„Pramogadienis“ ar „Pinigų išlaidadienis“?

2015-09-10, Lijana Jagintavičienė
Šilutiškė teigė, kad „Pramogadienis“ graži šventė, bet skirta tik pasiturintiems.
Šilutiškė teigė, kad „Pramogadienis“ graži šventė, bet skirta tik pasiturintiems.

Į „Šilokarčemos“ redakciją kreipėsi dviejų vaikų mama iš Šilutės, kuri išsakė savo pastebėjimus apie „Pramogadienį“, vykusį rugsėjo 1-ąją Šilutėje. Moteriai dar iki šiol šventės metu matytos vaikų akys neduoda ramybės.

Kainos šiurpino

Savo vardo nepanorusi viešinti moteris džiaugėsi, kad yra tokia šventė kaip „Pramogadienis”, tačiau ją liūdina  renginio metu teikiamų paslaugų ir parduodamų prekių kainos. „Idėja graži, tačiau toks jausmas, kad šventė skirta tik pasiturinčių šeimų vaikams, nes viskas joje labai brangu. Gaila žiūrėti į vaikus, kurie aiškiai matosi, kad neturi nei ką apsirengti, nei pavalgyti, o atbėgę į šventę pramogomis džiaugiasi tik akimis. Širdis skauda į tokius vargšiukus žiūrint. Su vaikais pavaikščiojome po šventę ir aš tikrai nesijaučiau šventiškai. Dar ir šiandien atmintyje išlikusios vaikų, kurie taip pat norėtų pašokinėti ant batuto, akys. Bet tikrai ne kiekvienas gali sumokėti 4 eurus už tai, kad galėtų pašokinėti ant jo net 10 minučių. Tie patys batutai Žuvienės virimo čempionate, kur susirinko tūkstančiai žmonių, kainavo porą eurų.

O kur kainos kitų paslaugų. Nusileidimas lynu per upę, kuris trunka tik keliolika sekundžių – 0,5 Eur, mažas mineralinio vandens buteliukas – 1,80 Eur, mažas šaltos arbatos butelis – 2,30 Eur, maža porcija šerbeto – 1,20 Eur. Nebenoriu vardinti kitų kainų. Baisu. Jei paverstum į litus, kur matyta, kad mineralinis kainuotų beveik 7 litus. Už tokią sumą gali didelius butelius net tris mažiausiai nusipirkti. Tai koks čia „Pramogadienis“? Tai gal reiktų pavadinti „Pinigų išlaidadieniu“? Čia pinigų atsikratymo šventė pilna to žodžio prasme”, - savo laiške dėstė šilutiškė.

Buvo ir nemokamų pramogų

Apie šį laišką papasakojome „Pramogadienio” organizatoriui, nuolat kultūriniame gyvenime dalyvaujančiam Vygantui Stoškui, kuris apie tokius nusiskundimus dėl organizuojamo renginio išgirdo pirmą kartą iš korespondentų.  „Teikiamų paslaugų, parduodamų prekių kainomis nesidomėjau. Aš tik pakviečiau prekybininkus. Buvo jų iš Klaipėdos, Šilutės”, - dėstė V.Stoškus. Jis taip pat teigė manantis, kad pirkti tai, kas siūloma šventėje ar ne, sprendžia pats žmogus.

Anot muzikanto, kiek žmonių, tiek nuomonių. Šventės metu buvo visi kviečiami išbandyti ir nemokamas pramogas: pažaisti stalo tenisą, šaškėmis, pavaikščioti kojūkais ar įtvirtintais lynais tarp medžių, pamėtyti kamuolį į krepšį. V. Stoškus organizuoja renginius, nes jam norisi, kad Šilutėje kažkas vyktų. Pašnekovas tikisi, kad „Pramogadienių“ ateityje bus daugiau. Tikimasi jau ateinančią vasarą juos organizuoti kartą per mėnesį. Taip pat planuojama tokius renginius organizuoti ir didesnėse gyvenvietėse – Kintuose, Vainute, Švėkšnoje.

Reikalingos tokios šventės ar ne, kainos didelės ar ne – spręskite jūs.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?