Studentės žudikas V. Jankauskas rašo laiškus jos tėvams

2015-08-27, Stasys BIELSKIS
lrytas.lt nuotrauka
lrytas.lt nuotrauka

Rugpjūčio 24-ąją, Klaipėdos apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 24 metų Valdas Jankauskas kaltinamas išžaginęs ir nužudęs Klaipėdos universiteto studentę.

Teisiamojo posėdžio metu teismas išklausė kaltinamojo parodymus. Kitame teisiamajame posėdyje nuspręsta apklausti bylos liudytojus.

„Šilokarčemoje“ jau ne kartą rašėme, kad V. Jankauskas yra kaltinamas tuo, kad pernai lapkritį sutarė automobiliu nuvežti merginą iš Saugų gyvenvietės į Klaipėdą. Tačiau pakeliui į uostamiestį kaltinamasis, pavartodamas fizinį smurtą, išžagino merginą, o siekdamas nuslėpti šį nusikaltimą – ją nužudė. Vairuotojo pažymėjimo V. Jankauskas niekada neturėjo.

Dėl neviešinamų nusikaltimų aplinkybių byla nagrinėjama uždarame teisiamajame posėdyje. Kitas teisiamasis posėdis numatytas š. m. rugsėjo 11 dieną.

Įtariamajam V. Jankauskui gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Į teismo salę atvestas V. Jankauskas visą laiką slėpė galvą po gobtuvu. Jis visiškai nebendravo net su savo gynėju. Matyt, kaltinamasis dėl nužudymo nusprendė teismo posėdžiuose neduoti jokių parodymų.

Klaipėdos apygardos teisme nepasirodė ir nužudytosios Justinos Šikšniūtės tėvai. Jų advokatas Gintaras Gricius teigė, kad vienturtės dukters netekusiems tėvams per sunku dalyvauti teismo posėdžiuose ir žiūrėti į žudiką.

J. Šikšniūtės tėvai pateikė 100 tūkst. eurų neturtinės žalos ir 1 541,79 euro turtinės žalos ieškinius.

Įdomu tai, kad prieš prasidedant teisminiam procesui studentės J. Šikšniūtės žudikas V. Jankauskas jos tėvams parašė du laiškus.

V. Jankauskas laiškuose neva atsiprašo jų dėl įvykio, bet iš tikrųjų jis gaili tik savęs. Laiškuose labiau akivaizdūs nuogąstavimai, kas jo laukia, nei apgailestavimai, dėl to, kas atsitiko. Jis „verkia“, kad yra labai jaunas, visas gyvenimas – dar tik prieš akis, ir kodėl likusį visą tą gyvenimėlį reikės praleisti už grotų? Juk ten su juo blogai elgsis, bus kankinamas ir t. t. Pasak V. Jankausko, naudingesnis visai visuomenei jis būtų gyvendamas laisvėje, nuveiktų daugybę darbų, kuriuos buvo sumanęs. Trumpai kalbant – neva duokite V. Jankauskui laisvę ir jis parodys, ką sugeba...

„Šilokarčemoje“ taip pat rašėme, kad maždaug prieš tris mėnesius buvo gautos V. Jankausko sveikatos būklės išvados. Nustatyta, kad vyriškis buvo ir yra pakaltinamas, gali valdyti savo veiksmus ir atsakyti už juos.

Psichiatrijos ekspertizė buvo atliekama Valstybinės psichiatrijos tarnybos Utenos ekspertiniame skyriuje. Iš ten nužudymu įtariamas V. Jankauskas grąžintas į Šiaulių tardymo izoliatorių.

Pasak ikiteisminiam tyrimui dėl žiauraus merginos išniekinimo ir nužudymo vadovavusio Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro Aurelijaus Stanislovaičio, kuris ir palaiko valstybinį kaltinimą byloje, yra duomenų, kad V. Jankauskas iš anksto ruošėsi nusikaltimui – dar prieš susitikimą su mergina jis buvo nuvykęs prie statomo namo, kur paskui mergina buvo išžaginta.

V. Jankauskui yra pateikti kaltinimai dėl seksualinio prievartavimo, išžaginimo ir nužudymo esant aukai bejėgiškos būklės. Nustatyta, kad mergina buvo pasmaugta rankomis, prieš tai jos kojas surišus diržu.

Viešoje erdvėje paviešinus žinią apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, į pareigūnus kreipėsi dar kelios merginos, kurios manė, kad galėjo būti seksualiai išnaudojamos jaunuolio, panašaus į V. Jankauską. Bet jos nesiryžo rašyti pareiškimų, todėl tyrimai jų atžvilgiu nebuvo pradėti.


Straipsnio komentarai

as2015-09-16
k alejme jam givenima pvers pragaru kol paklius i venute tada gales paverkti del savo likimo; baisu tokia mergina nuzude skaudu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
zelda2015-08-31
pabaisa toky ymest iverdanty smalos katila Komentaras patinka Komentaras nepatinka
i uzpakali2015-08-28
Labai gerai kad zada duoti iki gyvos galvos. Tokius prievartautojus kalejime pavercia gaidziais.jisai labai gerai zino kas jo laukia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
stas2015-08-28
Konkretus debiloidas
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TOKS NEŽMOGUS IR NGYVASTIS O MONSTRAS 2015-08-28
ŽMONIU TEISMUI ATIDUOT TOKI PARAZITA Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sd2015-08-28
Geriausia butu nuzudyti ji. Susaudant, pakariant, nukreciant, nunuodijant.. nesvarbu kaip, bet svarbu, kad butu nuzudytas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
va tokios bausmės turėtu but o nekaškokie pasigailėjimai atleidimai 2015-08-28
kaip tokius reikia naikint kaip akmens amžiui koki nusikaltima padarei tai tokia pat ir bausmė pačiam nužudei žmogu tai ir pačiam bausmė i duju kambari kad atsimintu kaip ir kitas kankinosi pavogiai daikta pirštus nupjaut šalyn Komentaras patinka Komentaras nepatinka
skt2015-08-27
Tal juk jis buvo laisvas nepriklausomas, ir laisvej ka tik sugebejo ieskoti auka, prievartauti, zudyti. Stai ka jis irode. Matai jis dar jaunas, o kad a teme jaunai merginai gyvenima net nepaklauses ar ji nori gyventi taip pat kaip jis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?