Šilutėje – šiukšlių konteinerių deginimo naktis

2015-08-30, Stasys BIELSKIS
Naktį Šilutėje sudegė arba ugnies buvo apgadinti 11 plastikinių konteinerių.
Naktį Šilutėje sudegė arba ugnies buvo apgadinti 11 plastikinių konteinerių.

Naktį iš rugpjūčio 26-osios į 27-ąją Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai keturis kartus skubėjo gesinti mieste degančių buitinių atliekų konteinerių.

Pirmas pranešimas gautas 1 val. 3 min. Pranešta, kad prie Gluosnių gatvės 2A namo atvira liepsna dega šiukšliadėžė. Plastikiniame konteineryje degė šiukšlės, gaisro metu konteineris išsilydė, nukentėjo ir šalia stovėjusio kito konteinerio šonas.

1 val. 40 min. ugniagesiai vyko prie Gluosnių gatvės 5-ojo namo, gautas pranešimas, jog dega konteineris. Atvykus rasti trys degantys plastikiniai konteineriai. Gaisro metu du išsilydė visiškai, trečio aprūko šonas.

1 val. 54 min. ugniagesiai skubėjo į Dariaus ir Girėno gatvę gesinti prie prekybos centro „Iki“ degančio konteinerio. Atvykus vienas plastikinis šiukšlių konteineris buvo sudegęs, degė ir šalia stovėjęs kitas konteineris. Gaisro metu išdegė jo šonai.

3 val. 3 min. gautas pranešimas, kad atvira liepsna dega konteineris prie Dariaus ir Girėno gatvės 9-ojo namo. Atvykus ugniagesiams, degė trys plastikiniai šiukšlių konteineriai. Gaisro metu trys konteineriai sudegė visiškai, šalia stovinčio ketvirtojo apsilydė plastikinis dangtis.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus vakar priešpiet „Šilokarčemai“ sakė, kad bus kreiptasi į Tauragės AVPK Šilutės policijos komisariatą, kad pareigūnai pradėtų ikiteisminį tyrimą padegėjams nustatyti.

Dėl specialiai arba dėl neatsargumo padegamų konteinerių nuostolių patiria šiukšlių surinkėjai. Bene daugiausia konteinerių degė 2009 metais – jų gesinti ugniagesiai skubėjo net 58 kartus. Tuomet Šilutės ugniagesiai sakė, kad tiek gaisrų tokiam, palyginti mažam, miestui, per metus yra labai daug. Pasak ugniagesių, tokie atvejai ypač sudėtingi, nes sunku nustatyti ir nubausti kaltininką.

Konteineriai taip dažnai liepsnojo dėl to, kad gyventojai į buitinių atliekų konteinerius kartu su šiukšlėmis pildavo karštus pelenus. Bendrovė „Ecoservice” pasiūlė išeitį pastatydama Šilutėje specialius konteinerius pelenams. Jie jau pasiteisino.

Statistika rodo, kad pastačius specialius konteinerius, tokių gaisrų ėmė mažėti. Vienintelė problema, pasak ugniagesių, žmonių atsakomybės trūkumas ir pasekmių neįvertinimas. Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai eina pas gyventojus, šildančius būstą krosnimis, ragina būti sąmoningais ir naudotis konteineriais pelenams. Ugniagesiai kartą net kreipėsi į vietos bažnyčią, kad dvasininkai per mišias perspėtų žmones apie pavojų, kuris kyla jiems neatsakingai elgiantis su pelenais.

Neseniai Šilutėje pradėjo veikti 12 vaizdo stebėjimo kamerų. Įdomu, ar jos padės nustatyti šiukšlių konteinerių padegėjus?


Straipsnio komentarai

o2015-08-31
psihus reikia uzdaryt i durnynus dabar pilni kampai kas sauna i trenkta makaule ta ir daro Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?