Svečiavosi būrys vaikų iš Ukrainos

2015-09-02, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė

Penktadienį Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pasitiko didelį būrį vaikų iš Ukrainos, Ternopilio srities. Lietuvoje svečiavosi vaikai, kurių tėvai šiuo metu kariauja arba yra grįžę sužeisti iš karo zonos.

Šios, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos organizuojamos viešnagės, leidžia vaikams puikiai praleisti laiką, bent trumpam užmiršti skaudžią realybę, susirasti naujų draugų, plėsti akiratį. Vaikai apgyvendinti Tauragėje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuoto pėstininkų bataliono teritorijoje, o visur juos lydėjo ir vertėjavo atstovas Stasys Meškauskas.

Pagėgių krašte vaikai pirmiausia buvo sutikti Savivaldybės posėdžių salėje, bendravo su Meru, išsinešė simbolines atminimo dovanėles, apžiūrėjo miestą, kuris vaikams, gyvenantiems 300 tūkstančių gyventojų turinčiame mieste, atrodė tiesiog miniatiūrinis. Tačiau ir vadovai, ir vaikai pabrėžė tiek Pagėgių miesto, tiek Tauragės apskrities, tiek visos Lietuvos švarą. Dera pridurti, kad taip pat pasidžiaugta moderniais, puikios kokybės keliais, vairavimo kultūra ir kt.

Patiko vaikams ir ekskursija į Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinę aplankant rinktinės štabą, muziejų, muziejinę ekspoziciją po atviru dangumi, šaudyklą, sporto salę ir kt. Vaikus pasitiko ir globojo Štabo viršininkas Vytautas Dabulskis ir viešųjų ryšių specialistė Asta Šimkuvienė. Apsilankymas Bardinų užkardoje ir kinologo pasirodymas su nuostabiuoju vilkšuniu nepaliko abejingų.

Po pietų vaikai iš Panemunės turistiniu laivu „Skalva“ buvo plukdomi į Rambyną, kur linksmai užkopę į kalną ir apsilankę Martyno Jankaus muziejuje, pasirašė Amžinojoje Rambyno garbės knygoje ir išgėrė atsisveikinimo arbatą. Smagiam laiko praleidimui ir įspūdžių kraitelės papildymui nei kiek nesutrukdė visą dieną purškęs šiltas vasaros lietus ir, jei svečiai nemelavo, tai buvo pati įsimintiniausia viešnagės Tauragės apskrityje diena.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!