Penkis šalies regionus šventėje atstovaus penkios seniūnijos

2015-08-22, Stasys BIELSKIS
Praėjusių metų Pagėgių krašto šventės akimirka.
Praėjusių metų Pagėgių krašto šventės akimirka.
Šiemet Lietuva mini regionų metus. Todėl rugsėjo 18 ir 19 dienomis vyksiančios tradicinės Pagėgių krašto šventės „Pagėgiai laiko labirintuose“ tema bus „Lietuvos regionai“. Regionų specifiką šventėje perteiks penkios Pagėgių krašto seniūnijos. Regioną, kurį teks atstovauti, seniūnai pasirinko burtų keliu. Žemaitiją atstovaus natkiškiečiai, dainingoji Dzūkija atiteko Stoniškių seniūnijai, lumpėniškiai vaizduos darbščiuosius suvalkiečius, Vilkyškių seniūnija taps Aukštaitija, o pagėgiškiai kiekvieną svečią sutiks gerai nusiteikę, svetingai, nes jie bus Mažosios Lietuvos regiono šeimininkai.

Apie tai, ką šiųmetėje šventėje pamatysime naujo, kas bus tikrai įdomu, „Šilokarčema“ kalbėjosi su Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktore Svetlana JAŠINSKIENE.

- Krašto šventė truks dvi dienas. Papasakokite, kokie renginiai numatyti jau penktadienį, rugsėjo 18-ąją.

- Įžanginis šventės akordas bus Vilkyškių dvaro ansamblio atidarymas, pavadintas „Dvarininkų Elli ir Hanso Šperber sugrįžimas“. Dvaro istorija persipins su šiandiena. Sugrįžę dvariškiai Elli ir Hansas pažins dvarą iš naujo, o šių dienų šventės dalyviai išgirs išsamios istorijos apie dvarą, jo statinius.

Pagėgių viešoji biblioteka pakvies suaugusiuosius į popietę, skirtą Pagėgių savivaldybės 15 metų sukakčiai paminėti. Jos metu bus pristatyta pagėgiškio tautodailininko Igno Inciaus fotografijos darbų paroda „Pagėgių kraštas laiko tėkmėje“ bei virtuali veiklos apžvalga „Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka: 15 metų krašto bendruomenės gyvenime“.

Vakare šventė persikels į Pagėgius. Kaip ir kasmet, pasidžiaugsime ryškia augmenija ir pinsime Gėlynų Lietuvą regionais. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir paženklinti gėlės žiedu regioną, kuriame yra jūsų šaknys. Bepinant Lietuvą, skambės folkloro dainos iš visos Lietuvos, kurias dovanos folkloro kolektyvai, pasakoriai.

O kai Lietuva bus apkaišyta gėlėmis ir žolynais, visus šventės dalyvius kviesime į regioninį folkloro kolektyvų festivalį „Neškit aliuką geltoną ...“, skirtą Alutinio – Šv. Mato dienai, kuri minima rugsėjo 21-ąją. Tądien mūsų protėviai jau pradėdavo gaminti alų iš to meto derliaus. Ne, tai ne Bavarijos alaus gėrimo šventė, tai folkloristų suėjimas, kuriame etninės veiklos specialistai pasakos apie alaus tradiciją Mažojoje ir visoje Lietuvoje. Pasakojimai niekuomet nebūna vaizdingi, jei jų neužtvirtini vaizdu ar praktiniu veiksmu. Todėl festivalyje bus galima degustuoti įvairaus naminio alaus, rinkti geriausią, skaniausią ir „macniausią“.

- Kokie renginiai laukia šventės dalyvių ir svečių šeštadienį, rugsėjo 19-ąją?

- Renginių bus labai daug. Šeštadienio pirmoji dienos pusė tradiciškai skirta mažiesiems pagėgiškiams ir sporto aistruoliams. Bibliotekininkės kvies mažuosius į vaikų rytmetį „Kai išskrenda vasara...“, kuris vyks viešojoje bibliotekoje. Programoje numatyta gausybė renginių: garsinio skaitymo valanda „Sakmė apie paukštę Gegutę“, parodos „Mano origamis - Pagėgių Gegutė“ atidarymas, Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus lėlių teatro „Batuotas katinas“ spektaklis, Vaikų kūrybos konkurso nugalėtojų paskelbimas, Raganaitės Vandos programa, viktorina „Pažink savo kraštą“, Balionų fiesta, žaidimai, saldainių lietus.

Tuo pačiu metu bėgikai įveiks tradicinį maršrutą „Mikytai–Pagėgiai“, rungtyniaus krepšinio varžybose Pagėgių savivaldybės mero taurei laimėti.

Šventinę eiseną, kuri kaip ir kasmet prasidės Pušyno gatvėje, lydės Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras. Improvizuoti dzūkai, suvalkiečiai, žemaičiai, aukštaičiai, Mažosios Lietuvos - Pagėgių krašto mokyklų, įstaigų, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, ūkininkų, verslininkų - atstovai  stebins savo išmone, spalvingumu ir įžengs ar įvažiuos į šventinę aikštę atnešdami tik gerą nuotaiką. Už didžiausias pastangas atstovauti savo įmonę ar organizaciją eisenoje, šių metų šventėje vieno kolektyvo laukia apdovanojimas.

Pastaruoju metu spalvinti knygas pamėgo ir suaugusieji. Norėdami jiems suteikti šį malonumą įrengsime Pagėgių savivaldybės 15-os lankytinų objektų paveikslų spalvinimo alėją. Ši alėja skirta Pagėgių savivaldybės 15-os metų sukakčiai paminėti. Maloniai kviečiame šeimas registruotis, pasirinkti vieną iš  nupieštų objektų ir nuspalvinti. Spalvingiausio piešinio autoriai ar gausiausiai dalyvavusi šeima bus pagerbti. Be to, šventėje dalyvaujantys vaikai ir jaunimas galės pūsti gigantiškus muilo burbulus.

Šventei prasidėjus turėsime gausybę apdovanojimų bei nominacijų. Nominacijomis norime pažymėti Pagėgių kraštui nusipelniusius verslininkus, jaunimo atstovus, ūkininkus bei kitus iniciatyvius žmones, pastaraisiais metais garsinančius mūsų kraštą bei pelniusius šlovę. Labiausiai šventės temą atitinkančių šventės dalyvių, svečių ar prekybininkų lauks specialusis Pagėgių savivaldybės mero prizas „Krištolo obuolys“.

Kraštiečius ir svečius kviečiame nebūti abejingais ir atvykti pasveikinti savo kaimyną ar giminaitį, gavusį apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą, ūkį, daugiabutį ar kitą apdovanojimą.

Vakare šventės dalyviams koncertų kaleidoskopas - dainuos Edmundas Kučinskas, grupės „Man-go“ ir „Kitava“.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar norėtumėte čiuožyklos miesto centre?