Rugsėjo 1-osios skambutis į pamoką kvietė mokytojus senjorus

2015-09-07, Gerda BELOKOPYTOVA
M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokytojos senjoros.
M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokytojos senjoros.

Antradienį, rugsėjo 1-ąją, kai mažieji skubėjo į savo mokyklas, nešini gėlių žiedais, į Švietimo pagalbos tarnybą Šilutėje rinkosi mokytojai senjorai. Čia jau daugiau kaip dešimtmetį senovinis žalvarinis skambutis į suolus kviečia mūsų rajono pedagogus pensininkus.

Lyg mokiniai po vasaros susitikę senjorai dūzgė kaip bičių avilys – dalijosi įspūdžiais, įvairiais patyrimais. O šurmulį nutraukė žalvarinio varpelio garsai ir į salę žengęs Švietimo pagalbos tarnybos kolektyvas. „Ar prisimenate šito varpelio skambesį? Nors mokinių į pamokas jau nebekviečia šitoks varpelis, mes jį išsaugojome ir kasmet sukviečiame jus“, - kalbėjo renginio sumanytoja ir įgyvendintoja Švietimo pagalbos tarnybos direktorė Judita Blinkevičienė.

Jau 11-ąjį kartą rugsėjo 1 dieną mokytojus senjorus suburia šios įstaigos darbuotojai. Tądien paruošiama ir informatyvi programa – vyksta edukaciniai užsiėmimai, klausomasi svečių sveikinimų, dalijamasi prisiminimais. Per visą pusdienį mokytojus senjorus aplanko ne tik valdžios, bet ir buvusių jų mokyklų atstovai.

Šiemet po sveikinimų žodžių prasidėjo edukacinė pamoka „Ką girdėjau apie obuolį?“. Susirinkę pedagogai it mokiniai klausė išsamaus pasakojimom, o paklausti žėrė savo atsakymus.

„Šilokarčemos“ korespondentės kalbinti senjorai teigė, jog labai džiaugiasi, kad bent kažkas juos prisimena, sukuria jiems šventę. Štai į būrelį susirinkusios M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokytojos senjoros apgailestavo, kad jų ugdymo įstaiga vyresniosios kartos kolegas tarsi pamiršo ir jų net nebekviečia į organizuojamas šventes. „Šioje šventėje jautiesi kažkam dar reikalingas, nepamirštas. Mums pavydi ir Biržai, ir Vilnius, nes jie tokių renginių neturi“, - kalbėjo mokytojos senjoros.

Štai prieš 11 metų pradėjusi organizuoti šventinius rytmečius mokytojams senjorams naujų mokslo metų proga J. Blinkevičienė sakė, kad kasmet čia susirenka apie 40 senjorų pedagogų. „Matome, kad toks renginys jiems yra labai reikalingas. Jie tikrai jo su nekantrumu laukia ir noriai renkasi“, - pasakojo direktorė.

Džiugu, kad ir net išėjus į užtarnautą poilsį esi nepamirštamas ir vis dar reikalingas. Toks žinojimas tik suteikia jėgų keliauti į priekį ir džiaugtis gyvenimu.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?