Sugrįžo Š. Laužiko laikai

2015-09-03, Kęstutis GABŠYS
Opozicijos lyderiui A. Gečui teko nuolat priminti merui apie padorumo ribas.
Opozicijos lyderiui A. Gečui teko nuolat priminti merui apie padorumo ribas.

Trečiasis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis  priminė politinę situaciją, buvusią prieš dvejus metus, kai po netikėto perversmo Taryboje meru tapo Šarūnas Laužikas. Arogancija, kolegų Tarybos narių pertraukinėjimas, užgauliojimai ir pykčio demonstravimas iš mero pusės nedaro garbės  mero institucijai ir neprideda pasitikėjimo rajono politika apskritai. Greičiausiai dėl tokio elgesio meru Š. Laužikas pabuvo labai trumpai. Apgailestaujant tenka konstatuoti, kad Vytautas Laurinaitis praėjusiame Tarybos posėdyje elgėsi lygiai taip pat.

Prisiekė P. Tunaitis

Trečiasis Tarybos posėdis prasidėjo šventine nata. Tarybos nariui Virgilijui Pozingiui tapus administracijos direktoriaus pavaduotoju (pareigos nesuderinamos su darbu Taryboje, aut. pastaba), Tarybos nario priesaiką davė jo vietą užėmęs valstietis Povilas Tunaitis.

Tardamas priesaikos žodžius politikas jaudinosi, todėl visą priesaikos tekstą skaitė iš lapo,  net nepakeldamas akių. P. Tunaitis užims V. Pozingio vietą ne tik Taryboje, tame pačiame posėdyje Tarybos nariai jį delegavo į Ekonomikos ir finansų komitetą.

Toliau dalijosi postus

Praėjusiame Savivaldybės tarybos posėdyje pasidalinę stambius politinius postus, Šilutės išrinktieji  toliau dalijosi smulkias politines vietas – skyrė delegatus į įvairias komisijas, darbo grupes, Savivaldybės įmonių ir viešųjų įstaigų stebėtojų tarybas.

Pagal įstatymo reikalavimus, Savivaldybės kontrolės komiteto ir etikos komisijų pirmininkų postai privalo būti atiduoti Tarybos mažumai (opozicijai). Tarybos dauguma nesileido į politinius žaidimus ir kontrolės komiteto pirmininku patvirtino TS-LKD atstovą Zigmantą Jaunių, o etikos komisijos pirmininku liberalsąjūdietį Joną Jatautą.

Visuomeninės tarybos,  komisijos, įmonių ir organizacijų stebėtojų tarybos buvo greitai ir draugiškai suformuotos ten, kur valdančiosios daugumos atstovai nesielgė kaip drakoniukas iš populiaraus animacinio filmo – nesiekė visus postus pasiimti tik sau.

Tokius apetitus valdančioji dauguma pademonstravo skiriant Šilutės ligoninės ir Pirminės sveikatos priežiūros centro stebėtojų tarybos narius. Į šias tarybas buvo deleguoti tik valdančiajai daugumai priklausantys politikai.  Naujai suformuotos Tarybos opozicijos lyderis Arvydas Gečas bandė įtikinti Tarybos narius, kad tokių svarbių rajono įstaigų stebėtojų tarybose turėtų būti atstovaujama tiek valdančiajai daugumai, tiek opozicijai priklausantys politikai.

Tokie priekaištai aiškiai sunervino V. Laurinaitį. Jis ėmė svaidytis padrikais kaltinimais, kad opozicija nesusitvarko su rajono gydymo įstaigų problemomis ir į stebėtojų tarybas eina tik savo asmeninių interesų vedini. Dėl tos priežasties valdančiosios daugumos atstovai esą ir nusprendė į gydymo įstaigas deleguoti tik savo žmones.

Toliau dar gražiau 

Rajono valdantieji kaip kiaulės prie barščių nusprendė susigrūsti į dviejų europinius pinigus skirstančių asociacijų „Lamatos žemė“  ir „Žuvėjų kraštas“ valdybas.  J. Jatautui paklausus, ar meras vis dar tebėra ES pinigus skirstančios asociacijos vadovas,  Tarybos narys buvo grubiai nutrauktas, apkaltintas nemokšiškumu ir noru bet kokia kaina patekti į žiniasklaidos puslapius.

Toliau Tarybos posėdis ėmė priminti sportines varžybas,  kuriame vienas asmuo yra ir žaidėjas, ir treneris, ir teisėjas. Nepaisydamas reglamento,  meras replikuodavo į kiekvieno kalbėtojo klausimą, leisdavo sau diskutuoti. Jam patogiu metu jis grįždavo į posėdžio vedėjo rolę ir pats pasisiūlydavo nutraukti diskusijas. Meras geranoriškai pritardavo šiam savo paties pasiūlymui ir (liaudies prašymu) šias diskusijas nutraukdavo.

Tarybos nariams pasiūlė patupėti

Posėdžio pabaigoje alyvos į ugnį dar labiau įpylė TS-LKD frakcijos vadovė Sandra Tamašauskienė, perskaičiusi pareiškimą, kuriame atkreipė dėmesį, kad M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai rimto gamtinio reikalo vis dar eina į senovinio stiliaus – tupyklos tipo tualetus.

Ankstesnių klausimų įaudrintas meras pareiškė, kad už rajono gyventojų pinigus tualetų jis neįrenginės. Bus ES milijonai, bus ir nauji tualetai. Reaguodama į tokį „konstruktyvų“ mero elgesį kolegų atžvilgiu, S. Tamašauskienė pasiūlė premiją Tarybos nariams, kurie pietų metu M.Jankaus pagrindinės mokyklos tupyklose  atliktų didįjį gamtinį reikalą.

Po tokio pareiškimo Tarybos posėdis buvo pabaigtas, tačiau meras bandė „organizuoti diskusijas“ posėdžio užkulisiuose. Žiniasklaidos atstovai paliko salę svarstydami, ar mero postas keičia žmogų, ar gavęs mero postą žmogus pradeda rodyti savo tikrąjį veidą.

 

 


Foto galerija

Opozicijos lyderiui A. Gečui teko nuolat priminti merui apie padorumo ribas.Prisiekė Povilas Tunaitis.

Straipsnio komentarai

Joo2015-09-07
Tikrai, tokio tipo viešieji tualetai sveikiausi ir higieniškiausi. Džiaugčiausi tokį atradęs. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Skaitytoja2015-09-03
Senovinio stiliaus – tupyklos tipo tualetai, tokie ir yra sveikiausi ir higieniškiausi.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vėjai2015-09-03
Šito žmogaus jau niekas nepakeis. Kaip liaudis sako- tik viena vieta ištiesina... Koks buvo toks ir liko. Na, gal dar paūmėjimas prisidėjo. Nejuokas, šitiek sveikatos postas kainavo... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jonas2015-09-03
Laikas apsivalyti nuo to šiukšlyno, nes tai tęsis iki begalybės.Reikia naujo sajudžio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka