Tarybos daugumos buldozeris pradėjo buksuoti. Tomas Budrikis neišrinktas komiteto pirmininku

2015-08-23, Kęstutis GABŠYS
Ekonomikos ir finansų komitetui vadovaus S. Kazlauskas (kairėje) ir A. Bekeris.
Ekonomikos ir finansų komitetui vadovaus S. Kazlauskas (kairėje) ir A. Bekeris.
Naujo šaukimo Šilutės rajono savivaldybės taryba toliau formuoja savo vadovybę. Po to, kai praėjusiame Tarybos posėdyje buvo padidintas Tarybos sekretoriato politinių pareigybių skaičius ir atsirado mero patarėjo pareigybė. „Šilokarčemos” prognozė, kad mero patarėja taps be darbo vietos likusi buvusi administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė, pasitvirtino.  Taip pat jau rašėme ir apie asmenis, kurie pretenduoja vadovauti Tarybos komitetams. Deja, komiteto pirmininkų atveju mūsų prognozės neišsipildė. Taip nutiko ne todėl, kad „Šilokarčema“ platino nekokybišką ir nepatikrintą informaciją, o todėl, kad meras ir naujai susiformavusi valdančioji dauguma į šiuos postus arogantiškai bando „prakišti” asmenis, kurių kompetencija abejoja net valdančiosios koalicijos atstovai.

Pavyko tik iš antro karto

Antradienį į pirmąjį posėdį susirinko Savivaldybės Ekonomikos ir finansų komitetas. Remiantis Vietos savivaldos įstatymo reikalavimais, komitetų pirmininko ir jo pavaduotojo kandidatūras siūlo meras. Lietuvos Respublikos Seime ir daugelyje savivaldybių galioja praktika, kad komiteto pirmininko pavaduotojo pareigybė yra siūloma opozicijos atstovams. Deja, meras ir valdančioji dauguma nusprendė pasielgti kaip drakoniukas iš animacinio filmo: viską pasiimti sau.

Meras Vytautas Laurinaitis Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko postą pasiūlė savo bendražygiui Steponui Kazlauskui, o pavaduotojo kėdę – socialdemokratui Algiui Bekeriui.  Tarybos narys Arvydas Jakas klausė, ar Tarybos narys S. Kazlauskas sugebės nešališkai ir kokybiškai vadovauti Ekonomikos ir finansų komitetui, kai jam priklausanti statybos įmonė – UAB „Žibai” yra viena didžiausių savivaldybės rangovų?  S. Kazlausko atsakymas opozicijos atstovų neįtikino ir jos atstovai už jį nebalsavo. Matyt, S. Kazlauskas ir pats nebuvo tikras dėl savo kandidatūros, todėl už save nebalsavo. Pastarajam pritrūko balsų - komiteto pirmininku jis nebuvo išrinktas.

Savo bendražygį, kritusį veidu į pelkę, ėmė kelti meras V. Laurinaitis. Jis Tarybos narių paprašė iš naujo perbalsuoti. Antrą kartą S. Kazlauskas klaidos nekartojo ir už save balsavo. Jį remiančių balsų užteko ir „tvarkietis“  tapo komiteto pirmininku. Jo pavaduotoju A. Bekeris tapo kur kas lengviau.

T. Budrikiui parodė jo vietą

Po pergalės dar kovo mėnesį vykusiuose ir vėliau panaikintuose rinkimuose, V. Laurinaitis žadėjo, kad postai valdančiojoje koalicijoje bus dalinami pirmiausia pagal kompetenciją. Deja, ne kartą pastebėjome, kad V. Laurinaičio žodžiai labai skiriasi nuo darbų ir jo paties pasirašytų dokumentų.  Kompetentingų kaimo reikalų specialistų valdančiojoje daugumoje yra nors vežimu vežk, tačiau meras į Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininko postą pasiūlė „darbietį“ Tomą Budrikį.

T. Budrikio kompetencija neįtikino net valdančiajai daugumai priklausančių Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narių. Trečiadienį vykusiame posėdyje už jį balsavo tik du komiteto nariai. T. Budrikis komiteto pirmininku nebuvo patvirtintas.  Posėdžiui pirmininkauti teko komiteto pirmininko pavaduotojai paskirtai valstietei Genovaitei Kimbrienei.

Mero V. Laurinaičio artimiausiu metu laukia nelengvas uždavinys – arba „išsukinėti“ rankas nepaklusniems valdančiosios daugumos Tarybos nariams, arba į komiteto pirmininko pareigas surasti kompetentingesnį kandidatą.  Šiuo atveju kyla retorinis klausimais – kodėl didele patirtimi besigiriąs V. Laurinaitis suklupo lygioje vietoje ir kaip jis ketina sutelkti Tarybą bendram darbui ateityje?


Foto galerija

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai T. Budrikį pasodino ant atsarginių suoliuko.Ekonomikos ir finansų komitetui vadovaus S. Kazlauskas (kairėje) ir A. Bekeris.

Straipsnio komentarai

"greitukas"2017-10-04
Vytukas neturi pinigėlių, baliaus ko gero nebus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pupytė2017-09-25
Pakvies į balių ir bus kaip panorės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?