Policininkas kontrabandinių cigarečių prekiautojos kyšiu nesusigundė

2015-09-05, Stasys BIELSKIS
etaplius.lt nuotrauka
etaplius.lt nuotrauka

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Šimkienė išnagrinėjo šilutiškės Nijolės Šimkuvienės baudžiamąją bylą dėl tiesiogiai pasiūlyto ir duoto kyšio. N. Šimkuvienė pas ją atvykusiam policininkui davė kyšį, kad jis neieškotų bute kontrabandinių cigarečių. Pareigūnas apieškojo butą, ir rado tik 11 pakelių baltarusiškų cigarečių – už tokį mažą kiekį moteris būtų nubausta administracine tvarka minimalia bauda...

Teismo baudžiamajame įsakyme teigiama, kad N. Šimkuvienė - išsituokusi, aukštesniojo išsilavinimo, registruota darbo biržoje, š. m. kovo mėnesį teista dėl kontrabandinių cigarečių laikymo, šį kartą kaltinta pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 straipsnio „Papirkimas“ 2 dalį.

Teismas nustatė, kad N. Šimkuvienė, siekdama neteisėtos savo pareigas vykdančio valstybės tarnautojo veikos, š. m. gegužės 20 dieną, apie 7 val. 55 min., pasiūlė ir davė 50 eurų kyšį (dvi kupiūras - 20 eurų nominalo ir vieną kupiūrą - 10 eurų nominalo) savo įgaliojimus vykdančiam Tauragės apskrities VPK Šilutės rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjui R. A.

Minėtas kupiūras (kyšį) ji bandė įkišti  į striukės kišenę, siekdama šio valstybės tarnautojo neteisėtos veikos, tai yra, kad jis neapieškotų buto ir nerastų kontrabandinių cigarečių bei ji nebūtų patraukta administracinėn atsakomybėn, surašant administracinio teisės pažeidimo protokolą už padarytą administracinės teisės pažeidimą.

Kaltinamoji N. Šimkuvienė kalta prisipažino visiškai, teigė, kad gegužės 20-ąją, prieš 8 valandą, į  butą, kuriame gyvena, užėjo neuniformuotas policijos pareigūnas. Pastarasis prisistatė ir paklausė, ar neturinti namuose kontrabandinių cigarečių, nes yra gautas anoniminis skundas dėl prekybos jomis. Pareigūnas klausė, ar gali apžiūrėti butą ir, jai sutikus, nuėjo į virtuvę. Policininkui neigė, jog verčiasi kontrabandinių cigarečių prekyba. Ir priekaištavo, jog dėl tų kontrabandinių cigarečių pas ją vis lankosi policijos pareigūnai. Susijaudinusi ir nežinodama ką daryti sugalvojo policininkui pasiūlyti pinigų tikėdamasi, kad šis iš buto išeis ir daugiau pagal jokius signalus nebesilankys ir netikrins. Iš virtuvės spintelės stalčiaus paėmė pinigus - 50 eurų, juos perlenkė ir davė jam.

Policininkas pinigų neėmė, paskambino telefonu ir netrukus į butą atėjo uniformuota policijos pareigūnė. Tuo metu N. Šimkuvienė pinigus įsikišo į kišenę, o kai policininkas liepė pinigus, siūlytus kaip kyšį, atiduoti, juos atidavė jam.

N. Šimkuvienė nuoširdžiai gailėjosi padariusi nusikalstamą veiką, prašė paskirti kuo mažesnę baudą, nes šiuo metu yra sunki jos finansinė padėtis - viena augina nepilnametę dukrą, nedirba.

Liudytoju šioje byloje tapęs policininkas R. A. paaiškino, kad dirba Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėju.  Gegužės 20 dieną kartu su Prevencijos poskyrio tyrėja J. Š. dirbo pagal darbo planą Šilutės mieste, vykdė akcizais apmokestinamų prekių nelegalios apyvartos kontrolę. Policijos pasitikėjimo telefonu buvo gauta anoniminė informacija apie tai, kad Laisvės alėjos 7-ame name, kur gyvena N. Šimkuvienė, yra nelegaliai verčiamasi kontrabandinių cigarečių prekyba ir laikymu. Gegužės 20-ąją, apie 7 val. 40 min., būdamas neuniformuotas, vykdydamas tarnybines pareigas, atėjo prie N. Šimkuvienės buto durų, o tyrėja J. Š. liko laukti tarnybiniame automobilyje. Paskambino N. Šimkuvienės buto durų skambučiu, pastaroji pati atidarė buto duris. Parodė jai tarnybinį pažymėjimą ir paaiškino, kad atvyko patikrinti, ar nelaiko kontrabandinių cigarečių.

N. Šimkuvienė į butą įleido ir pradėjo priekaištauti, kada policijos pareigūnai nustos lankytis jos bute, po to nuėjo į virtuvę, kur pasiūlė, kol yra jiedu vieni, susitarti draugiškai, ir  kad policijos pareigūnai pas ją daugiau nesilankytų. Policininkas paklausė, ką ši turi omenyje taip sakydama, moteris staiga atidarė virtuvinės spintelės stalčių, iš ten paimtus pinigus davė jam - kad neieškotų kontrabandinių cigarečių ir daugiau niekada jos buto netikrintų. Moteris bandė pinigus įkišti į striukės kišenę, bet jis atsitraukė ir įspėjo N. Šimkuvienę apie  baudžiamąją atsakomybę. Tačiau moteris ir toliau stengėsi  įkišti pinigus jam į kišenę. Nematė, kokia buvo pinigų suma, nes juos N. Šimkuvienė buvo sulenkusi pusiau. Tada telefonu paskambino tyrėjai J. Š., paprašė užeiti į N.Šimkuvienės butą.

N. Šimkuvienė pinigus, kuriuos stengėsi jam įbrukti į kišenę, buvo įsikišusi į savo džemperio dešinės pusės šoninę kišenę ir tyrėjai J. Š. paneigė siūliusi kyšį. O kai pareigūnas paklausė, kokiu būdu jos rūbuose atsirado pinigai, moteris pinigus ištraukė ir padėjo ant stalo. Tada pamatė, jog N. Šimkuvienė siūlė 50 Eur kyšį, t.y. du banknotus po 20 Eur ir vieną 10 Eur banknotą.

Gegužės 20 dieną atliktos kratos metu, kurios teisėtumą patvirtino Šilutės rajono apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas, buvo rasti ir paimti vienas pakelis cigarečių „7 Fest“ bei 10 pakelių cigarečių „5 Minsk superslims“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Jie apžiūrėti ir perduoti administracinės teisenos vykdymui.

Kaltinamosios N. Šimkuvienės atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta, o jos atsakomybę lengvinanti aplinkybė buvo tai, jog prisipažino padariusi nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi.

Teismas nusprendė N. Šimkuvienę pripažinti kalta ir paskirti jai 4 MGL (150,64 Eur) dydžio baudą. Buvo konfiskuoti ir daiktai, turėję reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, pinigai - viena 10 Eur ir dvi 20 Eur kupiūros.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?