Kalėjimų prižiūrėtojai ateityje atliks ir socialinių darbuotojų vaidmenį

2015-08-20, BNS
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr. / Kalėjimo prižiūrėtojas
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr. / Kalėjimo prižiūrėtojas

Lietuvos įkalinimo įstaigose įdiegus naujovę – dinaminę apsaugą – prižiūrėtojai įgis psichologų, socialinių darbuotojų kompetencijų, kad kasdieniu bendravimu paskatintų bei nuteiktų nuteistuosius atlikus bausmę grįžti į normalų socialinį gyvenimą.

Nuo spalio pataisos įstaigų pareigūnai bus mokomi ne tik užtikrinti fizinę laivės atėmimu nuteistų asmenų apsaugą ir priežiūrą, bet ir su jais bendrauti, būti mentoriais, psichologais ir socialiniais darbuotojais.

Europos valstybėse jau nuo praėjusio amžiaus taikoma, o Lietuvoje naujai diegiama dinaminės apsaugos sistema ketvirtadienį pristatyta spaudos konferencijoje Kalėjimų departamente.

„Dinaminė apsauga Europoje – ne naujas reiškinys, vienokia ar kitokia apimtimi ją pradėjo naudoti daugelis valstybių. Pats pagrindinis jos tikslas – kad žmogus, kuris vykdo apsaugą, vykdytų ir tam tikras socialinės reabilitacijos funkcijas, tada apsauga tampa geresnė tiek nuteistojo, tiek darbuotojo, tiek pačios įstaigos saugumo prasme“, – spaudos konferencijoje sakė departamento direktorė Živilė Mikėnaitė.

Apmokys 500 pareigūnų

Spalį dinaminės apsaugos principų pradės mokytis 30 Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos prižiūrėtojų. Projekto įgyvendinimo metu Kalėjimų departamento mokymo centre nuteistųjų resocializacijos kompetencijų bus apmokyta apie 500 jaunesniosios grandies pareigūnų.

Pasak departamento vadovės, naujovė užtikrins, kad prižiūrėtoji turės socialinės reabilitacijos įgūdžių. „Prižiūrėtojai, kurie šiuo metu buvo tik tam tikrų nurodymų vykdytojai, dabar turėdami socialinės reabilitacijos žinių galės daugiau bendrauti ir padėti spręsti ir identifikuoti (nuteistųjų) problemas“, – sakė direktorė.

Pasak departamento vadovės, pozityvių pokyčių iš karto tikėtis nereikėtų, tačiau po vienų ar dvejų metų rezultatai jau turėtų matytis.

„Esminis pokytis yra tai, kad keičiasi, didėja kompetencijų reikalavimai bendražmogiškam bendravimui ir bendradarbiavimui, tiek su nuteistaisiais, tiek su kolegomis, ir tuo dinaminės apsaugos specialistu turi būti kiekvienas, kuris ateina dirbti į kalėjimą“, – sakė Kalėjimų departamento specialistė, psichologė Nijolė Martinkevičienė.

Diegti programą Lietuvoje padeda Norvegijos pataisos tarnybų pareigūnų rengimo akademija.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?