„Tvarkietis“ Kęstutis Komskis darys tvarką tvarkant šiukšles visoje apskrityje

2015-09-12, Stasys BIELSKIS
g1.dcdn.lt nuotrauka
g1.dcdn.lt nuotrauka

Berods prasčiausiai Lietuvoje dirbančio Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktoriaus postą savo noru, be jokių motyvų palieka Leonas Leikus. Laikinai centrui vadovauti paskirtas pagėgiškis politikas Kęstutis Komskis. Aplinkos viceministras Algirdas Genevičius mano, jog dėl neūkiškumo – neįsisavinus europinių lėšų, trūkstant apyvartinių lėšų - gali būti padidintas rinkliavos mokestis visiems Tauragės apskrities gyventojams. Ar susitvarkys su tokiomis problemomis K. Komskis?

Rugpjūčio 28-ąją Tauragėje viešėjęs aplinkos viceministras A. Genevičius iškoneveikė TRATC‘o veiklą. Viceministro teigimu, padėtis kelia nerimą, nes atlikus veiklos analizę pastebėta neūkiškumo pavyzdžių. Dėl to gali būti padidintas rinkliavos mokestis, o tada, pasak viceministro, rinkėjai ne tik kad ateityje neberinks dabartinės valdžios, bet ir dar nesibaigus kadencijai iš postų išvers tokius politikus.

Jo teigimu, Tauragės apskritis bene vienintelė taip ir nepasistatė savo atliekų rūšiavimo linijos, šią paslaugą teikti patikėdama privatininkams, TRATC‘as nesugebėjo įsisavinti apie 1 mln. eurų Europos Sąjungos paramos, kurią reikia grąžinti.

Beje, neseniai TRATC‘o valdyba buvo susirinkusi svarstyti ir dar vieną rimtą klausimą – dėl galimybės skolintis 700 tūkstančių eurų. Yra ir svarbus artimiausių dienų rūpestis – paskola, kurios TRATC‘as dar negavo. Šios lėšos reikalingos trečiosios ir ketvirtosios sąvartyno sekcijų statybai, nors šie darbai jau eina į pabaigą.

Darbai turi baigtis spalio mėnesį, o paskola dar negauta. Rangovams dalis lėšų už darbus jau sumokėta, o dėl kitų, kurių trūksta, nuspręsta skolintis. Konkursą laimėjęs Šiaulių bankas prašo garantijų. Todėl dabar svarbiausias atliekų tvarkytojų rūpestis – nepriekaištingas dokumentų sutvarkymas.

Susitvarkant su šiais rūpesčiais tikrai nemažai rūpesčių turės būsimasis TRATC‘o vadovas Kęstutis Komskis. Centro direktorius Leonas Leikus yra parašęs prašymą atleisti iš darbo, jokių motyvų jis nenurodė. Direktoriaus pareigas paliks šiandien, rugsėjo 11-ąją.

Neoficialiai kalbėta, kad TRATC‘o direktoriaus pavaduotojas K. Komskis vadovo poste pakeis L. Leikų. Skelbti konkursą skirti naująjį direktorių nebūtina, dėl kandidatūros gali apsispręsti ir TRATC‘o valdyba – visi keturi apskrities savivaldybių administracijų direktoriai. Paklaustas, ar sutiktų vadovauti atliekų tvarkymo centrui, jei šios pareigos jam būtų pasiūlytos, K. Komskis atsakė, kad svarstytų - kodėl gi nepabandžius, nors problemų ir yra daug.

Užkulisiuose tebekalbama, jog K. Komskio pavaduotoju gali būti skiriamas jo giminaitis, partietis – „Tvarkos ir teisingumo“ partijos Tauragės skyriaus pirmininkas Silverijus Statkus.

Ir pagaliau pirmadienį, rugsėjo 7-ąją, įvykusiame TRATC‘o valdybos susirinkime nuspręsta K. Komskį skirti laikinuoju direktoriumi. Jo pavaduotojas nepaskirtas. Kada bus svarstoma nuolatinio direktoriaus ir pavaduotojo kandidatūros, posėdyje dalyvavusi TRATC‘o valdybos narė, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė pasakyti negalėjo – dėl to valdyba turėtų apsispręsti vėliau. K. Komskis laikinai į direktoriaus kėdę sės nuo pirmadienio, rugsėjo 14-osios.

K. Komskiui, laikinai vadovaujant TRATC‘ui, bus mokamas priedas prie atlyginimo. Kokio dydžio, neįvardinta. Vidutinis šios įstaigos vadovo atlyginimas pernai siekė 4 700 Lt (apie 1 400 Eur) neatskaičiavus mokesčių.

Rugsėjo 7-ąją Savivaldybės meras Virginijus Komskis, vos sužinojęs, kad K. Komskis yra patvirtintas laikinuoju TRATC‘o direktoriumi, skubos tvarka, prieš tris dienas iki Tarybos posėdžio, pateikė sprendimo projektą su prašymu atšaukti jį dėl asmeninių priežasčių iš minėtojo centro stebėtojų tarybos ir vietoje jo įrašyti mero pavaduotoją Sigitą Stonį. Taryba posėdžio metu užvakar, rugsėjo 9 dieną, tokį V. Komskio prašymą patenkino.


Straipsnio komentarai

okowa2015-10-02
Labas,
Tai yra informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Malonė Okowa, privati paskola skolintojas turi atverti finansinę galimybę visiems reikia bet kokią finansinę pagalbą. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma privatiems asmenims, įmonėms ir įmonių pagal aiškia ir suprantama forma ir būklės. Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu adresu: (embassyloanfirm@ gmail. com)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
na ka2015-09-12
taip ir turejo būti Komentaras patinka Komentaras nepatinka