Siūlys nustatyti privalomą terminą suteikti gydymo paslaugą

2015-08-18, BNS
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo į Seimo rudens sesijos darbų programą įrašyti šešis rengiamus įstatymų pakeitimų projektus bei devynias anksčiau inicijuotas iniciatyvas. Tarp siūlomų projektų - bandymas trumpinti patekimo pas gydytoją laiką.

Anot Prezidentūros pranešimo, viena svarbiausių D.Grybauskaitės iniciatyvų – kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimas. Ji planuoja parlamentui teikti įstatymų pataisas, kuriomis būtų nustatytas konkretus terminas, per kurį būtų privalu suteikti gydymo paslaugą žmonėms.

„Dabar skirtingose gydymo įstaigose pacientų laukimo eilės skiriasi kelis kartus, be to, pasitaiko, kad eilės patekti žmogui pas gydytoją sukuriamos dirbtinai“, - rašoma pirmadienį išplatintame Prezidentūros pranešime.

D.Grybauskaitė taip pat planuoja Seimui siūlyti pataisas, kurios užkirstų „kelią korumpuotiems ir subjektyviems sprendimams skiriant netekto darbingumo išmokas“ ir padidintų medikų atsakomybės reikalavimus.

„Mažiau abejingumo turėtų likti ir švietimo įstaigų aplinkoje, kad vaikai joje nesusidurtų su patyčiomis ir smurtu. Prezidentė siūlo sukurti prevencinę sistemą švietimo srityje, kad patyčių problema, pareikalavusi niekuo nepateisinamų aukų, būtų sprendžiama kompleksiškai“, - teigiama pranešime.

Teisinei sistemai tobulinti D.Grybauskaitė žada teikti Baudžiamojo kodekso pataisą, numatančią galimybę taikyti baudžiamąją atsakomybę už sukčiavimą, turto pasisavinimą ir turto iššvaistymą, neatsižvelgiant į jas padariusių asmenų pilietybę ir gyvenamąją vietą, taip pat į vietą, kurioje padarytas nusikaltimas.

Be to, ji siūlys užtikrinti, kad advokatūroje, notariate ir antstolių sistemoje dirbtų tik nepriekaištingos reputacijos ir sąžiningi asmenys.

Seimo politinės valios tebelaukia devynios anksčiau D.Grybauskaitės teiktų įstatymų iniciatyvos. Tarp jų – Šeimynų įstatymo, Išmokų vaikams įstatymo, Socialinių paslaugų įstatymo ir Civilinio proceso kodekso pataisos, kurios leistų paspartinti vaikų globos problemų sprendimus.

Artėjant naujiems parlamento rinkimams didelį aktualumą įgauna Seimo rinkimų ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų pataisos, kurios užtikrintų didesnį rinkimų skaidrumą, teigia Prezidentūra.

Seimui taip pat yra anksčiau pateiktos Pilietybės įstatymo, Valstybės tarnybos įstatymo, Įmonių bankroto įstatymo pataisos bei grąžintos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos su pasiūlymais.

Seimas rudens sesiją pradės rugsėjo 10 dieną. 

 


 


 


 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?