Laučių bendruomenė suorganizavo pirmąją savo kaimo šventę

2015-09-02, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Pasveikinta vyriausia kaimo gyventoja G. Kasnauskienė, kurią į šventę atlydėjo būrys artimųjų.
Pasveikinta vyriausia kaimo gyventoja G. Kasnauskienė, kurią į šventę atlydėjo būrys artimųjų.

Šeštadienį į šventę visus kvietė Laučių kaimo gyventojai, kurioje turėjo ką veikti ir mažas, ir suaugęs. Nors bendruomenė įkurta prieš šešerius metus, tačiau tokia švente bendruomenės nariai,  aplinkiniai gyventojai ir svečiai džiaugėsi pirmą kartą.

Atidengta lentelė

Šventė atidaryta skambant iškilmingoms fanfaroms. „Linkiu geros nuotaikos ir linksmintis”, - trumpai ir aiškiai sveikinimo žodį tarė kaimo bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė, kuri pirmininkauti pradėjo birželio mėnesį. Šilutės seniūnas Raimundas Steponkus linkėjo gero pelno prekybininkams, žiūrovams –  geros  šventės ir nepamiršti padėkoti šventės organizatoriams.  Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęsto Komskis džiaugėsi, kad nedidelė bendruomenė didelius darbus daro. Tai, anot politiko, įrodo suorganizuota šventė. Svečias patarė nebijoti padėti vieni kitiems.

Renginio vedėjas Vaidas Kvedaras visiems priminė, kad kultūra – kiekvienos civilizacijos pamatas ir pakvietė visus nueiti prie bendruomenės namų, kur netrukus bendruomenės pirmininkė ir kaimo seniūnaitis Vaidas Burzdžius atidengė lentelę su išskaptuotu pavadinimu „Liaučių bendruomenės namai”. Ji nuo šiol visiems skelbs, kur įsikūrę bendruomenės namai. Lentelę išdrožė Alvydas Šilinskas, o medieną dovanojo Kęstutis Stancikas.

Dėmesys vyriausiai gyventojai, gražiausių sodybų šeimininkams

Ir Laučiuose nepamiršti gražiausių sodybų šeimininkai. Po medelį padovanota Zitos ir Algio Kurlinkų, Janinos ir Antano Kazlausų bei Aldonos ir Vytauto Šilinskų šeimoms. Vedėjas klausė šeimų ir kas jų sodybose išpuoselėja aplinką. Z. Kurlinkienė neslėpė, kad jų aplinką tvarko jos vyras. J. Kazlauskienė teigė, kad tą daro ji pati. O už senelius atėjęs atsiimti apdovanojimo Paulius Šilinskas teigė, kad jų sodyboje darbuojasi abu seneliai, todėl ji yra labai graži.

Itin daug gražių žodžių ištarta 90-ojo jubiliejaus išvakarėse į šventę atvykusiai Genei Kasnauskienei, kurią sveikino ir būrys ją mylinčių artimųjų. Jubiliatė gimė Bartininkuose. Pokario metais, 1946-aisiais, ištekėjo ir nuo tada gyvena Laučių kaime. G. Kasnauskienė – turtinga moteris. Ji užaugino 8 vaikus. Dabar džiaugiasi 25  anūkais. Sulaukė jau ir daugiau nei 20 proanūkių. Moters pasveikinti atskubėjo  17 metų kaimynystėje gyvenusi 77 metų Ona Macikienė, kuri teigė, kad su drauge visada gerai sutarė.

Bendruomenės pirmininkė S. Dauskartė dėkojo ir džiaugėsi, kad bendruomenės jaunimas,  aktyvas – taryba bei seniūnaitis Vaidotas Buržius, viešuosius darbus dirbantys žmonės buvo labai vieningi ir atsakingai prisidėjo prie šventės organizavimo. Bendruomenės vadovė nesitikėjo, kad į šventę atvyks daug žmonių ir dėl to labai jaudinosi. „Sunkiausia visiems užduotis buvo sutvarkyti kaimo teritoriją, nes ji buvo itin apleista. Visa kita, atrodo, savaime išėjo“, - džiaugėsi S. Dauskartė. Pasak jos, padedant seniūnijai ir Laučių kaimo gyventojams sutvarkyta teritorija, nudažytas tiltas, sutvarkyta krepšinio aikštelė ir atlikta daugybė kitų darbų.

Liaučių kaimo gyventoja Reda Balserienė mano, kad kiekvienas kaimas turėtų turėti savo šventę.  „Džiugu, kad ir į mūsų kaimą atėjo šventė. Manau, organizuojant tokias šventes  kiekvienas bendruomenės narys turėtų būti aktyvus ir pasiruošęs padėti“, - dėstė R. Balserienė.

 Šventės metu kiekvienas norintis galėjo pasivaržyti rankų lenkimo, karpių gaudymo, virvės traukimo ir kitose varžybose.

Savo šokius susirinkusiesiems dovanojo Vilkyčių kaimo šokių kolektyvas „Veiviržas“. Visus subūrė grupės „Nerija“ koncertas.  Renginį vainikavo šventinis laužas ir diskoteka.


Foto galerija

Bendruomenės pirmininkei S. Dauskartei daugiausia padėjo seniūnaitis V.Burzdžius. Jie drauge ir atidarė dabar ant bendruomenės namų sienos kabančią lentelę „Laučių bendruomenės namai“.Dėmesys skirtas ir gražiausių sodybų šeimininkams.Pasveikinta vyriausia kaimo gyventoja G. Kasnauskienė, kurią į šventę atlydėjo būrys artimųjų.Savo šokius susirinkusiesiems dovanojo Vilkyčių kaimo šokių kolektyvas „Veiviržas“.

Straipsnio komentarai

gerda2015-09-22
KAIP GAILA KAD NEŽINOJAU JOG VYKSTA ŠVENTĖ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?