Žemės ūkio ministrė: „Suvieniję jėgas, stiprinsime žemės ūkį“

2015-09-11, ZUM.LT informacija

Žemės ūkio ministerijoje įvyko susitikimas su Lietuvos savivaldybėmis, su miestų ir rajonų vadovais susitiko Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. „Savivalda – tai valstybės pagrindas, būtent nuo jos viskas prasideda. Parama pieno gamintojams, afrikinis kiaulių maras, embargas, eksporto rinkų paieška, naujoji kaimo plėtros programa – visi šie klausimai šiandien yra labai svarbūs visoms Lietuvos savivaldybėms, todėl jiems skirsime daugiausia dėmesio. Visi kartu turime ieškoti sprendimų ir kartu aktyviai auginti savo kraštą“, –  sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Savivaldybės vykdo valstybės perduotas žemės ūkio funkcijas, dalyvauja formuojant ir įgyvendinant kaimo plėtros politiką, tad bendradarbiavimas ir bendrų sąlyčio taškų ieškojimas visiems yra labai svarbus. Susitikime su savivaldybių atstovais dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius paragino savivaldybių vadovus būti aktyvesnius, pasirūpinti savo miestų ir rajonų gyventojais. Jis taip pat pažymėjo, kad bendruose susitikimuose atsiskleidžia daugelis kaimo rūpesčių, o suvienijus jėgas galima operatyviau padėti žmonėms spręsti jų kasdienius reikalus.

 Susitikimo metu  žemės ūkio ministrė kalbėjo apie afrikinį kiaulių marą. 2015 m. dėl priverstinai paskerstų kiaulių augintojams valstybė išmokėjo 166,3 tūkst. eurų pagalbos lėšų. Šiemet taip pat skiriama 1461 tūkst. eurų valstybės pagalba kiaulių laikytojams, kurie nustatytoje buferinėje zonoje paskerdė kiaules ir nori keisti ūkininkavimo kryptį bei įsigyti kitų gyvūnų.  „Afrikinis kiaulių maras – tai visų mūsų sunkumas, tai ekonominė ir socialinė problema. Lietuviai yra įpratę auginti kiaules, tad ūkininkavimo krypties pakeitimas nėra lengvas. Jeigu žmonės nesuvienys jėgų, Lietuvoje gali atsitikti taip, kaip Estijoje, kai visa šalis bus paskelbta afrikinio kiaulių maro zona“, – sakė žemės ūkio ministrė.  „Su afrikiniu kiaulių maru kovoja ne tik Lietuva, bet ir kaimyninės Baltijos šalys bei Lenkija. Lietuvoje afrikinis kiaulių maras daugiausia plinta per šernus, tad labai svarbus momentas yra kritusių šernų surinkimas ir sutvarkymas, užkertant kelią viruso plitimui“, – kalbėjo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

Dar vienas susitikimo su savivaldybių atstovais punktas – Lietuvos kaimo plėtros programa. Vos keli mėnesiai teliko iki 2007–2013 m. programinio laikotarpio pabaigos. Šiuo metu paramos gavėjus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programą jau pasiekė 2,2  mlrd. Eur, t. y. 97 proc. 2007–2013 m. skirtų paramos lėšų. Taigi, dauguma paramos lėšomis remtų projektų jau baigti. Naujajame finansiniame laikotarpyje 2014–2020 metai Lietuvos kaimo plėtros programai skirta beveik 2 mlrd. eurų. „Dabar mūsų laukia daug naujovių, tad visiems yra nelengva, šie metai yra pirmieji, kai baigėsi Kaimo plėtros 2007-2013 metų programa ir prasideda pereinamasis laikotarpis, kuriam yra intensyviai ruošiamasi“, – teigė ministrė.


Straipsnio komentarai

iš pelenu prikels naujam gyvenimui ar neperdaug užsiplėtė 2015-09-12
ar nejuokingai atrodo pirma sunaikino kaimus sunaikino ukininkam išmokas už piena nieko nebeduoda svarbiausia kad perdirbėjai gyventu o žemdirbiai iš oro pieno primelžia o dabar jau ukius prikels ar nejuokingai skamba Komentaras patinka Komentaras nepatinka