs, kiek tu į bažnyčią eini, tiek ir aš pas tave“, - replikavo klebonas.

Vis dėlto V. Gedvainiui teko išklausyti E. Kuturio poziciją, kuri buvo ne visai patogi bažnyčiai, tačiau paremta įstatymais ir logika:

„Labai skaudus šitas klausimas, labai dideli pinigai. Esmė yra tame - jei kas gilinosi, tai žino, specialistai, aišku, gilinosi, politikai - gal ir ne visi, tačiau kai mokykloms numetama 200–300 eurų remontui, tai man graudu žiūrėti. Mokyklos prašo, o mes neduodame, nes neturime. O kai ateina, aš būsiu nepopuliarus, kaip kunigas pats sakė, du kartus per devynerius metus į Tarybos posėdį, ir tik tada, kai reikia pinigų bažnyčiai, tai ir gauna. Aš nesakau, kad nereikia, tikrai reikia padėti religinėms bendruomenėms. Reikia padėti ne tik tai katalikams, reikia padėti evangelikams, liuteronams, visiems reikia padėti, tačiau mes turime žiūrėti į Savivaldybę, kaip į turinčią realias galimybes. Mokame paskolas, palūkanas ir kartu taškome pinigus. Neseniai ėmėme milijoninę paskolą, o šiandien jau jaučiamės turtingi ir švaistome pinigus. Mes nežiūrime į Savivaldybės pinigus kaip į savo kišenės pinigus. Taškome žmonių pinigus, o negalime duoti mokykloms, padėti tėvams, kurie neišgali vaikų į papildomo ugdymo mokyklą leisti. Mesti pinigus reikia tenai, kad žmonės norėtų pasilikti čia gyventi... Pasilieka turbūt ne dėl to, kad viena kažkokia kulto įstaiga atrodys gražiai. Žmonės pasilieka gyventi ten, kur yra gera gyventi, dirbti, laisvai kalbėti ir tik paskui gal nueiti pasimelsti. Norėčiau paraginti politikus, kad jie pradėtų mastyti kaip savo namų kišenėje - jeigu turi skolą, tai reikia ją atiduoti, o ne turint skolą ją dar didinti ir mėtyti toliau pinigus. Savivaldybė stovės tvirtai ant kojų, padėsime, duosime, bet dabar tikrai ne tas laikas, kad dalintume ir mėtytume pinigus“.

Tame pačiame Tarybos posėdyje priimtas sprendimas leisti Pagėgių savivaldybės administracijai nuomotis pagal nuomos sutartį lengvąjį automobilį, turintį ne daugiau kaip penkias sėdimas vietas, ir lengvąjį automobilį, turintį daugiau kaip penkias sėdimas vietas. Kodėl nutarta nuomoti? Pasak administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, todėl, kad nėra pinigų, jų pasiskolinti negali, todėl ir automobilių nusipirkti negali...

Opozicijos lyderis E. Kuturys „Šilokarčemos“ korespondentui pasakė: „Opozicija ketina kreiptis į Vyriausybę ir Prezidentę, kad šie suvaldytų Pagėgių savivaldybės biudžeto lėšų švaistymą“.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Patikslinimas2016-07-20
Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios architektai Vaidotas Kuliešius ir Gintas Natkevičius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyres2015-08-24
Sis kryzius Pagegiu moksciu moketojams per sunkus... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kontrolė2015-08-22
Kas kontroliuos, kaip tie pinigai bus išleisti? Vėl bus sukurtos firmelės, kurios tą kryžių darys už neaiškias sumas, be konkursų arba su nupirktais konkursais? Po to bankrutuos, kaip "Meliovesta". Atkatai išdalinti rinkimų finansavimui? Geras projektėlis niekingai TT partijukei? Sveikiju! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?