Šešias valandas ugnies liežuviai siaubė žuvies įmonės turtą

2015-09-03, Stasys BIELSKIS

Praėjusiame „Šilokarčemos“ numeryje rašėme, kaip naktį iš rugpjūčio 26-osios į 27-ąją Šilutėje siautėjo chuliganai, keturiose vietose sudeginę vienuolika buitinių atliekų konteinerių. Nerami ugniagesiams buvo ir kita naktis – didžiulį gaisrą teko gesinti beveik šešias valandas.

Pranešimas apie gaisrą Šilutės miesto Šilo g. 7 įsikūrusioje UAB „Dauparų žuvis“ gautas rugpjūčio 27-ąją, 23 val. 8 min. Gaisras baigtas gesinti rugpjūčio 28-ąją, 4 val. 55 min.

Atvykus Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams, žuvies perdirbimo įmonės pagalbinio pastato stogas jau degė atvira liepsna. Pastatas 10x25 m dydžio, vieno aukšto, mūrinis, stogas dengtas šiferiu, perdanga - medinė.

Degantis pastatas nuo pagrindinio žuvies perdirbimo įmonės cecho buvo 8 metrų atstumu, jo viduje laikyta popierinė tara. Ugniagesiai greitai nutiesė gesinimui 60-ies metrų magistralinę liniją nuo dirbtinio vandens telkinio.

Gaisro metu pavyko išsaugoti prie pagalbinio pastato stovėjusį konteinerį  su aliejumi, du konteinerius su paruošta produkcija ir įranga bei už 8 metrų nuo gaisravietės stovėjusius 2 sunkvežimius. Iš pastato suspėta išnešti po vieną angliarūgštės ir dujų balionus.

Įsisiautėjus liepsnoms pasigirdo keletas sprogimų – gal sprogo kažkokie nedideli balionėliai?

Liepsnos malšintos keturiomis ugniagesių autocisternomis.

Gaisro metu nudegė pastato stogas, sudegė viduje buvusios 11 tonų pakavimo taros, elektrinis vežimėlis, sugadinta 11 tonų druskos, apdegė kita įranga. Įvykis tiriamas.

Pirminiais duomenimis, įtariamas padegimas. Tikslią gaisro priežastį turėtų padėti nustatyti įmonės teritorijoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Šilutės PGT viršininko pavaduotojas Rimantas Zimantas vakar „Šilokarčemai“ sakė, jog dar nėra nustatyta tiksli gaisro padaryta žala, kartu su draudimo bendrove ji tebeskaičiuojama. Susisiekti su UAB „Dauparų žuvis“ vadovu Ramūnu Vaškiu nei penktadienį, nei vakar iki pietų nepavyko.

Tai – jau ne pirma nelaimė šioje žuvies perdirbimo įmonėje. Š. m. rugpjūčio 18-osios vidurdienį žuvies ceche degė virtuvė. Atvykę ugniagesiai cecho gamybinių patalpų virtuvėje rado degantį aliejų viryklėse ir jo talpas. Iki atvykstant ugniagesiams darbuotojai iš cecho patalpų jau buvo išėję.

Šis pastatas - mūrinis, apkaltas skarda, stogas - gelžbetoninis, lubos - metalinės. Buvo išneštas vienas dujų balionas. Gaisro metu apdegė lubos, sienos, elektros instaliacija, aprūko koridoriaus siena, pagalbinių patalpų sienos.

Ir dar - apie vieną nelaimę. Pasak Valstybinės darbo inspekcijos pranešimo, prieš trejus metus – 2012-ųjų balandžio 25-ąją, apie 8 val. 30 min., - galandant peilius buvo sunkiai sužalotas UAB „Dauparų žuvis“ darbuotojas P. N.

Jis, pasiėmęs peilius nuėjo į pagalbinę patalpą, kur stovėjo tam darbui skirtas galąstuvas. Pradėjo galąsti peilį ir pajuto smūgį į pilvą. Po įvykio nedelsiant suteikta pirmoji medicininė pagalba, nukentėjusysis nugabentas į gydymo įstaigą.

Buvo nustatytos šio nelaimingo atsitikimo priežastys - neinstruktuoto ir neapmokyto darbuotojo neatsargus darbas su elektriniu galąstuvu. Tuo pažeista Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo 27 straipsnio 1 dalis.

 


Straipsnio komentarai

kažkaip keistai gaunasi 2015-09-11
kai tuoi pačioi vietoi buvo kažkada duonos kombinatas ir trigubai daugiau buvo ir elektros irenginiu ir elektriniu pečiu bet kažkodėl jokio gaisro niekada nė karto nebuvo o čia jau antras gaisras išeilės ar jum neidomiai atrodo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?