Žudiko V. Jankausko nenori ginti nė vienas advokatas

2015-09-10, Stasys BIELSKIS
lrytas.lt nuotrauka
lrytas.lt nuotrauka

Neseniai „Šilokarčemoje“ rašėme, kad rugpjūčio 24-ąją Klaipėdos apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 24 metų Valdas Jankauskas kaltinamas išžaginęs ir nužudęs Klaipėdos universiteto studentę. Minėjome ir tai, kad žudikas V. Jankauskas rašo laiškus nužudytosios tėvams nuogąstaudamas, jog kalėjime nieko gero nesitiki, kad likęs laisvėje daugiau nuveiktų...

Tad nenuostabu, kad įtariamojo V. Jankausko nuoširdumu netiki net jo advokatas Valentinas Janonis. Jis, turintis beveik 30 metų teisinio darbo patirties, sako atvirai: „Būčiau žinojęs, būčiau net nesiėmęs ginti.“

Advokatas V. Janonis teigė, kad jo ginamasis galbūt ir nesisieloja dėl žiauraus nusikaltimo. Baudžiamojoje byloje V. Jankauskas kaltinamas dėl J. Šikšniūtės seksualinio prievartavimo, išžaginimo ir nužudymo esant aukai bejėgiškos būklės.

Teismo medicinos ekspertų teigimu, mergina buvo pasmaugta rankomis, prieš tai jos kojas surišus diržu. 24 metų V. Jankauskui gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Advokatas V. Janonis sakė, kad įtariamasis V. Jankauskas jam aiškinęs, jog jam gaila, kad taip pasielgė. Tačiau advokatui tuo sunku patikėti.

„V. Jankausko gailestis -  kažkoks dirbtinis... Gaila, žinoma, kad gaila... Bet gal jam gaila, kad dabar reikės atsakyti už tą nusikaltimą. Niekas neįlįs į jo dūšią – ar jis čia nuoširdžiai šneka, ar iš tikrųjų kažko gailisi“, – mąstė advokatas.

Iki bylos pradėjimo nagrinėti teisme pradžios V. Jankausko advokatu buvo Edvardas Staponkus, tačiau jis jau atsisakė ginti kaltinamąjį.

Advokatas V. Janonis atviravo: „Man paprasčiausiai įsiūlė šitą bylą nežinant. Atvykau ir sužinojau, kad tai tas veikėjas, kurio aš, aišku, būčiau net nepradėjęs ginti. Paprasčiausiai jis man nepriimtinas, tokia gynyba. Man paskambino iš antrinės teisinės pagalbos ir paklausė, ar galėčiau sudalyvauti pratęsiant kardomąjį kalinimą, ir aš atvykau. Pasakė, kad toliau tą bylą nagrinės įprasta tvarka“.

„Šilokarčemoje“ jau rašėme, kad nužudytosios J. Šikšniūtės tėvai gavo du laiškus iš V. Jankausko. Nukentėjusiųjų advokatas Gintaras Gricius teigė, kad juose kaltinamasis neva atsiprašo jų dėl įvykio, bet labiau gaili savęs. Laiškuose daugiau nuogąstavimų, kas jo laukia, baimės dėl ateities, negu apgailestavimo.

Advokatas V. Janonis sakė parašytų laiškų nematęs. Su nužudytosios tėvais jis taip pat nekalbėjo, kadangi jie į teismo posėdį neatvyko. Advokato teigimu, Šikšniai nenorėjo vykti į posėdį, nes jiems skaudu klausytis žmogaus, nužudžiusio jų vaiką.

Advokato, beveik trisdešimt metų išdirbusio teisėju, teigimu, tokie atsiprašymo laiškai nėra dažni atvejai. „Man asmeniškai gal vieną ar du kartus pasitaikė tokie atvejai. Bet tai tokiuose nusikaltimuose, kuriuos palyginti su tuo – nėra nei ką lyginti, nei ką šnekėti. Ten paprasti ir tokie nesunkūs nusikaltimai su atsiprašymais dėl vagystės ir panašiai. Retai kada būna, kai tie žmonės atsiprašinėja“, – prisiminė advokatas.

Vasaros pradžioje gautos V. Jankausko sveikatos būklės išvados, kuriose pripažįstama, kad jis buvo ir yra pakaltinamas, gali valdyti savo veiksmus ir atsakyti už juos. Stacionari psichiatrijos ekspertizė atlikta Valstybinės psichiatrijos tarnybos Utenos ekspertiniame skyriuje. Iš čia nužudymu įtariamas 24 metų V. Jankauskas vėl buvo išgabentas į Šiaulių tardymo izoliatorių.

Primename, kad J. Šikšniūtė dingo praėjusių metų lapkričio 16-osios vakarą, kai pakeleivinga mašina iš Saugų gyvenvietės, kur svečiavosi pas močiutę, norėjo grįžti į Klaipėdą. Ten ji universitete studijavo viešąjį administravimą ir gyveno studentų bendrabutyje.

V. Jankauskas pasisiūlė ją parvežti – apie tokias paslaugas mergina sužinojo internete. Neatmetama ir versija, kad nusikaltimą jis buvo suplanavęs iš anksto. Nuogos merginos kūnas buvo rastas Macikų kaime, netoli žudiko motinos namų. Mergina buvo išrengta, kūnas apdengtas šakomis. Ekspertai nustatė, jog mergina buvo pasmaugta.


Straipsnio komentarai

as2015-09-16
atiduoti kaliniams kad paiskintu givenimo prasmeKomentaras patinka Komentaras nepatinka
ji2015-09-14
velnio ispera pragaran jy o ne i kalejima iskastruot velnia
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
!2015-09-12
Aisku ginti reikia, bet ne perdaug( taip reikia) tada prokuroras daugiau duos.as uz tai kad ta isgama izuoliuotu iki gyvos galvos ir kad jis kentetu KIEKVIENA DIENA TA PATI KA KENTIEJO TA MERGAITE Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2015-09-11
i kartuves toki zudika Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2015-09-10
galvot reikejo pries tai,nebut reikeja dabar saves gailet,gaus ka nusipelne. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?