Sumažino Šilutės urėdo algą

2015-08-19, Stasys BIELSKIS

O pats urėdas Vaidas Bendaravičius tokio fakto nenori pripažinti

Valstybės valdomų įmonių valdymo koordinavimo centro duomenimis, pagal algų dydį po transporto ir energetikos sektorių įmonių vadovų rikiuojasi Aplinkos ministerijai pavaldūs Valstybinis miškotvarkos institutas ir 42 miškų urėdijos. Urėdų algos labai skirtingos – nuo 1 243 iki 2 100 eurų (jų vidutinis atlyginimas 2014 metais buvo 1 922 eurai).

Urėdijų reforma, remiantis pasauline valstybės įmonių valdymo praktika, šį pavasarį įstrigo. Mat didelę įtaką Seime tebeturintys urėdai balandžio 16 dieną sugebėjo net tik užsitikrinti, kad būtų priimta įstatyminė pataisa, kuria nustatytas nekintantis 42 urėdijų skaičius, bet ir atmestas Prezidentės veto.

2014 metais daugiau nei po 2 100 eurų uždirbo Jurbarko, Marijampolės ir Radviliškio urėdijų vadovai – Faustas Bakys, Kęstutis Bielskus ir Juozas Eismontas. Įdomu tai, kad vienintelė moteris urėdė Aurelija Jočienė, neseniai perėmusi vadovavimą Utenos urėdijai, ne tik uždirba mažiausiai (1 243 eurus), bet ir jos atlyginimas pernai mažėjo bene daugiausiai – 27 proc. Dar labiau, t. y. 28 proc., iki 1 881 euro, buvo apkarpytas tik Šilutės urėdo Vaido Bendaravičiaus atlyginimas. Abi urėdijos atsidūrė tarp 15 urėdijų, kurios neįvykdė joms individualiai nustatytų kirtimo normų.

Ir tai dar ne viskas. Pastarųjų prastai dirbančių 15 urėdijų vadovams paskirtos nuobaudos, t. y. iki 50 proc. apkarpyta kintamoji atlyginimo dalis, o papeikimus gavusiems – ir daugiau.

Šilutės urėdas V. Bendaravičius, „Šilokarčemos“ pakalbintas, nepripažino, kad jam būtų sumažinta alga, esą kokia buvo iš pradžių, tokia ir liko. Jo manymu, taip atsitiko todėl, kad iš darbo išėjus buvusiam urėdui Stepui Bairašauskui, urėdo pareigos laikinai, du ar tris mėnesius, buvo patikėtos medienos ruošos ir darbų saugos inžinieriui Algirdui Balčiūnui. O pastarojo atlyginimas yra gerokai mažesnis. V. Bendaravičius urėdu pradėjo dirbti tik nuo praėjusių metų kovo 19-osios.

V. Bendaravičius teigė, kad Šilutės urėdija sumoka bene daugiausia mokesčių visų urėdijų mastu, o tai reiškia, kad medienos realizacija yra didžiausia.


Straipsnio komentarai

IŠ VIENU ATIMA IR KITIEM PRYDEDA 2015-08-19
URĖDAMS SUMAŽINO O SEIMISTAMS IR VALDININKAM PAKĖLĖ ALGAS IR VISAS IŠSKAIČIAVIMAS Komentaras patinka Komentaras nepatinka