Neblaivūs tėvas bei sūnus susimušė ir atsidūrė teisme

2015-08-30, Stasys BIELSKIS
Asociatyvi gazieta13.ru nuotrauka
Asociatyvi gazieta13.ru nuotrauka
Juozas Markauskis,  našlys, vidurinio išsilavinimo, nedirbantis, anksčiau keletą kartų teistas, teistumas neišnykęs, vėl sėdo į teisiamųjų suolą. Buvo teisiamas dėl to, kad smurtavo prieš savo sūnų, bet bausmės išvengė. Kodėl?

Šilutės rajono apylinkės teisme nustatyta, kad J. Markauskis sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą savo šeimos nariui – sūnui, nes 2014 m. gruodžio 11 d., apie 17 val. 20 min., savo namuose būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, konflikto metu su sūnumi stumdė pastarąjį bei tyčia trenkė kumščiu vieną kartą jam į veidą, tuo padarydamas nosies sumušimą su nosies minkštųjų audinių patinimu. Tai sukėlė nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą.

Dėl pareikšto kaltinimo kaltinamasis J. Markauskis kaltu visiškai prisipažino ir paaiškino, kad tą gruodžio 11-ąją, apie 17 val. 20 min., į namus grįžo išgėręs. Tarp jo ir sūnaus kilo konfliktas. Dėl ko taip atsitiko, pasakyti negalėjo, nes neprisiminė. Su sūnumi susistumdė, jis sudavė sūnui, o pastarasis jam. Policiją iškvietė sūnus norėjęs, kad pareigūnai jį apramintų. Dėl šio įvykio gailėjosi. Sūnaus atsiprašė, jis jam atleido. Vėliau daugiau jokių konfliktų tarp jųdviejų nekilo.

Nukentėjusysis sūnus paaiškino, kad tuo metu savo namuose su draugais gėrė alų. Į namus grįžęs tėvas jam kažką pasakė. Kilo konfliktas. Tėvas jį varė iš namų. Sūnus iškvietė policijos pareigūnus. Atvykę pareigūnai tėvą apramino. Išvykus policininkams tėvas pradėjo priekaištauti dėl iškviestų pareigūnų ir trenkė vieną kartą kumščiu jam į veidą. Jis jam taip pat sudavė į veidą. Vėliau tėvą pargriovė ant žemės ir dar vieną kartą jam trenkė į veidą. Po įvykio su tėvu susitaikė. Gyvena atskirai. Su tėvu bendrauja. Jis jam atleido, jokių pretenzijų neturėjo. Po įvykio daugiau konfliktų tarp jo ir tėvo nekilo. Tėvas jam trenkė vieną kartą, o jis tėvui - du kartus.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus pateiktoje informacijoje apie vaiko gyvenimo ir auklėjimo sąlygas nurodyta, kad nukentėjusysis gyvena su tėvu J. Markauskiu, kuris dėl piktnaudžiavimo alkoholiniais gėrimais bei nepakankamos sūnaus priežiūros yra įrašytas į rajono socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą. 2014 m. vasario 18 d. J. Markauskis įspėtas dėl netinkamos sūnaus priežiūros.

Asmens blaivumo testo pažymoje nurodyta, kad smurto vakarą nukentėjusiajam buvo nustatytas neblaivumas – 0,96 promilės, kaltinamajam J. Markauskiui - 2,19 promilės.

Nukentėjusysis bei kaltinamasis J. Markauskis pateikė teismui prašymą ir prašė bylą nutraukti, kadangi jie susitaikė ir nukentėjusysis jam atleido. Civilinis ieškinys atlygintas.

Pagal BK 38 str. asmuo, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį nusikaltimą, gali būti teismo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės esant šiame straipsnyje išvardintoms 4 aplinkybėms. Kadangi visos minėtos aplinkybės buvo nustatytos, teismas nusprendė atleisti J. M. nuo baudžiamosios atsakomybės kaltinamajam ir nukentėjusiajam susitaikius ir baudžiamąją bylą nutraukti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?