AB „Šilutės baldai“ subūrė buvusius darbuotojus senjorus

2015-09-06, Gerda BELOKOPYTOVA
Renginio akimirkos.
Renginio akimirkos.

Rugpjūčio 28 dieną, popiet, AB „Šilutės baldai“ į susitikimą kvietė visus buvusius savo darbuotojus senjorus. Ir susirinko jų išties gausus būrys. Tądien skambėjo daugybė prisiminimų, darbuotojai ir vėl apsilankė buvusiose savo darbo vietose. 

Artėjant garbingai AB „Šilutės baldai" sukakčiai – 125 metų jubiliejui – įmonė kvietė buvusius ilgamečius darbuotojus, dabar jau senjorus, apsilankyti fabrike, prisiminti, kaip jame praleido nemažai savo gyvenimo dienų, susipažinti su naujovėmis, išgirsti, kuo šiandien gyvena kolektyvas ir kokie iššūkiai laukia ateityje.

Į administracinio pastato fojė penktadienį susirinkusius ilgamečius įmonės darbuotojus pasitiko AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė. Pasveikinusi taip gausiai susirinkusius buvusius darbuotojus ji pakvietė juos apžiūrėti fojė esančias net kelių dešimtmečių senumo fotografijas, kuriose kiekvienas galėjo rasti savo atvaizdą. Ir pažiro susirinkusieji tarsi stiklo karoliukai, apžiūrinėjo fotografijas ir mintimis persikėlė į senus laikus.

Vėliau įmonės direktorė siūlė apžiūrėti čia gaminamų baldų pavyzdžius, kurie nustebino ne vieną darbuotoją veteraną. Juk anksčiau čia buvo gaminami kur kas paprastesni baldai. A. Dijokienė taip pat buvo paruošusi ir įmonės pristatymą, papasakojo, kaip šiuo metu gyvena „Šilutės baldai“, ką ir kaip gamina.

Darbuotojai senjorai tądien taip pat buvo pakviesti aplankyti „Šilutės baldų“ gamybos cechus, didžiulius produkcijos sandėlius. Kasmet modernėjantis baldų gamybos fabrikas yra kardinaliai pakeitęs savo veidą. Todėl ne nuostabu, kad įmonės darbuotojai veteranai neslėpė nuostabos matydami vykstantį darbo procesą, naujus, modernius įrenginius.

„Šilutės balduose“ nuolat diegiamos naujovės, tobulinama turima technika bei įsigyjama nauja. Daugelis procesų yra kompiuterizuoti, taigi darbuotojams žymiai palengvinamas darbas.

Čia darbuojasi ir per 700 Šilutės rajono gyventojų. Šiuo metu fabrike gaminami 85 rūšių gaminiai. Net 90 proc. šilutiškių produkcijos, pagamintos pagal Švedijos koncerno „Ikea“ užsakymą, eksportuojama į 20 pasaulio šalių.

Per 125-erius metus įmonė išaugo, kardinaliai pasikeitė ir pelnė stambiausios Šilutės rajono įmonės vardą. O kadaise pirmasis „Šilutės baldų“ gaminys buvo taburetė. Tą prisiminė ir atėjusieji senjorai į jiems skirtą šventę. Pastarieji neslėpė nuostabos, kad jų buvusios darbo vietos pasikeitusios neatpažįstamai.

Paskutinis šventės akcentas – konkursas, kas greičiau surinks naują gaminį – „Malmo“ komodą. Senjorams reikėjo įrodyti, kad jie vis dar neprarado savo įgūdžių. Buvęs komercinio skyriaus darbuotojas Stasys Jurgutis bei buvęs cecho vadovas Stasys Dapkus laimėjo šią užduotį. Už tai jiems buvo padovanotos šios komodos.

Tądien nė vienas neliko be dovanų – kiekvienam įteikta po simbolinę dovaną su „Šilutės baldų“ atributika.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

rrr2015-09-08
ne juokinkit cia tik buve meistrai ir kontoros darbuotojai nei vieno buvusio darbininko Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?