Paskutiniai šių metų gandro pavakariai

2015-09-05, „Šilokarčemos“ informacija
Ant stalų puikavosi krašto šeimininkių pagaminti lietuvininkų pavakarių (palaunagės) valgiai.
Ant stalų puikavosi krašto šeimininkių pagaminti lietuvininkų pavakarių (palaunagės) valgiai.

Neseniai ant Rambyno kalno vyko Paskutiniai 2015-ųjų metų pavakariai, lietuvininkų krašte palaunage vadinami. Tą dieną ūkininkai savo darbininkams duodavo paskutinę palaunagę (pavakarius), nes po šv. Baltramiejaus dienos trumpėjimas ypač pastebimas, dvelkia rudeniu, derliaus dorojimo darbai jau baigti. Žmonės sakydavo: „Gandras palaunagę atnešė, gandras ir išsinešė“. Po rugpjūčio 24 –osios pavakarių jau neduodavo.

Šiemet Rambyno regioniniame parke paskutiniai pavakariai vyko jau 9-ąjį kartą. Renginį vedė šaunūs moksleiviai Eva Karklelytė ir Rokas Serapinas. Koncertavo choras iš Klaipėdos „Alna“, Mažosios Lietuvos folklorinis ansamblis „Verdainė“ iš Šilutės.

 Rambyno kalno papėdėje buvo pristatyta Bitėnų vėtrungė ir iškilmingai pritvirtinta prie Pagėgių krašto TIC pramoginio laivo „Skalva“. Laivas, papuoštas vėtrunge, su gausiu būriu svečių Nemune apsuko garbės ratą. Atėjo pavakarių metas. Ant stalų puikavosi krašto šeimininkių pagaminti lietuvininkų valgiai, kurių receptus pateikė „Mažosios Lietuvos“ bendrijos nariai, Martyno Jankaus muziejus, Tilžės (Sovetsko) miesto muziejaus kolektyvas.

Šių metų paskutinių pavakarių (palaunagės) šventę parėmė Lietuvos kultūros taryba.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?