Trečdalis pasieniečių – dailiosios lyties atstovės

2015-09-03, Stasys BIELSKIS
Pasienietės merginos yra kruopštesnės ir puikiai atlieka savo pareigas.
Pasienietės merginos yra kruopštesnės ir puikiai atlieka savo pareigas.

Pasak VSAT Pagėgių rinktinės vado pulkininko Rimanto Timinskio, apie 35 proc. šios tarnybos pareigūnų sudaro moterys ir merginos. Anksčiau, kol nebuvo techninės kontrolės sistemų, valstybės sieną saugoti buvo sunkiau. Dabar iš septynių užkardų keturiose yra įdiegtos tokios sistemos ir ten daugiau dirba merginų.

„Merginos užkardų budinčiose dalyse sėdi prie techninės kontrolės sistemų. Jos yra kruopštesnės ir puikiai atlieka savo pareigas. Atlyginimas pradėjusiųjų dirbti yra 450 eurų, taip pat mokamos važiavimo į darbą išlaidos, maistpinigiai. Dirba ne tik pagėgiškės, atvažiuoja pareigūnės į darbą ir iš toliau – Šiaulių, Radviliškio bei kitų miestų. Pasieniečiai, vykdami į pamainą, kooperuojasi – viena mašina atvažiuoja keli asmenys, nes taip kelionė būna pigesnė“, - pasakojo R. Timinskis.

Daugiausia moterų ir merginų dirba Plaškių užkardoje. Panašu, kad Pagėgių rinktinėje dar labiau padaugės dailiosios lyties atstovių. Mat šią vasarą prašymus stoti į Pasieniečių mokyklą parašė keturiasdešimt dvi Pagėgių krašto moterys ir merginos, anksčiau įgijusios aukštąjį išsilavinimą.

„Didžiausia problema dabar yra dėl sveikatos. Jeigu sveikatos patikrinimas yra teigiamas, galima sakyti, kad jos sėkmingai baigs trijų mėnesių įvadinius kursus. Pagėgiuose iš 42 pretendenčių teigiama sveikatos išvada buvo 20-čiai merginų. O štai Vilniaus rinktinėje prašymus stoti į Pasieniečių mokyklą pateikė 96 merginos, centrinėje medicinos ekspertų komisijoje gera sveikata nustatyta tik 20-čiai. Akivaizdu, kad pagėgiškės merginos yra sveikesnės nei vilnietės, matyt, pas mus oras geresnis nei sostinėje“, - juokaudamas kalbėjo R. Timinskis.

Rinktinės vadas prisiminė, kaip jam pradėjus prieš penkerius metus dirbti šiose pareigose, labai trūko pareigūnų. Vienu metu nebuvo net 25 proc. pasieniečių. R. Timinskis Valstybės sienos apsaugos tarnybai pasiūlė, kaip būtų galima išspręsti šią problemą – sudaryti galimybę aukštuosius mokslus įgijusiems asmenims Pasieniečių mokykloje baigti trijų mėnesių trukmės kursus. Juk aukštojoje mokykloje jie ir taip yra įgiję nemažai žinių, todėl užtenka tų kelių mėnesių gauti pasieniečių darbo teorinių ir praktinių žinių. Ir taip daugiau buvo paruošta pasieniečių, šiandien Pagėgių rinktinėje trūksta tik 4 proc. pasieniečių.

Pagėgių rinktinėje yra atnaujinta visa infrastruktūra – įrengta sporto salė, kiekvienoje užkardoje – treniruoklių salės, krepšinio aikštelės, taip sudarytos geros darbo ir poilsio sąlygos.


Foto galerija

Pasienietės merginos yra kruopštesnės ir puikiai atlieka savo pareigas.Pasienietės merginos yra kruopštesnės ir puikiai atlieka savo pareigas.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!