Butkevičius: nuo sausio minimali alga didės

2015-09-10, BNS
Algirdas Butkevičius (Karolio Kavolėlio | Alfa.lt)
Algirdas Butkevičius (Karolio Kavolėlio | Alfa.lt)

Vyriausybė įsipareigoja nuo kitų metų sausio 25 eurais padidinti minimalią algą (MMA), pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Prie naujo socialinio modelio – lankstesnių darbo santykių, kurie verslui suteiks naujų galių plėtrai, pridedame ir savo įsipareigojimą – nuo 2016 metų pradžios 25 eurais iki 350 eurų didinti minimalią mėnesinę algą“, – ketvirtadienį Seime pareiškė premjeras.

Premjeras tikino, kad pensijos nebedidės tik prieš rinkimus, mat kartu su socialiniu modeliu siekiama indeksuoti pensijas.

„Kartu pertvarkoma valstybinio socialinio draudimo, pirmiausiai – pensijų, sistema, leis reguliariai, remiantis objektyviais ekonomikos duomenimis, indeksuoti pensijas. Kad jos didėtų ne prieš rinkimus, bet būtų susietos su darbo užmokesčio augimu. Socialinio draudimo pensijos labiau priklausytų nuo kiekvieno apdraustojo įmokų, o tai pozityviai lemtų jų mokėjimo paskatas, mažintų šešėlio efektą“, – tikino ministras pirmininkas.

Minimali alga šiemet nuo liepos jau padidinta 25 eurais – iki 325 eurų, 3 eurais iki 108 eurų padidėjo bazinė pensija, o draudžiamosios pajamos – taip pat 3 eurais iki 434 eurų.

Tai buvo trečias MMA didinimas nuo 2012-ųjų pabaigos, kai dirba dabartinė Vyriausybė.


 


Straipsnio komentarai

kaip jus nebijot valdžios 2015-09-10
tai tos pačios algos neišmoka kiek priklauso o jie apie didinima šneka o kai yra perdirptos valandos kai priklauso poilsio dienos ar išeini biliotenio tai valdžia prikaišo kad atidirbsi už tas dienas o kai pradedi aiškintis kad kiek perdirbtu dienu yra valdininkai savo aiškina tai ka tu nebijai valdžios pagrindinis žodis tai prie tokiu darbdaviu kai isigalios toks istatimas visi darbininkai išlėks iš darbo i šiukšlynus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?