Usėnuose žolynėliai – iki pat dangaus

2015-08-19, Stasys BIELSKIS
Daugelis Usėnų seniūnijos gyventojų dalyvavo Žolinės šventėje.
Daugelis Usėnų seniūnijos gyventojų dalyvavo Žolinės šventėje.

Rugpjūčio 15-ąją Usėnuose surengta tradicinė šventė – Žolinė. Po šv. Mišių, kurių metu buvo pašventinti žolynai, puokštės ir gėlės, usėniškiai skubėjo į parkelį prie mokyklos. Ten prasidėjo linksmoji šventės dalis „Žolynėliai ligi pat dangaus“.

Renginio vedėjai Ėvė ir Simonas nuo scenos kalbėjo: „Tegu skleidžiasi ir kyla žolynėliai ligi pat dangaus, taip, kaip žmonių geri darbai ir šviesios mintys, taip, kaip Šv. Mergelė Marija“.

Pasak renginio vedėjų, moterys Žolinės dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį.

Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinių švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo derliaus miltų tešlos paplotėliai svaidomi iš rankų į rankas per ugnį, kol iškepdavo. O jeigu per Žolinę nebendrausi su artimaisiais, liksi vienas bėdoje, skurde, nes šią dieną yra būtinas bendruomeniškumas.

Šventės atidarymą pradėjęs seniūnas Algirdas Rauktys iškėlė seniūnijos vėliavą, pasveikino visus susirinkusiuosius ir pakvietė užlipti ant scenos Aldoną Matevičienę, kuri šiemet paskelbta Usėnų garbės piliete, pasirašyti Garbės knygoje.

Usėniškius sveikino Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. „Džiaugiuosi, kad galiu dalyvauti tradicinėje jūsų šventėje – Žolinėje, - kalbėjo K. Komskis. – Šiandien buvau Rietavo, Vilkyčių, Traksėdžių Žolinės šventėse, o po to dar skubėsiu į Žolinės šventę Žukuose. Žolinė – mūsų žemdirbių krašto šventė, nes būtent jos metu žmonės jau iš naujojo derliaus iškepa pyragą, ragauja šviežių vaisių. Noriu palinkėti, kad ūkininkams pasisektų nuimti gerą derlių ir jį pelningai parduoti. O parduoti ne taip kaip šiandien pieną, o kad būtų geros kainos. Todėl linkiu, jog ateinantis ruduo jūsų negąsdintų, kad visada būtų toks geras ir malonus oras ir, aišku, aplinkui – malonūs kaimynai“.

Sveikinimo žodžius tarė ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis: „Susirinkome į tradicinę Žolinės šventę, kurioje norėčiau palinkėti, jog Usėnų bendruomenė būtų stipri, darni, kad joje netrūktų jaunų žmonių, vaikų... Juk Usėnų mokykloje nuo rugsėjo pirmosios atidarome naują priešmokyklinio ugdymo grupę. Tikiuosi, jog bendruomenėje tai bus impulsas jaunoms šeimoms pasilikti čia, Usėnuose, ir toje grupėje vaikų niekad netrūks. Usėnai garsėja ne tik savo veikla ir darna, bet ir drąsiais, pasiaukojančiais žmonėmis. Jūs jau žinote, kaip du usėniškiai atliko savotišką žygdarbį – Meišlaukių kaime iš gaisro išgelbėjo šešis vaikus. Šiandien ta proga noriu įteikti apdovanojimus šitiems didvyriams“.

Į sceną buvo pakviesti Stanislovas Vobolevič ir Arūnas Simanauskas (pastarasis į šventę neatvyko). Anksčiau juos Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra apdovanojusi Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, o A. Simanauskas pelnęs Metų gelbėtojo statulėlę. Šįkart meras V. Laurinaitis S. Vobolevič įteikė Usėnų seniūnijos padėką. V. Laurinaitis atvežė dovanų – šakotį ir dar kažką maišelyje – sumaniai ir darbščiai Usėnų bendruomenės pirmininkei Aldonai Rauktienei.

Žolinės šventėje buvo pagerbti ir darbščiausi seniūnijos gyventojai, kurie pavyzdingai prižiūri savo namų aplinką. Tai – Dalia ir Romas Račkauskai iš Galzdonų kaimo, Jurgita ir Marius Lukauskai, gyvenantys Kavolių kaime, usėniškiai Regina ir Gintaras Petrošiai, Kristina ir Rolandas Bartkai, Beata ir Arvydas Gorodeckai (abi šeimos iš Žemaitkiemio).

Šventėje koncertavo Usėnų vokalinis moterų ansamblis „Smiltė“, o linksmai pašokti kvietė svečiai iš Klaipėdos – liaudiškos muzikos kapela „Prūsai ilgi ūsai“.

Surengtas ir tradicinis Usėnų galiūnų konkursas Dieduko taurei laimėti. Konkurso dalyviai turėjo imituotoje oro uosto salėje prieš išvykdami į Airiją nešioti pustuščius lagaminus, o iš ten grįždami pas mamą į Usėnus tampyti jau du po 50 kilogramų sveriančius lagaminus. Buvo fiksuojamas laikas, kas greičiau tai atliks.

Vėliau jaunimas linksminosi diskotekoje su vaikinų grupe E.G.O. Žolinės šventė baigėsi fejerverkais.


Foto galerija

Usėniškiui Stanislovui Vobolevič įteikta Usėnų seniūnijos padėka už iš gaisro išgelbėtus šešis vaikus. Jurgita ir Marius Lukauskai, gyvenantys Kavolių kaime, pelnė apdovanojimą už sodybos puošimą. Kristina ir Rolandas Bartkai iš Žemaitkiemio kaimo – puikiai savo sodybą tvarkanti šeima. Žemaitkiemyje gyvenantys Beata ir Arvydas Gorodeckai apdovanoti už pavyzdingai tvarkomą sodybą.Pagerbtos usėniškės šeimininkės, savo išradingumu papuošusios vasaros šventę.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?