Tėvai dar turi laiko pateikti prašymus mokinio reikmėms ir nemokamam maitinimui gauti

2015-09-10, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šiemet pirmą kartą mokyklos slenkstį peržengė 429 pirmokai.
Šiemet pirmą kartą mokyklos slenkstį peržengė 429 pirmokai.
Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės duomenimis, mūsų rajone yra 5 194 moksleiviai.  Pirmą kartą mokyklinis skambutis nuskambėjo 429 pirmokams.  Mokslo ir žinių šventė pakvietė ir 393 dvyliktokus. „Šilokarčemos“ duomenimis, nemažas skaičius moksleivių turi teisę gauti mokyklinį krepšelį. Apie tai klausėme Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginijos Paulauskienės.

Prašymai priimami iki spalio 4 dienos

Nuo šių metų liepos 1 dienos mažas pajamas gaunančios šeimos gali gauti nemokamą maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti. Todėl Savivaldybės Socialinės paramos skyriuje ir seniūnijose priimami asmenų, auginančių mokyklinio amžiaus vaikus, prašymai. Pasak V. Paulauskienės, socialinė parama mokiniams bus suteikiama tik tuomet, kai vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį bus mažesnės nei 153 eurai. Mamos ir tėvo gaunamos pajamos yra dalinamos iš visų šeimos narių skaičiaus. Skaičiuojamos paskutinių trijų  mėnesių pajamos. Jeigu vienam šeimos nariui tenka mažiau nei 153 eurai, parama skiriama.

Prašymai mokinio reikmenims įsigyti priimami iki spalio 4 dienos, o dėl nemokamo maitinimo prašymai priimami per visus mokslo metus ir nemokamas maitinimas skiriamas iki mokslo metų pabaigos. Socialinė parama neskiriama tiems mokiniams, kurie mokosi ir pagal bendrojo ugdymo, ir pagal profesinio mokymo programas, taip pat vaikams, kurie yra išlaikomi valstybės arba savivaldybės finansuojamose įstaigose, arba kuriems įstatymų nustatyta tvarka yra skiriama globos (rūpybos) išmoka.

Gali gauti paramą ir priešmokyklinukai

Socialinės paramos skyrius suskaičiavo, kad per  2015 m. liepos–rugpjūčio mėnesius į Šilutės rajono savivaldybę jau kreipėsi 542 šeimos su prašymais gauti  mokyklinį krepšelį. „Šių šeimų 990 mokyklinio amžiaus vaikų paskyrėme paramą mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamą maitinimą mokyklose nuo šių metų rugsėjo 1-osios iki kitų metų liepos 1-osios. Šeimos kreipiasi ir toliau, todėl čia nėra galutiniai duomenys“, - dėstė Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja V. Paulauskienė.

Vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose, mokyklines prekes perka mokyklų socialiniai darbuotojai.  Pasak pašnekovės, socialiniai darbuotojai darbui su rizikos šeimomis pagarbiai atsiliepia apie mokyklų socialinius darbuotojus, jiems dėkoja už geranorišką bendradarbiavimą rūpinantis šiais vaikais.
Tėvai, kurių vaikai lanko darželį ir  yra  mokomi pagal priešmokyklinio ugdymo programą, taip pat gali kreiptis dėl socialinės paramos savo vaikams. Tėvų pajamos skaičiuojamos taip pat kaip ir moksleivių tėvų pajamos. Šiems vaikams yra skiriami tik pietūs, o už pusryčius bei vakarienę turi susimokėti patys, taip pat skiriama parama mokymo reikmenims pirkti.

 


Foto galerija

Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja V. Paulauskienė teigė, kad liepos–rugpjūčio mėnesiais į Šilutės rajono savivaldybę jau kreipėsi 542 šeimos su prašymais gauti  mokyklinį krepšelį.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!