Sukurta sistema, leidžianti realiu laiku vertinti sportuojančių vaikų ir suaugusiųjų būklę

2014-10-27, Vincas Benevičius, UAB “De Futuro”

Spalio 24 d. Kaune pristatytas bendras Kauno technologijos universiteto, Lietuvos sporto universiteto, UAB „De Futuro" ir kitų sveikatingumo klasterio iVita narių sukurta širdies darbo ir fizinio krūvio valdymo sistema „iPulsusTM Squad 7D". Sistema skirta mokytojams ar treneriams stebėti sportuojančios grupės būklę ir pagal kiekvieno sportuojančiojo organizmo duomenis vertinti ir kontroliuoti jų krūvius.

Sistema susideda iš 7-ių krūtinės diržų su širdies darbo matavimo įrenginiais, planšetinio kompiuterio bei, pasirinktinai, televizoriaus. Treneris ar mokytojas tiesiog ekrane mato kiekvieno vaiko ar suaugusiojo širdies ritmo pokyčius ir krūvį, ir planšetinio kompiuterio gali aktyviai jį valdyti duodamas aiškias krūvio instrukcijas, kurios grupės dalyviams rodomos TV ekrane.

„iPulsusTM Squad 7D" išskirtinumas tas, kad ji leidžia aktyviai valdyti grupės dalyvių krūvį rodant aiškiai suprantamas instrukcijas ekrane, kai kitos sistemos leidžia tik pasyviai stebėti. Antra, skirtingai nei kitos, ši sistema suteikia visišką mobilumą, t.y. leidžia specialistui su grupe dirbti tiek salėje, tiek ir lauke. Tai, kad specialistas gali objektyviai stebėti dalyvių atsaką į duodamą krūvį, užtikrina, jog vaikui ar suaugusiam nebus klaidingai užkrautas per didelis krūvis, gresiantis nelaimėmis" – teigia dr. Aurimas Mačiukas, Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos prezidentas.

„Tokios sistemos naudojimas fizinio lavinimo pamokose mokyklose bei universitetuose moko teisingai sportuoti, specialistams suteikia galimybę didinti kvalifikaciją, mokykloms, universitetams ar visuomenės sveikatos biurams – didina patrauklumą. Išloštų visi." – džiaugiasi dr. Simona Pajaujienė, LSU lektorė ir Europos sveikatingumo asociacijos EuropeActive standartų tarybos narė.

„iPulsusTM Squad 7D" pradėta kurti 2011 metais bendradarbiaujant Sveikatingumo klasterio iVita nariams, Lietuvos sporto universitetui, Kauno technologijos universitetui. UAB „De Futuro" 2013 m. su sistemos prototipu tapo INOVACIJŲ PRIZAS 2013 nu-galėtoja inovatyvaus produkto kategorijoje.

Bendrovės valdybos narys, dr. Vincas Benevičius teigė, jog kuriant sistemą pirmiausia galvota apie tas problemas, su kuriomis susiduria visuomenė bei sveikatingumo srityje dirbantys specialistai. Tai saugumo užtikrinimas, motyvacijos didinimas, interaktyvumas, efektyvus turimo laiko išnaudojimas, o kartu ir naudojimo paprastumas. „Sieksime, kad tai taptų Lietuvos sveikatingumo kultūros dalimi" – ambicijų neslėpė, UAB „De Futuro" valdybos narys, asmeniškai daug prisidėjęs prie sistemos sukūrimo.

Apie UAB „De Futuro"UAB „De Futuro" yra startuolis, įkurtas 2011 metais ir kuriantis sveikatingumo inovacijas. Jai priklauso iPulsus prekinis ženklas. Įmonė taip pat yra sveikatingumo klasterio iVita koordinatorė.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?