Vicemeras A. Balčytis – artojų varžybose su kumele Juode

2015-09-03, Stasys BIELSKIS
Varžybų dalyviai - Osvaldas Ramanauskas, Stasys Bružas, Dovydas Žilius, Albinas Šaulytis, Juozas Rimgaila, Donatas Jaunius, Dovydas Rabačiauskas ir Alfonsas Žemgulys - buvo papuošti žalios spalvos kepuraitėmis „Artojas“. Šalia jų – Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir Saugų seniūnijos žemės ūkio specialistas Arūnas Rabačiauskas.
Varžybų dalyviai - Osvaldas Ramanauskas, Stasys Bružas, Dovydas Žilius, Albinas Šaulytis, Juozas Rimgaila, Donatas Jaunius, Dovydas Rabačiauskas ir Alfonsas Žemgulys - buvo papuošti žalios spalvos kepuraitėmis „Artojas“. Šalia jų – Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir Saugų seniūnijos žemės ūkio specialistas Arūnas Rabačiauskas.

Saugų seniūnija garsėja tuo, kad bene vienintelė Šilutės rajone jau nuo 1996 metų organizuoja artojų varžybas. Į praėjusį penktadienį vykusias artojų varžybas pakvietė seniūnija ir bendruomenė „Saugų artuma“. Dalyvavo septyni traktorininkai ir Alfonsas Žemgulys, lauką aręs su kumele Juode. Beje, tos kumelės jėgą bei savo profesionalumą ariant išbandė ir Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis.

Vienos pirmųjų artojų varžybų, vykusių Saugose 1998 metais, buvo nufilmuotos ir tik šiame renginyje parodytos jo dalyviams. Daugelio tuo metu arusiųjų jau nebėra tarp gyvųjų.

Prieš prasidedant varžyboms Saugų seniūnijos žemės ūkio specialistas Arūnas Rabačiauskas „Šilokarčemos“ žurnalistui sakė, kad artojai turės vienas kitam parodyti, kaip jie moka žemelę arti, kuris yra gudresnis ir moka taip sureguliuoti plūgą, kad žemė būtų gražiai suversta – vagos tiesios, arimo gylis – 22 centimetrai, nesimatytų žolių ir ražienų.

Pasak A. Rabačiausko, tarp varžybų dalyvių naujesnį traktorių turi tik Donatas Jaunius, kitų ūkininkų technika – jau senutė, bet užtat visų artojų plūgai – užsienietiški.

Šalia traktorių jau ne pirmą kartą tokiose varžybose su kumele Juode dalyvavo ir A. Žemgulys. Šis ūkininkas sakė turintis 8 ha nuosavos žemės ir, kadangi daugiau yra pievų nei ariamos, visą ją nesunkiai įdirba su arkliuku. Dar netgi kaimynams sklypus suaria, ir taip papildomai užsidirba. A. Žemgulys, kaip dauguma smulkiųjų ūkininkų, augina rugius, miežius, bulves...

Ne tuščiomis rankomis, bet su dovanomis nugalėtojams, į artojų varžybas atvyko garbingu svečiu pristatytas Savivaldybės vicemeras A. Balčytis: „Ne pirmą kartą dalyvauju pas jus tokiose varžybose. Tai yra gražus renginys, prieš dešimt-dvidešimt dienų suburiantis jus pamąstyti, kaip geriau pasirodyti artojų varžybose, kaip nugalėti kaimynus. Juk vien tik dalyvavimas jau sukelia daug gražių emocijų. Norėčiau jums palinkėti tiesiausių ir gražiausių vagų, kiekvienam turėti širdy viltį, kad nugalėsiu“.

Buvo pristatyti varžybų teisėjai – nepriklausomi, nepažįstami, iš toliau atvykę. Tai Juknaičių bei Švėkšnos seniūnijų žemės ūkio specialistai Vytautas Barkauskas ir Vaclovas Šernius, Šilutės žemės ūkio mokyklos dėstytojas Kęstutis Kleinauskas. Artojams patarta pastarojo labiausiai bijoti, nes tai - vyriausiasis varžybų teisėjas.

