Pagėgiuose galvas kilstelėję kontrabandininkai atsidūrė areštinėje

2015-09-09, VSAT inf.

Pasieniečiai sulaikė ir į belangę uždarė dar du Pagėgių savivaldybės gyventojus, kurie įtariami susiję su iš Rusijos Nemunu atplukdytu kontrabandinių rūkalų kroviniu. Prieš tai areštinėje dėl to atsidūrė dar vienas pagėgiškis. Įtariama, kad kontrabandininkai bandė prisiminti senus cigarečių gabenimo į Nemunu kelius, kuriuos pasieniečiai uždarė įrengdami stebėjimo sistemas.

Antradienį tęsdami pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnai Pagėgių savivaldybės Panemunės miestelyje sulaikė 26-erių ir 29-erių vyrus. Šie Pagėgių savivaldybės gyventojai uždaryti į areštinę. Pasieniečiai juos įtaria susijus su antradienio naktį į Lietuvą iš Kaliningrado srities Nemunu atplukdyta kontrabanda.

Sulaikytųjų gyvenamosiose vietose VSAT pareigūnai atliko kratas. 29-erių pagėgiškiui priklausančiame ūkinio pastato rūsyje pasieniečiai rado 1000 pakelių cigarečių „Winston Blue‘  su rusiškomis banderolėmis.

Antradienio naktį VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai Pagėgių savivaldybės Bardinų kaimo prieigose, Nemune, pastebėjo iš Rusijos link Lietuvos kranto plaukiančią valtį. Upės viduriu čia eina dviejų valstybių siena. Lietuvos krante prie pat upės buvo sulaikytas ir į areštinę uždarytas 30-metis pagėgiškis. Krante stovėjusiame automobilyje „Subaru Forester buvo 6 dėžės cigarečių, iš viso 3 tūkst. pakelių, cigarečių ,,Winston Blue“ su rusiškomis banderolėmis.

Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.

Šis bandymas į Lietuvą Nemunu iš Rusijos atplukdyti rūkalų vertinamas kaip kontrabandininkų žingsnis tikrinant pasieniečių budrumą. Paskutiniais metais dėl įdiegtų techninių sienos kontrolės priemonių tokie kontrabandos gabenimo atvejai čia yra itin reti. Anksčiau šis kelias buvo labai populiarus, tačiau pasieniečiams įdiegus modernias sistemas, suteikiančias galimybes kiaurą parą stebėti visą Nemunu einančią sieną, tokių bandymų beveik nebeliko. Pagrindiniai kontrabandos srautai tuomet išaugo iš Baltarusijos pusės.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

komskiai2015-09-13
įdomu kada komskiai pagaliau atsidurs areštinėje... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?