Nauja Švėkšnos miestelio puošmena

2015-08-27, Gerda BELOKOPYTOVA
Beveik 3 m aukščio informaciniais stendais papuošti trys įvažiavimai į Švėkšną.
Beveik 3 m aukščio informaciniais stendais papuošti trys įvažiavimai į Švėkšną.

Švėkšnos miestelis ir vėl pasipuošė naujais statiniais. Kartu švėkšniškiai gali padaryti labai daug, o jų darbų rezultatai džiugina ne tik miestelio gyventojų, bet ir pravažiuojančiųjų akis. Šįkart papuošti išskirtiniais statiniais trys įvažiavimai į Švėkšną.

Mintis tokiais puošniais informaciniais stendais papuošti Švėkšnos miestelio ribas seniūnui Alfonsui Šepučiui kirbėjo jau labai seniai. Jau buvo paruošti ir jų eskizai, bereikėjo idėją įgyvendinti. „Šią idėją mačiau kituose Lietuvos miesteliuose. Labai gražiai jie atrodė, tad maniau, kad galėtų papuošti ir mūsų miestelį“, - kalbėjo seniūnas.

Informaciniai stendai – tai medinė kolona, kurią nemokamai padarė švėkšniškis Vytautas Bliūdžius, viršuje puikuosi saulė, pagaminta Švėkšnos meistro Alfonso Andrijausko. Taip pat šį statinį papuošė pagal užsakymą pagamintas Švėkšnos herbas. Statinių aukštis beveik trys metrai.

Tokie statiniai pastatyti prie trijų įvažiavimų į Švėkšną: nuo Kvėdarnos, Žemaičių Naumiesčio ir Veiviržėnų pusių.

„Įvažiavime iš Saugų tokio informacinio stendo jau nebestatėme, mat čia neseniai kalvis Darius Vilius pagamino mums Švėkšnos herbą, kurį pakabinome ant bažnyčios atraminės sienos“, - pasakojo A. Šeputis.

Smagu, kai pačių švėkšniškių iniciatyva gražinama jų gyvenamoji teritorija. „Be to, Veiviržėno gatvės gyventojai informacinį stendą savo iniciatyva apsodino gėlėmis. Vadinasi, jais žmonės džiaugiasi“, - kalbėjo seniūnas.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?