„Darbiečiai“ sumanė priimamų pabėgėlių skaičių kontroliuoti per Seimą

2015-09-10, 15min.lt
„Scanpix“/AP nuotr. / Pabėgėliai Vengrijoje prie pasienio punkto
„Scanpix“/AP nuotr. / Pabėgėliai Vengrijoje prie pasienio punkto

Briuseliui siūlant į Lietuvą deleguoti kiek daugiau nei tūkstantį Europos Sąjungos sienas apgulusių pabėgėlių, Seimo Darbo partijos frakcijos nariai sumanė pasiprešinimo tokiam siūlymui mechanizmą.

Keturi „darbiečiai“ – Kęstutis Daukšys, Mečislovas Zasčiurinskas, Raimundas Markauskas ir Vilija Filipovičienė – Seime įregistravo nutarimo projektą, kuriam pritarus sprendimai dėl pabėgėlių skaičiaus būtų ne Vyriausybės ir ne prezidentės rankose.

„Pabėgėlių skaičius, tvarka ir kiti klausimai susiję su imigracija, tvirtinami Lietuvos Respublikos Seime daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma“, – toks siūlymas mirga nutarimo projekte.

Seimui pritarus tokiai formuluotei, pabėgėlių kvotos patvirtinimui būtų reikalingas mažiausiai 71 Seimo nario balsas. Žinant politines nuotaikas, daugiau nei tūkstančio pabėgėlių priėmimas tokiu atveju atrodytų sunkiai įmanomas.

Primename, jog prezidentė Dalia Grybauskatė Briuselio siūlymui iš esmės nesipriešina. „Skaičius, kuris dvejiems metams rekomenduojamas, yra priimtinas, nes artimas formulei, kurią mes siūlėme“, – trečiadienį teigė D.Grybauskaitė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?