Palangoje dingusio jaunuolio mama: L. Graužinienės sūnaus iš karto ieškota, o mano sūnaus - ne

2015-08-21, "Vakarinė Palanga"
Martynas Pečiokas © Klaipėdos aps. VPK
Martynas Pečiokas © Klaipėdos aps. VPK
Po antradienio nakties Palangoje lyg skradžiai žemės pradingo šilutiškis, gyvenęs ir dirbęs Klaipėdoje, Martynas Pečiokas. Policija ne iš karto pradėjo jo paieškas. Namiškiai „šukuoja“ prieigas prie Palangos tilto, kur vaikinas kamerų užfiksuotas paskutinį kartą.

Vaizdo kameros įrašų nėra

Palangos policijos komisariatas praneša, kad dingusysis buvo 186 cm ūgio, rudų, trumpai kirptų plaukų, rudų akių, vidutinio kūno sudėjimo. Dingimo metu Martynas vilkėjo juodos ir tamsiai žalios spalvos sportinį megztinį su gobtuvu, baltos spalvos šortus su pilkos spalvos langeliais.

Namiškių teigimu, jūros tilto kameros užfiksavo tik tai, kaip vaikinas su draugu Aleksandru ateina, ir vėliau - kaip draugas vaikštinėja jau vienas. To momento, kai vaikinai išsiskyrė, vaizdo įrašuose nėra.

„Policininkai mums paaiškino, kad kamera sukiojasi ir tuo metu ji „žiūrėjo“ į kitą pusę. Martyno draugas taip pat nieko paaiškinti negali: pasakoja, kad buvo kartu prie suolelių, trumpam nusisuko, o kai atsisuko, Martyno nebebuvo. Paplūdimyje sūnus paliko visus savo daiktus: kuprinę, piniginę su dokumentais, mobiliojo ryšio telefoną, rankšluostį, laikrodį“, - vardija dingusiojo mama Vilma.

Einančius iki Palangos tilto vaikinus užkalbino policijos patruliai. Jie patikrino vaikinų kuprines – ten gulėjo dvi alaus skardinės. Jaunieji pramogautojai buvo šiek tiek apgirtę. Anot Martyno tėvo Petro, policininkai jam paaiškinę, kad ne Martynas, o jo draugas buvo girtesnis.

Namiškiai „šukuoja“ visą Palangą

Vaikino ieškoti į Palangą suvažiavo būrys giminaičių iš visos Lietuvos. Martyno krikšto mama – teta Gražina Bumbulienė sako, kad jo itin aktyviai ieško dešimt žmonių.

„Jau „iššukavome“ visus paplūdimius, apėjome visus užkaborius. Žmonėms rodome Martyno nuotrauką, teiraujamės. Nieko: niekas jo nematė, nieko nežino. Negali to būti, kad žmogus „išgaruotų“, paliktų visus savo daiktus. Nebeišmanome, ką galvoti, svarstome visokias versijas. Tik keista, kad policija iki šiol nieko nesiima, be mūsų pastangų nebuvo nė jo draugo apklausę“, - kalba G. Bumbulienė.

Moteris svarsto, gal sportavusį ir krikščioniškai išauklėtą vaikiną kas pagrobė organų donorystei ir laiko kur nors uždarytą. „Buvome ir pas būrėjas, jos visos teigia, kad vaikinas gyvas, bet uždarytas“, - kalbėjo krikšto motina.

L. Graužinienės sūnaus ieškota, o šilutiškio - ne

Dingusiojo mamai pareigūnų neveikimas tris paras taip pat įtartinas.

„Kam mums lavonas? Lavoną galima pasiimti ir po 10 parų. Kodėl Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės vaiko paieškos paskelbiamos po kelių valandų, jo ieškoma net su sraigtasparniais? Gal mūsų vaikui tos trys paros bus lemiamos, gal jis kažkur merdėja, laukia pagalbos?“ – retoriškai klausė ašarojanti šilutiškė bei jos sutuoktinis.

Martyno mama ir tėtis sako, jog su sūnumi ryšį palaikė nuolatos – paskutinį sykį su juo kalbėjosi pirmadienio vakarą, apie 21 valandą. Išaušus rytui, mama savo atžalai skambino ir skambino – norėjo paklausti, ar netrūksta maisto produktų, gal reikia ko nors atvežti. Deja, ragelio niekas nekėlė. Tad tėvai nutarė važiuoti į Klaipėdą, į butą, kurį sūnus nuomojasi kartu su draugu Aleksandru.

„Atvykę Aleksandrą radome kambaryje, ant stalo gulėjo išdėlioti Martyno daiktai. Tarp jų buvo ir telefonas, kuriame matėsi mūsų praleisti skambučiai. Skambinome tądien 17 kartų. Atvažiavę klausėme Aleksandro, kodėl jis neatsiliepia, mūsų neinformuoja. Vaikinas atsakė, jog tikisi, kad Martynas sugrįš, jis jo esą laukia pareinant“, - pasakoja Martyno tėtis Petras.

Abu vaikinai – virėjai. Jiedu susipažino mokydamiesi Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje.

Prašo atsiliepti ir pranešti

Į dingusio M. Pečioko paiešką įsiliejo ir jaunoji karta – pusbroliai, pusseserės, draugai paskelbė jo paiešką socialiniuose tinkluose. Jie prašo atsiliepti vaikino ir merginos, kurie naktį iš pirmadienio į antradienį, apie vidurnaktį, sėdėjo ant suolelio paplūdimyje ir bendravo su Aleksandru. Taip pat prašoma visų pagalbos, kurie galbūt kažką tą naktį matė, ką nors žino apie M. Pečioko buvimo vietą ar jo likimą.

Skambinti galima tiesiai Martyno mamai Vilmai mobiliuoju tel. 8 616 02677 arba Palangos policijos pareigūnams tel. 8 620 57102.

„Išmok gyvenimui dėkoti už tai, ką turi, tada jis padovanos tau tai, ko trūksta...“ tokia skaidre Martynas papuošė savo facebook anketos viršelį pirmadienio vidurdienį. Jo mama Vilma 21.30 val. pakomentavo, jog tai – geri žodžiai.

 


 
 

 


 

 


 


 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!