Trankiai grojo Bikavos žiogeliai

2015-08-26, Gerda BELOKOPYTOVA

Saulėtą rugpjūčio 15-ąją bikavėniškiai ir svečiai rinkosi į tradicinę vasaros šventę „Grajikit, Bikavos žiogeliai“, kur netrūko sportinių varžybų, apdovanojimų ir, žinoma, nuotaikingų pasirodymų. Tądien paminėtos net dvi progos – Žolinės šventė bei šv. Roko atlaidų išvakarės.

Dar priešpiet norintieji buvo pakviesti pasivaržyti baidarėmis Jūros upėje ir kovoti dėl Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio įsteigto piniginio prizo. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė krepšinio varžybos (3x3), kuriose varžėsi net 6 komandos. Rankos taiklumą išbandė ir kaimyninių rajonų komandos, atvykusios iš Šilalės bei Tauragės rajonų. Nugalėtojais tądien paskelbti Žygaičių miestelio komanda „Žygaičiai“.

Prieš prasidedant šventei bikavėniškiai ir svečiai būriavosi Bikavėnų šv. Roko koplytėlėje, kur šv. Mišias vedė parapijos klebonas Dainoras Židackas. Susirinkusiuosius čia taip pat sveikino ir LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Vėliau visi šventės svečiai užplūdo tradicinę šventės vietą – Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kiemelį. Šventės atidarymą paskelbė šeimininkai – Bikavėnų kaimo kapela „Lolytėlė“.

Renginio vedėja Audrė Bagdonaitė į sceną atnešė pintinę, pilną žolynų puokštelių, kurios buvo pašventintos bažnyčioje ir teikiamos šventės dalyviams bei svečiams.

Kadangi rugpjūčio 15-oji – Žolinė, tos dienos būdingiausias paprotys – į bažnyčią neštis pašventinti įvairių žolynų, darželio, lauko gėlių, augalų. „Tikima, kad pašventintos gėlės apsaugo namus nuo perkūno, gaisro ir kitų negandų“, - pasakojo vedėja A. Bagdonaitė.

Kadangi šventė šurmuliavo šv. Roko atlaidų išvakarėse, vardadienio proga į sceną pakviesti ir šio vardo savininkai. Tądien renginyje dalyvavo tik vienas Rokutis.

Įvairiaspalviais žolynais papuoštoje scenoje Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis ne tik pasveikino visus taip gausiai susirinkusius į gilias tradicijas turinčią bikavėniškių šventę, jis taip pat įteikė ir baidarių varžybose I vietą iškovojusiai komandai – Andriui Tutliui ir Mindaugui Agintui – įsteigtą prizą. Susirinkusiuosius tądien taip pat sveikino Savivaldybės tarybos nariai Antanas Kubaitis bei Arūnas Pupšys bei renginio rėmėjas miškininkystės įmonės vadovas K. Tarvydas. Šventės organizatorius maloniai nustebino savo apsilankymu ir dovanomis Ligita Kužmarskienė, kuri įteikė dovanas ne tik Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorei Marytei Matevičienei, bet ir visiems pasirodžiusiems kolektyvams.

Vakarėjant dainų ir šokių pynę kūrė Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna“ (vad. L. Mieliulytė), Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“ (vad. K. Budrys), Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna“ (vad. A. Sapektienė), Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ (vad. V. Armonas) bei Klaipėdos miesto ukrainiečių tradicinės kultūros ir folkloro klubo ukrainiečių dainų ansamblis „Prosvit“ (vad. I. Petrulionienė).

O sutemoms apgobus žemę padėkos žodį tarė ir pati M. Matevičienė: „Noriu nuoširdžiai padėkoti visiems padėjusiems organizuoti šventę, o ypač mūsų kaimo ūkininkams R. Puidokui ir V. Gembutui. Ačiū ir visiems rėmėjams, tik jūsų dėka šventė įvyko. Taip pat noriu jums visiems pranešti, kad jau netrukus dangų nušvies įspūdingi fejerverkai, kuriuos nupirko mūsų bikavėniškiai. Visa bendruomenė noriai prisidėjo, kad galėtų pasidžiaugti fejerverkais“.

Nugriaudėjus fejerverkų salvėms  kartu dainuoti bei suktis šokių aikštelėje kvietė MINO. O šventės svečiai tądien buvo nusiteikę linksmintis, tad be raginimų užpildė šokių aikštelę.


Foto galerija

Akimirka iš baidarių varžybų.Akimirka iš baidarių varžybų.Tradiciškai šventės metu apdovanojami Roko vardo savininkai. Šiemet gėlės įteiktos mažajam Rokučiui, kuris apdovanojimą atsiėmė kartu su tėčiu.
Baidarių varžybų I vietos nugalėtojams A. Tutliui ir M. Agintui meras įteikė paties įsteigtą prizą.Bikavėniškių organizuojamose šventėse netrūksta linksmo jaunimo.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?