Javapjūtei baigiantis sudegė kombainas

2015-09-02, Stasys BIELSKIS
Išdegė ne tik kombaino variklio skyrius, kabina, bet ir ražienos 1 ha plote, ir bunkeryje buvę grūdai.
Išdegė ne tik kombaino variklio skyrius, kabina, bet ir ražienos 1 ha plote, ir bunkeryje buvę grūdai.

Neseniai „Šilokarčemoje“, puslapyje „Gėgė“, spausdinome straipsnį apie Lumpėnų kaimo ūkininką Rimą Šukauską. Rašėme, kad jis plėtoja augalininkystės ūkį, dirba 130 hektarų žemės, kurioje augina grūdines kultūras.

Praėjusią savaitę R. Šukauskui bekuliant javus atsitiko nelaimė – užsidegė jo kombainas „Claas“.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad tą dieną, apie 15 valandą, Lumpėnų seniūnijos Palumpių kaime užsiliepsnojo kombainas „Claas“. Vanduo gesinimui buvo vežamas iš dirbtinio vandens telkinio 3 km atstumu nuo gaisravietės. Gaisro metu išdegė ne tik kombaino variklio skyrius, kabina, bet ir ražienos 1 ha plote, ir bunkeryje buvę grūdai.

Gaisrą gesino dvi autocisternos - iš Pagėgių ir Vilkyškių.

Kombainui užsidegus pūtė stiprokas vėjas, gerai, kad jo kryptis buvo lauko pakraščio link, tad degė tik ražienos. Ugnis jau buvo pasiekusi šalia esantį miškelį, bet pastarasis neužsidegė – ugniagesiai suspėjo numalšinti ugnį dar iki jo. Jei būtų buvęs priešingos krypties vėjas, būtų užsidegęs visas javų laukas.

Javapjūtė R. Šukausko ūkyje jau ėjo į pabaigą. Tą pačią nelaimės dieną jam į talką baigti sudoroti šiųmetį derlių su savo kombainu atskubėjo kaimynas. Kitą dieną, antradienį, javapjūtė buvo baigta.

Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Alvydas Mikašauskas „Šilokarčemai“ sakė, kad R. Šukausko kombainas buvo draustas tik privalomuoju draudimu, o kadangi jis pagamintas berods 1986 metais, tokią seną techniką draudimo bendrovės vengia drausti KASKO draudimu.

Pasak A. Mikašausko, tokie atvejai, kai užsidega javų kombinai, Pagėgių savivaldybėje atsitinka maždaug kartą per dvejus metus.

Pernai per visą javapjūtę Lietuvoje liepsnojo 17  kombainų. Nuostolių patyrė tiek ūkininkai, tiek žemės ūkio bendrovės. Šių metų rugpjūtį užregistruoti jau 33 gaisrai, kurių metu degė kombainai. Kombainų degimo rekordas pasiektas rugpjūčio 24-ąją – iš viso šalyje tą dieną sudegė 5 kombainai.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!