Kas yra grožis?

2015-09-13, Kalbėjosi Lijana JAGINTAVIČIENĖ
V. Vilko nuotrauka
V. Vilko nuotrauka
Žmogaus grožis dažnai siejamas su jaunyste, šarmu, elegancija, seksualumu, grakštumu, sveikumu. Jis siejamas ir su asmens išvaizdos harmonija ir vidutiniškumu.

Šią savaitę minėjome Tarptautinę grožio dieną. Tikriausiai kiekvienas sutiksite, kad šiandien netrūksta minčių, įžvalgų apie žavesį, todėl nusprendėme paklausti šilutiškių, ką joms reiškia žodis „grožis“, kas joms tai yra.

Ugnė Rupšytė, šilutiškė:

- Asmeniškai man žavingiausiai atrodo natūralus grožis arba, kai žmogus savo bruožus tik šiek tiek paryškina. Žmogus turi jaustis gerai, patogiai ir tvarkingai. Nuostabiausia tada, kai žmogus puoselėja savo vidinį pasaulį, ugdo savo asmenybę. Tada jis ir būna pats gražiausias.

Irena Budvytienė, šilutiškė:

- Grožis... Visuomenė dažnai subanalina tai, kas  vadinama grožiu. Manoma, kad stilinga apranga, prabangus interjeras, gražus makiažas jau ir yra grožis. Nenuostabu, kodėl taip galvoja daugelis, juk kiek  kuriama žurnalų, televizijos laidų būtent apie tai. Taip formuojama vartotojiška kultūra, skatinanti pirkti. Žiūrėdami į gamtą nesistengiame jos pagražinti: sugebame žavėtis ne itin tiesiais medžių kamienais, nesimetrišku mišku ar ne geometriška figūra tekančia upe, o dažnai iš žmonių ir savęs reikalaujame idealaus, madų žurnaluose aprašyto grožio: tobulos figūros, nepriekaištingos odos ir makiažo, prabangių rūbų. Aš manau, kad grožis - ne tai, ką matai. Juk grožį puikiausiai supranta ir neregiai. Grožis veikiau yra tai, ką jauti ar išgyveni.  Juk Nick Vujicic neturi nei rankų, nei kojų, bet jis man - labai gražus. Gražus savo vidumi, energija, kurią turi, ir gražus žodžiais, kuriais sugeba įkvėpti kitus žmones. 

Monika Inciutė, pagėgiškė:

- Daug skirtingų žmonių, todėl daug ir grožio sąvokos skirtingų supratimų. Grožis tai dėl ko žmonės išleidžia didžiulius pinigus. Vieni tuo puikuojasi. Kai kurie tampa net to auka.  Dar kiti iš to uždarbiauja.  Visi siekia „grožio“. Tačiau kiekvienas grožį suprantame savaip. Vienam gražu tai, kas natūralu, kitam gražu tik tai, prie ko prisidėjo žmogus. Man gražu tai,  kas natūralu, gyva, žalia...

Rimutė Bagdonienė, juknaitiškė:

- Man estetinis grožis yra svarbus. Gerai jautiesi, kai gerai atrodai, kai patinki pats sau. Kartais pamatai, atrodo, labai gražų žmogų, tačiau pabendravus su juo kartais nuomonė pasikeičia. Dažniausiai vidinis grožis nustelbia išorinį.  Kažkada pati nepastebėjau gamtos grožio ir daugybės kitų gražių dalykų. Dabar tai labiau pastebiu.  Žmogus gyvena ir nemato, kiek daug grožio aplink jį – gamtoje, žmonėse, gyvūnuose...Šiandien džiaugiuosi, kad gyvenu. Matau aplink daug gražių dalykų. Gyvenimas trumpas. Juo reikia džiaugtis, matyti jame daugiau grožio, kuris mus supa. Tada gyventi pasidaro lengviau.


Straipsnio komentarai

Ieva2020-02-19
Visais laikais grožis buvo suprantamas skirtingai, ypač moterų. Per visą žmonijos istoriją gražia moterimi buvo laikoma tiek stora, tiek plona, tiek balta lyg popierius oda, tiek itin įdegusi, tiek su storais antakiais, tiek išvis be jų puikūs "patarimai" Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?