Šyliuose skambėjo padėkos žodžiai

2015-08-30, Gerda BELOKOPYTOVA
Šventės metu pasveikinti šyliškiai naujagimiai Matėja Mockutė, Arnas Žvirblis, Deimantė Bajorinaitė, Amelija Nilson, Aironas Gruzdovas.
Šventės metu pasveikinti šyliškiai naujagimiai Matėja Mockutė, Arnas Žvirblis, Deimantė Bajorinaitė, Amelija Nilson, Aironas Gruzdovas.

Rugpjūčio 21–22 dienomis Šyliuose (Gardamo sen.) šurmuliavo tradicinė vasaros šventė „Gandro dovanos“. Neatsitiktinai šią šventę apsupa gandrai. Šyliuose naujagimių netrūksta ir mažiesiems bendruomenės nariams skiriamas išskirtinis dėmesys. Štai ir šio renginio metu apdovanotos net penkios šeimos.

Šiųmetė šventė truko dvi dienas, netrūko joje gerų emocijų, o šyliškiai ir kaimelio svečiai džiaugėsi susitikę pažįstamus ir kaimynus.

Jau penktadienį, rugpjūčio 21-ąją, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriuje vyko susitikimas su dailininku Eugenijumi Šuldiakovu. Jo metu dailininkas vedė piešimo pamokėles vaikams bei jų tėveliams.

O jau kitą dieną šventinis šurmulys Šyliuose prasidėjo priešpiet. Komandos užėmė pozicijas tinklinio aikštelėje, kur kovojo dėl čempionų taurės. Jaunimo bei vyresniosios kartos atstovų prisipildė ir krepšinio aikštelė. Čia ne tik vyko krepšinio varžybos 3x3, bet ir kovota dėl taikliausiojo vardo baudų metimo rungtyje. Šyliškiai ir svečiai išbandė rankų tvirtumą rankų lenkimo varžybose. Popiet sportininkai rikiavosi prie starto linijos ir išbėgo į tradicinį bėgimą „Šylių žiedas“.

Vakarop visi šventės dalyviai sugužėjo prie šventinės scenos, kur vakaro vedėja Lina Balčiauskienė pasveikino visus taip gausiai susirinkusius. „Mūsų vasaros šventė - tai galimybė šyliškiams grįžti iš svetur, galbūt iš už jūrų marių grįžti pas tėvus į gimtinę, pasidžiaugti vis gražėjančia Šylių gyvenviete, pasibūti su seniai nematytais kaimynais. Juk kiekviena diena, kiekviena akimirka turi būti tokia svarbi kaip paskutinė“, - kalbėjo L. Balčiauskienė.

Sveikinimo žodžius šventės proga tarė ir garbūs svečiai – Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis.

Gražiai prasidėjusia švente bei puikiu oru pasidžiaugė ir Šylių bendruomenės pirmininkas Arūnas Juozas Uselis. O paskelbus šventės atidarymą apdovanojimai šyliškiams pažiro tarsi iš gausybės rago.

Naujagimiams – didžiausias dėmesys

Kiekviena kaimo bendruomenė džiaugiasi sulaukusi naujagimių. Kaimo vietovėse tokios naujienos itin džiugiai priimamos. Juk visi tokie artimi, vieni kitus pažįsta ir bendrauja. Prieš 15 metų šyliškiams Virginijai ir Vladimirui Saveljevams kilo idėja, kad reikia Šyliuose pagerbti naujagimius, ir ji tebetęsiama iki šiol.

 Tad skambant audringiems plojimams į sceną pakviesti šiųmečiai naujagimiai ir jų tėveliai. Dovanėlės įteiktos Matėjai Mockutei, Arnui Žvirbliui, Deimantei Bajorinaitei, Amelijai Nilson, Aironui Gruzdovui.

Tvarkydami savo sodybas gražina ir Šylius

Džiugu lankytis vietose, kuriose gyvenantys žmonės puoselėja savo aplinkas, gražina jas kaip įmanydami. Taip jie gražina ir tos vietovės, kurioje gyvena, aplinką. Juk smagu į savo gimtąjį kaimą sugrįžti ir išvykėliams, kai jis toks tvarkingas, o sodybų kiemuose žydi ryškiaspalvės gėlės. Už gražiai tvarkomas sodybas bendruomenės pirmininkas įteikė padėkas Nijolei ir Arūnui Regelskiams, Danai ir Povilui Gečams, Danutei Mačenskienei, Marijonai Šedienei, Lijanai ir Algimantui Dambrauskams, Alfonsui Bastakiui ir Genovaitei Jankauskienei (jiems taip pat padėkota ir už gamybinių pastatų tvarkingą aplinką).

Šiemet sumanyta įteikti ir dvi nominacijas. Taigi nominacija „Tvarkingiausias vienkiemis“ skirta Algio Rudmino ir Elenos Daučienės sodybai. O „Gražiausios sodybos“ nominacija įteikta Stasės ir Stasio Agintų šeimai.

Padėkota bendruomenės nariams

Šyliškių šventėje ne kartą skambėjo padėkos žodžiai. Šio kaimo gyventojai labai stengiasi dėl savo gyvenvietės ir nuolat padeda bendruomenės pirmininkui. Padėka įteikta Rasai ir Gintarui Šarkams už gražias idėjas ir paramą bendruomenei, Editai ir Ramūnui Mockams – už gražias idėjas ir nuoširdų geranorišką darbą atnaujinant bendruomenės patalpas, Gaudentui Gečui ir Kęstučiui Bartkui – už nuoširdžią pagalbą remontuojant bendruomenės patalpas, Vilijai Parnarauskienei – už pagalbą bendruomenei organizuojant sportinius renginius, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus mokytojoms Aldonai Jonikaitienei, Virginijai Saveljevienei ir Virginijai Šiaudvytienei – už pagalbą bendruomenei organizuojant renginius, gražius ir nuoširdžius auklėtinių pasirodymus šventėse.

Netrūko geros muzikos

Susirinkusiuosius į Šylių vasaros šventę pasitiko ir spalvinga muzikinė puokštė. Pašokti ir kartu dainuoti kvietė šyliškiai muzikantai broliai Vladimiras ir Sergejus Saviljevai, taip pat vyko džezmeno Marijaus Sūdžiaus ir Judrėnų merginų vokalinio ansamblio koncertas.

Šventės dalyviai šėlo ir kartu su grupe „Magnit“ bei Katažina.

Nuoširdžią šyliškių šventę vainikavo šventiniai fejerverkai – Rasos ir Gintaro Šarkų dovana.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?