Migracijos padaliniai primena – užsakyta gaminti tapatybės kortelė saugoma tik 1 metus

2015-09-01, Tauragės AVPK informacija

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos padaliniai informuoja gyventojus, kad užsisakytas gaminti pasas ar asmens tapatybės kortelė padalinyje saugomi tik vienerius metus.

Svarbu žinoti, jog metai skaičiuojami nuo paso ar asmens tapatybės kortelės išrašymo dienos. Pavėlavus dokumentą atsiimti, jis skelbiamas negaliojančiu ir naikinamas. Valstybės rinkliava už paso ar asmens tapatybės kortelės gaminimą negrąžinama ir naujam dokumentui gaminti nenaudojama.

Norėdamas įgyti naują asmens dokumentą, asmuo vėl kartoja visą privalomą procedūrą: pateikia prašymą pasirinktam dokumentui įgyti, moka už jo gaminimą ir numatytu laiku jį atsiima.

Norintys išvykti į užsienį ar dėl kitų priežasčių negalintys patys atsiimti asmens dokumento, prašyme gali nurodyti (įgalioti) asmenį, kuris atvyks paimti pagamintus Jūsų asmens dokumentus. Tam turėtų pateikti savo asmens dokumentą ir keičiamą Jūsų pasą ar asmens tapatybės kortelę.

Vaikų iki 16 m. pagamintus asmens dokumentus, jeigu vaiko tėvai yra išsituokę arba nesudarę santuokos (ir yra skirtinga deklaruota gyvenamoji vieta), gali paimti tas iš tėvų, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta arba prašyme nurodytas įgaliotas asmuo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?