Teisėjams A. Rabačiauskas uždėjo raudonas, artojams – žalias kepuraites. „Pažiūrėkite, visi artojai jauni, o mes sakome, kad kaime tik seniai belikę“, - pastebėjo vicemeras A. Balčytis.

Laukas, kuriame neseniai buvo nupjauti javai, bet nenuskustos ražienos – 5 ha dydžio. Artojai, kurių plūgai iki trijų noragų, arė po 20 arų, turintys keturis noragus – dvigubai didesnį plotą.

Šiemet artojų varžybų nugalėtoju tapo Donatas Jaunius, kurio meistriškumas įvertintas 76 balais. Antrąją vietą iškovojo tik vienu balu mažiau surinkęs Stasys Bružas, trečiąją – Albinas Šaulytis (65 balai). Nugalėtojai buvo papuošti ąžuolo lapų vainikais, apdovanoti taurėmis, diplomais ir piniginiais prizais. Arkliu vieninteliam, be konkurencijos arusiam  A. Žemguliui įteiktas dar ir gyvas prizas – triušis.

Varžyboms pasibaigus bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkas Vytautas Laurinavičius visus artojus pakvietė į ūkininko Vyganto Sirtauto sodybą, kur vyko rezultatų aptarimas.

 


Foto galerija

 Savivaldybės vicemeras Algirdas Balčytis prisiminė, kaip jis jaunystėje ardavo laukus...Varžybų dalyviai - Osvaldas Ramanauskas, Stasys Bružas, Dovydas Žilius, Albinas Šaulytis, Juozas Rimgaila, Donatas Jaunius, Dovydas Rabačiauskas ir Alfonsas Žemgulys - buvo papuošti žalios spalvos kepuraitėmis „Artojas“. Šalia jų – Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir Saugų seniūnijos žemės ūkio specialistas Arūnas Rabačiauskas.Trankia muzika artojus bei renginio svečius linksmino ir bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkas Vytautas Laurinavičius (antras iš kairės).Kuo tiesesnę pirmąją vagą išarti stengėsi Albinas Šaulytis, jam atiteko trečioji vieta.Vertinimo komisijos nariai, pažymėti raudonomis kepuraitėmis, stebėjo, kaip sekasi Stasiui Bružui. Jis iškovojo antrąją vietą.

Straipsnio komentarai

Joo2015-09-04
Koks čia mėgdžiojimas? į vagą tai neįvirto. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
IR GĖDA PAMĖGDŽIOT PREZIDENTA 2015-09-03
nieka nedirb nieka nerek ir po tokiu žodžiu dar balčytis reklamuojas prie ukininku BALČYČIUI NIEKADA NEPAVYKS DASIVYT TIKRO BRAZAUSKO CHARAKTERIO IR JO NUOŠIRDUMO ŽMONĖM Komentaras patinka Komentaras nepatinka
geda prezidenta mėgdžiot vistiek iki tokio lygio balčytis nedaeis kaip buvo brazauskas 2015-09-03
kai pajus pusles ant ranku tada baltčytis gales girtis kad arė žeme o dabar tik reklamos pasirinkt atvaževo ir prie ukininku nusipaveiksluot Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai jug balčyčio posakis nieka nedirb nieka nerek negražu pamėgžioti prezidenta 2015-09-03
ar bent isivaizduoja toks balčytis kas yra per darbas žemės arimas kad čia vaidina dideli darbininka ko niekas niekas nedavė tam pagirunui ir dideliui darbininkui guminiu batu tai jai kažkada bražauskas arė tai dabar balčytis mėgdžioja tapati Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2015-09-03
Jau dvidešimt penki metai o Belarusas kaip dirbo taip ir toliau aria. Pagarba jam. Vakarai iki mūsų nedaeina. Komentaras patinka Komentaras nepatinka