Sugyventinei įrėmė į galvą pistoletą

2015-09-06, Stasys BIELSKIS
Asociatyvi dailyrecord.co.uk nuotrauka
Asociatyvi dailyrecord.co.uk nuotrauka

Egidijus Rusteika, nevedęs, 8 klasių išsilavinimo, nedirbantis, besiregistruojantis darbo biržoje, Šilutės rajono apylinkės teismo du kartus teistas piniginėmis baudomis. Baudos nesumokėtos, teistumas neišnykęs, o jis vėl sėdo į teisiamųjų suolą.

Teismas, atlikęs sutrumpintą įrodymų tyrimą ir išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad E. Rusteika kaltinamas tuo, jog mušdamas savo artimą šeimos narį – sugyventinę, sukėlė jai fizinį skausmą.

Š. m. balandžio 4-ąją, apie 20 val., namuose, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, asmeninio konflikto su nukentėjusiąja metu, tyčia suėmė pastarajai ranka už plaukų ir juos tempė bei sudavė ne mažiau kaip tris kartus rankos delnu per veidą. Paskui E. Rusteika, pasiėmęs dujinį pistoletą „Blow Class“ bei pridėjęs nukentėjusiajai prie galvos, jį spaudė ir taip jai sukėlė fizinį skausmą.

Be to, jis, neturėdamas leidimo, įgijo ir laikė šaunamąjį ginklą. Vyriškis aiškino, kad 2013 metų liepos mėnesį (tiksli data ikiteisminio tyrimo metu nenustatyta) prie užtvankos radęs ir pasiėmęs pramoninės gamybos 9 mm kalibro dujinį pistoletą „Blow Class“. Toks ginklas pagal Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą yra priskiriamas prie „C“ kategorijos šaunamųjų ginklų Parsinešęs namo, neturėdamas leidimo, šį ginklą laikė namuose iki š. m. balandžio 4 dienos, 20 val. 30 min., kol surado ir paėmė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai.

Kaltinamasis E. Rusteika dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai ir paaiškino, kad tą balandžio 4-osios vakarą grįžo į namus girtas, dėl girtumo pradėjo konfliktuoti su sugyventine, kurio metu jis jai sudavė ranka kelis kartus per veidą, o jai nuėjus į kambarį, jis pasiėmė dujinį pistoletą, kurį buvo radęs, pridėjo sugyventinei prie galvos ir spaudė. Dėl ko viskas prasidėjo ir visų smulkmenų neprisimena, nes buvo girtas.

Nukentėjusioji moteris pretenzijų neturėjo, žala nepadaryta, su sugyventiniu susitaikė. Civilinio ieškinio nereiškė. Sužalojimai padaryti nebuvo.

Kaltinamojo E. Rusteikos atsakomybę lengvinanti aplinkybė buvo ta, kad jis visiškai prisipažino įvykdęs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi.

Jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Skiriant bausmę kaltinamajam atsižvelgta į nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, motyvus, į kaltinamojo recidyvinę pusę, kad teistas ne vieną kartą ir teistumas neišnykęs, ne pirmą kartą padaro analogiškas nusikalstamas veikas, baustas už administracinius teisės pažeidimus esant neblaiviam, nedirba, seniūnijos charakterizuojamas nepatenkinamai. Jis nukentėjusiosios atsiprašė, todėl manytina, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti skiriant  arešto bausmę.

Teismas nusprendė E. Rusteiką pripažinti kaltu ir paskirti bausmę - 40 parų areštą, jį atliekant areštinėje. Dujinis pistoletas „Blow Class“ konfiskuotas.


Straipsnio komentarai

as2015-09-16
viena kart muse mus ir kita kart patariu palikti menko proto ira kad musa savo moteri Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?