D. Lengvinas rizikavo savo gyvybe, kad išgelbėtų kitą gyvybę

2015-09-07, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Lengvinas nesuabejojo ar gelbėti skęstančias merginas, ar ne.
Lengvinas nesuabejojo ar gelbėti skęstančias merginas, ar ne.
Dovydas Lengvinas – jaunas Laugalių kaimo (Žemaičių Naumiesčio sen.) gyventojas, kuris praėjusį mėnesį iš Baltijos jūros spąstų išgelbėjo paauglę, kuomet jos draugę negailestingos bangos pasiglemžė vaikino akyse. Jau ne pirmas kartas, kada Žemaičių Naumiesčio seniūnijos gyventojas išgelbsti gyvybę. Tai žmogus, iš kurio jaunimas turi ko pasimokyti. Tad kviečiame susipažinti su Dovydu.

Antras riksmas – dingo abejonės

Pašnekovas  - jaunasis ūkininkas, kuris augina mėsinius galvijus. Dalyvavo jaunojo ūkininko programoje, todėl rugpjūčio viduryje skubėjo į Klaipėdą pateikti dokumentų Nacionalinei mokėjimo agentūrai. Tądien buvo labai karšta, todėl, pridavęs dokumentus minėtai institucijai, vaikinas su draugu sugalvojo nuvažiuoti atsigaivinti prie jūros. Nuvykus į pajūrį staiga pasikeitė oro temperatūra. Nuo 32 laipsnių šilumos nukrito iki 23 laipsnių. Todėl vaikinai nutarė nesimaudyti, o tiesiog pasideginti krante. Besidegindamas Dovydas stebėjo jūrą. Matė, kad tolokai nuo kranto, netoli tos vietos, kur buvo pažymėta pavojinga vieta, maudėsi trys 16–17 metų merginos. „Staiga viena suriko. Žmonės nereagavo. Netrukus antrą kartą jai surikus nebeabejojau, kad ištiko nelaimė, švilpiau gelbėtojams ir bėgau gelbėti skęstančių. Draugą išsiunčiau kviesti gelbėtojų, nes jų nė vieno šalia nebuvo“, - pasakojo Dovydas, anot kurio, iki gelbėtojų stoties buvo apie 300 metrų.

26 metų vyras bėgo puikiai žinodamas, kad skęstantis žmogus gali ir jį drauge nusitempti į dugną.

Vieną pasiglemžė jūra

Atsiradęs šalia nelaimėlių Dovydas pamatė kraupų vaizdą – visos jos atrodė be sąmonės, bangos lietė jų veidus. Vieną iš jų jis stvėrė ir laikė, kad nepanirtų dugnan. Staiga kitą merginą jo akyse bangos pasiglemžė ir jau nebegrąžino. „Vieną mergaitę laikiau, kitų gelbėti negali. Nežinai kaip pavadinti tai, ką tokiu momentu jauti. Baisiausia, kai matai, kad skęsta, o padėti negali. Darėsi ir pikta tuo pačiu metu, nes krante buvo daug žmonių, o į pagalbą niekas neskubėjo“, - tęsė pokalbį jaunas vyras, kuris tądien buvo palaikytas gelbėtoju, nes vilkėjo raudonas trumpikes. Ne vienas pagalvojo, kad būtent gelbėtojai pirmieji atskubėjo į pagalbą. Iš tiesų jie  pasirodė kiek vėliau. Anot viską mačiusio Dovydo, jie visi buvo gelbėtojų stotyje ir net žmonėms šaukiantis pagalbos, gelbėtojai neatsirado laiku. Pasak jo, jei gelbėtojai būtų patruliavę krante,  aukų būtų išvengta.

Gelbėtojams atplaukus į įvykio vietą, dvi merginos įkeltos į gelbėjo transporto priemonę ir perduotos medikams.

Sureaguotų greičiau

Trečiosios merginos paieškose dalyvavo ir D. Lengvinas. Tik radus skenduolę jis išvyko namo. Jei vėl pamatytų skęstantį žmogų, Dovydas neabejoja, kad šį kartą sureaguotų dar greičiau ir tikrai ir vėl neabejotų – gelbėti žmogų ar ne. „Niekas tada nepadėjo iš besimaudančių gelbėti skęstančių. Viskas vyko greitai, akimirksniu. Tiesiog bėgau gelbėti. Nelikau abejingas gal dėl to, kad esu iš kaimo“, - svarstė laugališkis. Tiesa, vėliau išgelbėta mergina Dovydo neieškojo.

Po to, kai Dovydui teko sudalyvauti gelbėjimo operacijoje, kurios metu nuskendo jauna mergina, jis nuvykęs prie jūros pats nebepajaučia, kaip jo akys nukrypsta į jūrą, pradeda savaime stebėti aplinką, žiūrėti, ar viskas gerai.

D. Lengvinas yra išgelbėjęs ir skęstantį giminaitį. „Tada buvo lengviau, nes vandens telkinys buvo pažįstamas. Skęstantį pusbrolį tiesiog išmečiau į krantą“, - dėstė mūsų herojus.

Sugeba išlikti ramus

Paklausėme, ką mūsų pašnekovas veikia gyvenime? Įsitikinome, jis tikrai turi, ką papasakoti, bet apie save pasakojo nenoriai. Pasirodė labai kukli asmenybė.

Prieš trejus metus baigęs A.Stulginskio universitete miškininkystės studijas pradėjo ūkininkauti.  Yra vienas iš Degučių jaunimo klubo „Jaunatis“ įkūrėjų, su broliu vesdavo diskotekas.

Šešerius metus buvo Savanoriškos krašto apsaugos karys, vadovavo Degučių šaulių grupei, ruošė Degučių rankų lenkikus varžyboms. Ir pats lankė rankinio bei rankų lenkimo treniruotes.

D. Lengvinas sako, kad darbo gali rasti kasdien. Bet, anot jo, reikia rasti laiko ir pailsėti. „Per daug atitrūkus nuo darbų graužia sąžinė“, - išdavė jaunasis ūkininkas Dovydas. Vaikinas teigė, jog yra iš tų, kuris gali prisitaikyti bet kokioje situacijoje ir išlikti ramus net ten, kur daug streso ir įtampos.


Foto galerija

Dėl to, kad Dovydas vilkėjo raudonas trumpikes, buvo visų palaikytas gelbėtoju.

Straipsnio komentarai

..2015-09-07
lengvulio kelnės Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jurate2015-09-07
Geru tevu geri vaikai. Saunuolis! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gitana2015-09-07
šaunuolis mano buvęs grupiokas :) lenkiu galvą žemai prieš Tavo tėvus ir Tave. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rudolf2015-09-07
Dziaugiasi sirdis skaitant toki straipsni! Gaila, kad skaitytojo akis linkusi pasirinkti ir skiria daugiu demesio neigiamai kronikai.
Lenkiu zemai galva pries tevus isugdziusius toki sunu!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?