„Norint gauti darbą, reikia stoti į Pagėgius valdančią partiją...“

2015-08-23, Stasys BIELSKIS
Pagėgių savivaldybės antikorupcinės komisijos pirmininkas Eugenijus Dargužas.
Pagėgių savivaldybės antikorupcinės komisijos pirmininkas Eugenijus Dargužas.

Pokalbis su Savivaldybės antikorupcinės komisijos naujuoju pirmininku E. Dargužu

Liepos 30-ąją vykusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje Antikorupcinės komisijos pirmininku tapo Tarybos narys, socialdemokratas Eugenijus Dargužas. Komisijos nariais bus Savivaldybės tarybos nariai Mečislovas Ramanauskas ir Vygandas Kerpė, Bendrojo ir juridinio skyriaus vyriausioji specialistė Adelija Truškauskienė, Lumpėnų seniūnijos seniūnaitė Jūratė Mažutienė, Pagėgių seniūnijos seniūnaitė Loreta Kuisienė. Antikorupcinė komisija turi analizuoti ir užtikrinti Savivaldybės veiklos sričių, ypatingai palankių korupcijai plisti, priežiūrą. Komisija taip pat tiria bet kokią informaciją dėl korupcinio pobūdžio veiksmų atlikimo ar neveikimo, rengia visuomenės antikorupcinio švietimo akcijas. Apie tai „Šilokarčemos“ korespondentas ir kalbėjosi su šios komisijos pirmininku E. Dargužu.

- Tapote labai svarbios Savivaldybėje komisijos pirmininku. Gal jau mąstėte, ką komisija veiks bent jau artimiausiu metu?

- Galėčiau pasakyti tik tiek, kad 2011-aisiais aš buvau Antikorupcinės komisijos nariu, neprisimenu, kad ši komisija būtų susirinkusi nors į vieną posėdį. Korupcija buvo ir yra ne tik Pagėgiuose, tikriausiai dar ilgai bus, todėl sieksiu jos mastus sumažinti, komisijos darbo praktiką - pakeisti.

- Paaiškinkite skaitytojams, kas iš tikrųjų yra ta korupcija, kadangi daugelis ją supranta kaip kyšininkavimą.

- Korupcijos sąvoka - platesnė nei vien tik kyšio davimas. Korupcija - tai ir pasinaudojimas tarnybine padėtimi siekiant sau naudos, tai ir prekyba poveikiu. Ji gali pasireikšti pačiomis įvairiausiomis formomis. Kartais asmenys, dalyvaujantys korupcinėje veikoje, net patys to nesuvokia. Pavydžiui, prieš keletą dienų pastebėjau, kaip vienas Savivaldybės valdininkas išvažiavo po pietų iš savo namų tarnybiniu automobiliu. Tai jau yra korupcija, bet tas žmogus turbūt net nesusimąstė, kad jis negerai elgiasi. Manau, jog reikėtų atlikti gyventojų apklausą - kurioje srityje, jų nuomone, Pagėgiuose yra labiausiai įsikerojusi korupcija.

Ne paslaptis, kad vietiniai Pagėgių politikai turbūt mažiau pastebi korupcijos pasireiškimus, o gyventojai viską žino ir mato geriau. Štai pastaruoju metu žmonėms labiausiai kliūva socialinių būstų politika Pagėgiuose. Ne vienas kalba, kad norint parduoti butą Savivaldybei, pirmiausia reikia susitikti su tam tikrais žmonėmis, kurie ir suorganizuos aukščiausios valdžios palankumą tokiam sandoriui.

- Ar pastebėjote ir kitose Savivaldybės veiklos srityje paplitusius korupcinius ryšius?

- Manau, kad tai - viešieji pirkimai ir darbų pirkimas. Sunku ir besuskaičiuoti, kiek milijonų Europos Sąjungos paramos buvo gauta Pagėgių savivaldybėje. O konkursus tiems darbams atlikti laimėjo vis tos pačios įmonės. Štai, mano žiniomis, Algimanto Mackaus gimnazijos, kurioje aš dirbu, renovacijai prieš devynerius metus buvo skirta apie 13 mln. litų. O dabar atsistebėti neįmanoma - kokios ten durys sudėtos, prasčiausios kokybės, pačios pigiausios. Vėl kyla aistros dėl Pagėgių savivaldybės nuomojamų automobilių. Pasidomėjau, kaip tie reikalai tvarkomi kitose savivaldybėse, ir buvau „maloniai nustebintas“. Ten net savivaldybių internetinėse svetainėse surašyta, kas turi teisę naudotis, kokiais maršrutais valdininkai gali važiuoti, o pas mus nieko tokio nė su žiburiu nerasi. Net aš, būdamas Tarybos nariu, nežinau, kiek iš tikrųjų Savivaldybė turi tarnybinių automobilių.

- Antikorupcinės komisijos veikla tikriausiai turėtų prasidėti skambiu lozungu: Savivaldybės internetinėje svetainėje daugiau viešosios informacijos!

- Galiu pabandyti, bet nepamirškite, kad antikorupcinės komisijos sudėtyje be manęs, socialdemokrato, yra dar penki asmenys, lojalūs Pagėgius valdančiai partijai. Tad savaime aišku, kad dirbti bus sunku. Tačiau stengsiuosi, kad komisijos veiklą pajustų visi Savivaldybės gyventojai. Kitose šalies savivaldybėse atliktos apklausos liudija, jog gyventojai labiausiai korumpuotais įvardina sveikatos apsaugos darbuotojus, policininkus ir valdininkus. Todėl reikėtų išsiaiškinti, kokia yra Pagėgių savivaldybės gyventojų nuomonė.

O kad priėmimas į darbą Pagėgių savivaldybės įstaigose yra korumpuotas, niekam nebėra paslaptis. Juk visi jau seniai kalba, kad norint gauti darbą, reikia stoti į Pagėgius valdančią partiją...

 


Straipsnio komentarai

juozas is kentriu2015-09-02
korupcija savivaldybeje auksciausiame lygyje ne paslaptis kad viesuosius pirkimus laimedavo uab ,,meliovesta'' kur didziausia akciju paketa turi seimo narys k. komskis. popieriuose figuruoja jo panele lina. tai cia toks akiu dumimas. ojei kas ir laimi koki konkurseli tai savivaldybes varnai ta imone tiek stekens kad daugiau nieks nenores vykdyti darbus savivaldybeje. juk mes puikiai zinome imones, kurois pastoviai laimi viesuosius pirkimus : telsiu dovirma, silutes stamela, pagegiu meliovesta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
wwwwwwwwww2015-08-24
ar netaip yra jug čia karaliauja komskiai juk čia ju valdia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TT2015-08-24
Nebegyvenimas tau... Komentaras patinka Komentaras nepatinka