Traksėdiškiai surengė gėlėmis ir šiupiniu kvepiančią šventę

2015-08-19, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Šeštadienį, rugpjūčio 15-ąją, tradiciškai paminėti Žolinės šventę kvietė traksėdiškiai. Ji šiemet vėl buvo kitokia. Visus privertė žavėtis skrybėlaičių paradas, o šiupinių kvapai ir skoniai šventę padarė dar ir gardesne.

Vyko šiupinio virimo varžytuvės

Šventė prasidėjo tradiciškai – trys prieš tris tinklinio ir krepšinio varžybomis. Krepšinio varžybose nenugalima buvo „Tapkinių“ komanda, antrąja vieta džiaugėsi „Taksėdžių lenciūgas“,  garbingą trečią vietą iškovojo komanda „Sportbatis“.

Tinklinio varžybose niekam nepavyko įveikti komandos „Žaibukas“, antri liko „Žolininkai“, o treti – „DRD“.

Šventės metu vyko geriausio, skaniausio, išradingiausio šiupinio virimo varžytuvės. Anot renginio vedėjos Valerijos Daukantienės, ne tik Traksėdžių, bet ir viso  rajono istorijoje pirmą kartą organizuotos tokios varžytuvės. Viliamasi, kad ateityje šiupinio varžytuvės Traksėdžiuose taps tradicija kaip ir Žuvienės virimo čempionatas.

Pirmosiose varžytuvėse dalyvavo keturios komandos: „Pragaro katilas“, kurio vyriausias vyrėjas Renaldas, šilutiškių virėjų komandos „Močiutės samtis“, „Trylikametės“, kurios šefės Ugnė ir Ema bei „Geruliai“. Puodai virė, juose šiupinys kunkuliavo, skleidėsi nuostabūs aromatai. Išradingųjų virėjų galutinį patiekalą vertino ne tik kompetentinga komisija, bet ir žiūrovai. Po ilgų diskusijų nuspręsta, kad pirmąsias šiupinio virimo varžytuves laimėjo „Pragaro katilas“. Žiūrovams labiausiai patiko  komandos „Geruliai“ išvirtas šiupinys.

Žavėjo skrybėlaitės

Galvos apdangalai visada buvo ir tebėra meno kūriniai. Tai skatina moteris varžytis tarpusavyje, įrodinėti, kokios skrybėlaitės madingiausios, puošniausios. Todėl gėlėmis puoštų skrybėlaičių paradas – vienas iš būdų moterim parodyti savo kūrybiškumą, išmanumą.  O kūrybingų moterų Traksėdžiuose netrūko. Išsirikiavo net būrys damų ant kurių galvų puikavosi spalvingiausiomis gėlėmis puoštos skrybėlaitės. Aktyviai parade dalyvavo bendruomenės „Traksėdžių viltis“ narės. Jos ir kvietė visas dailiosios lyties atstoves imtis iniciatyvos ir  drauge puošti skrybėlaites gyvomis ir dirbtinėmis gėlėmis.

Susirinkusiųjų laukė  ir popietė su menininku, gyvenimo būdo mentoriumi Eugenijumi Šuldiakovu, kuris vaikus mokė piešimo paslapčių.

Skaudvilės kultūros namų mėgėjų teatro grupė dovanojo komediją „Saulės spindulys stiklinėje".

Savo dainomis sušildė  jaunos atlikėjos Greta Konaverskytė ir Violeta Vilniškytė, bardas Adas Nausėda bei grupė „Andžikas“. Renginį vainikavo diskoteka. Traksėdžių bendruomenės pirmininkė Eglė Paulauskienė džiaugėsi, kad šventės metu tvyrojo gera nuotaika. „Susirinkusieji linksminosi. Žmonių nebuvo daug. Ko gero, ir dėl to, kad rajone ne vienoje vietoje vyko Žolinės šventės. Pas mus ji suorganizuota trečią kartą. Džiaugiamės įgaunama patirtimi“, - kalbėjo E. Paulauskienė.


Foto galerija

Šventės metu ir mažiausieji neliko pamiršti. Jie mielai sudalyvavo užsiėmimuose, kuriuos vedė  menininkas, gyvenimo būdo mentorius E.Šuldiakovas.Skrybėlaičių parade išsirikiavo būrys damų, ant kurių galvų puikavosi spalvingiausiomis gėlėmis puoštos skrybėlaitės.Šiupinio virimo varžytuvėse mielai dalyvavo ir jaunimas.
Skrybėlaičių parade išsirikiavo būrys damų, ant kurių galvų puikavosi spalvingiausiomis gėlėmis puoštos skrybėlaitės.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?